Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможен ремонт или подмяна !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможен ремонт или подмяна !?

    Преди време на тоалетната ми чиния в банята, при опит да натегна гайката на една /от двете/ шпилки на които тя се държи в основата,
    се чу едно леко "кръц" на което не обърнах внимание !
    Случи се така че тази шпилка се скъса от основата си, защото бе вече сериозно корозирала. За разлика от другата /здравата/ шпилка,
    тази нямаше отгоре предпазна пластмасова капачка, явно забравена от майсторите по време на монтажа и преди години !
    И тъй като вече тоалетната ми чиния реално се държи само на едната шпилка, от мястото на скъсаната . . .вече тече вода при пускането
    на казанчето !
    Скоро си купих всичко необходимо /уплътнител, комплект шпилки и санитарен силикон/ за да и направя нужния ремонт !
    Но преди да го започна, забелязах че оново приглушено "кръц" което бях чул преди време, ще се окаже най-големия ми проблем !
    Видях на мястото на скъсаната и липсваща шпилка появата на . . . пукнатина !
    Дали сега ще мога да я неутрализирам по някакъв начин или ще ми се наложи да сменям цялата тоалетна чиния в банята !?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Появила се пукнатина на тоалетна чиния.jpg
Прегледи:601
Размер:256.0 КБ
ID:6627590

  • #2
    течът не е от липса на шпилка, а чинията е спукана - смяна.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Само смяна ще оправи нещата, а и не вярвам една нова чиния да те събори финансово.

      Коментар


      • #4
        Сменяй, преди да се е наложило да ти кърпят дирника в Пирогов!!

        Коментар


        • #5
          За съжаление за смяната на тоалетната ми чиния в къщи /вече питах в някои от магазините/,
          трябва да мина през следните процедури:
          1./ Закупуването на нова от магазина
          2./ Ползването на техен транспорт /поради липса на собствен/ който е до "входа на блока".
          3./ Качването на тази тоалетна до 4 етаж / няма асансьор в сградата/
          4./ Демонтаж на старата
          5./ Монтирането на новата

          Забележка:
          През целият отбелязан от мен маршрут, съм съпроводен от предварително нает майстор в магазина !

          Тук дори и "слепите" ще забележат че на всяка отбелязана от мен позиция трябва "да се шари",
          така че тази тоалетна чиния ще ми излезе . . .златна !
          Има ли начин да се спре разпространението на пукнатината /най-важния проблем/,
          за да се извърши ремонта без монтирането на . . . нова такава !?

          Коментар


          • krasi-mir
            krasi-mir коментира
            Редактиране на коментар
            И 5-те точки могат да се извършат от един човек. Достатъчно е човекът да има необходимите инструменти (включая автомобил) и ръцете му да растът от правилното място.

        • #6
          1. да, купуваш - 50-60лв.
          2. всяко такси ше те превози с чинията
          3 тежи около 10 -12кг - дано да не си слаботелесен
          4 демонтажа е развиването и на втората шпилка
          5 монтажа би трябвало да е по силите на всеки завършил поне осми клас - две нови шпилки!
          И без да ги натягаш, че да няма пак "пук".....

          Коментар


          • #7
            Може и да не шариш, може и сам да си я пренесеш , подмениш , изхвърлиш старата/пропуснал си го в шаренето/. Ние си купихме една чиния оборотна по обектите тип баня за 50 кинта , разнася се без проблем.В автобуса не сме пробвали де, що не.
            Ако са ти много тези пари , пробвай със свредло за керамика в двата края на пукнатината да се правиш на хирург. И да отвориш пукнатината частично в дебелина , и репариране с монтажните лепила на хенкел. Лепили сме порцелан на мивка така , държи яко.
            Подозирам че ако нямаш нужните инструменти и лепило, ще шариш и за тях .

            Коментар


            • Boa
              Boa коментира
              Редактиране на коментар
              Вие ми дадохте единствената правилна алтернатива в сравнение със себеподобните ви,
              /както това направи днес на митинга К.Нинова пред МС/ за което ще ви помоля:
              Да ме насочите къде да търся видеоурок за технологията на подобна "фиксация" на пукнатина !
              Защото не мога да се съглася с участника в този форум Пенчо:
              "4./ демонтажа е развиването и на втората шпилка"
              тъй като забравя че при смяна ще трябва да се демонтират и монтират отново още две тръби:
              а./ отходна /за отичане на мръсната вода/
              б./ входяща /за ползването на водата от казанчето/
              които са свързани с тоалетната чиния !
              Последно редактирано от Boa; 25-07-20, 12:25.

            • krasi-mir
              krasi-mir коментира
              Редактиране на коментар
              Boa, явно пропускаш факта, че ALEX_Z в началото на поста си предлага същото, което предлагат и останалите 7 немуподобни - смяна на чинията, но от теб самия.
              После, както вика народа "от кумува срама" предлага ограничаване на пукнатината.
              Дотук добре, само дето пропусна да каже, че има огромна вероятност подобна фиксация на точно тази пукнатина, на точно тази чиния, да е свързана с демонтаж на чинията.
              Това, което се вижда на снимката е само върхът на айсберга. Никой не може да ти каже докъде стига пукнатината в дълбочина, без да е демонтирал и огледал чинията отвсякъде. И пак няма да е сигурно. Чинията не е плътна, а е лабиринт от кухини. Ограничаването на видимата пукнатина не може да даде гаранция, че проблема с теча е отстранен. Може да опиташ, ама ... току виж не се получило.
              Последно редактирано от krasi-mir; 25-07-20, 17:52.

          • #8
            подозирам, че БОА-та е женска, ако и спомене в кой град или район на София е чинията, ще се намери някой отзивчив колега....
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #9
              Смяна.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                ...вече тече вода при пускането...
                Това приключва въпросите.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #11
                  Ми за най-евтино, изкърти чинията и се*и направо в дупката.

                  Ама не. То трябва да се извика майстор да я изкърти. После и хамали да я изхвърлят , щото нали е на 4-тия етаж. Значи пак трябва да се "шари" ...

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #12
                    Вземи си нова чиния или моноблок, подложка и силикон. Качи се на едно такси, изкърти старата и монтирай новата. Колко да е сложно, преко сили 2 часа с ходенето в магазина.

                    Коментар


                    • #13
                      Със шпилки и гайки, мисля мивките се монтираха, за моноблоците крепежи само винтове с шестостенна глава съм срещал. Откакто при демонтаж скъсах един ръждясал и ми се отвориха много неприятности, когато монтирам вече такова задължително купувам два неръждаеми винтове със същия размер. Същото правя с мивки, сапунерки и аксесоари. Друго полезно е преди монтажа, да се обърне блока и да се мине дъното със силикон и се изчака да изсъхне. При монтажа обира неравностите на пода и действа като подложка.

                      Коментар


                      • #14
                        Не забравяйте , че има скъсана шпилка

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X