Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на железни универсални кофражни платна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    .....По конкретното ти питане - телена четка на малък ъглошлайф , с променливи обороти най-добре. Телената четка не от плоските , а от конусните с яките просукани телове....
    Коя от двете?


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:b5b356a9f63b23a88c05ce0abe6c2152.jpg Прегледи:0 Размер:39.2 КБ ID:6622650


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:product_45234.jpg Прегледи:0 Размер:67.4 КБ ID:6622651

    а за ъглошлайф - този няма ли да е малко по-добре? от най-малките
    по ттд е 1300 вата, 150мм. диск.
    че аз малко така не си знам силата



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:899.jpg
Прегледи:427
Размер:60.2 КБ
ID:6622653


    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #17
      Я да видим сега - как Вам вот такая опалубка? Технологията е секретна, патентована лично от меня, и не я давам на никой. Цъ. В наше село ме гледат като телескоп. Нема таковУ жУотнУ.


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193019.jpg Прегледи:0 Размер:490.7 КБ ID:6622656

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193032.jpg Прегледи:0 Размер:494.4 КБ ID:6622657

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193106.jpg Прегледи:0 Размер:446.2 КБ ID:6622658

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193120.jpg Прегледи:0 Размер:400.6 КБ ID:6622659

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193213.jpg Прегледи:0 Размер:668.1 КБ ID:6622660

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200706_193251.jpg Прегледи:0 Размер:666.2 КБ ID:6622661
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • CAESAR
        CAESAR коментира
        Редактиране на коментар
        Щом работи - супер си е.

      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Сериозни калета.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Значи аз преди да кофрирам ги намаслявам, само първия път пропуснах. Бяха си намаслени в завода като нови. И се отлепва достатъчно добре. Искам да мога да почиствам налепите, които все пак остават по платната. Сега ги стържа с една тесла, и след декофража пак ги намаслявам. А мокренето преди наливане го правя за улегне по-добре бетона. В едната ръка маркуча на помпата, а в другата вибратор. И се набива достатъчно добре.

        Нарочно съм взел платна 50х250 см. Пробил съм ги по средата с 14мм. дупки. При кофриране на такива пояси там нанизвам шпилки 12мм. с големи шайби в двата края, вътре в пояса слагам тръбичка пвц (такива имам под ръка) с дължина колкото е ширината на пояса (като дистанционна втулка), а от горе по платната слагам планки също съотвтен размер. И така кофража сам се носи, и се държат платната едно за друго. Където се налага имам и строителни подпори 2,40-4,20 м.
        Последно редактирано от KingofROAD; 11-07-20, 09:16.

    • #18
      Е ся ше каете - тука вече си требе коча лой и гъша маззз....

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_121959.jpg Прегледи:0 Размер:678.4 КБ ID:6623344

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_122015.jpg Прегледи:0 Размер:676.0 КБ ID:6623345

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_122104.jpg Прегледи:0 Размер:533.2 КБ ID:6623346

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_122108.jpg Прегледи:0 Размер:507.2 КБ ID:6623347

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_122111.jpg Прегледи:0 Размер:494.7 КБ ID:6623348

      Тука вече може и мааалко критика.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_193541.jpg Прегледи:0 Размер:406.0 КБ ID:6623352

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200712_193629.jpg Прегледи:0 Размер:674.2 КБ ID:6623353

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:900_7aa5421e8c34df2df46be33d23103999-2.jpg
Прегледи:358
Размер:18.7 КБ
ID:6623365


      Прикачени файлове
      Последно редактирано от KingofROAD; 12-07-20, 21:52.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Кофражът ти е екстра, само един вибратор ти остава.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Имам вибратор, и всеки път го вибрирам. Само в единия край не го вибрирах накрая, че преливаше в по-ниския пояс.

    • #19
      Четка като първата картинка.
      Носи очила или по добре шлем за храсторез и очила като работиш с нея!
      Инак става почти като бластирано, само да имаш сили да държиш шлайфа. ​​​

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        ахам, засега съм се насочил към 1200-1300 вата шлайф, 150 мм. диск.
        с големия не ми се мъчи, тежък е и уморява при продължителна работа.
        това са по-скоро налепи от циментовото мляко, но понякога се натрупват един върху друг, особено в тази част на кофража, която не се залива от бетона в колоните, на ръка си е още по-голям фитнес, а броят на платната се увеличава....

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        С първата, на прясно с големия, върху стабилна маса/магарета. Явно декофрираш по много и без още една църна ръчица ще е зор.
        Последно редактирано от veskov; 13-07-20, 19:30.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Повечето пъти всичко сам праЙ. И не винаги всичко наведнъж се декофрира, но броят на платната се увеличава, и се налага да търся някаква механизация. Че да успявам да се справям за времето, което мога да отделя. Не съм професионал строител, и не си вадя хляба със строителството сега засега. Опитвам се сам да си върша каквото мога и успея, за да набивам средства предимно в материали и инструмент...

    • #20
      Ъглошлайф задължително от големите - много по-малко уморява и тормози ръцете!
      (по-голямата маса се съпротивлява по-успешно на вибрацийте от четката).

      Плюс, на малките четката им разказва играта на лагерите в главата за аламинут (пак заради вибрацийте).

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Имам под ръка ъглошлайф на елтос ловеч, от стария модел в оражев ключ ( а не копче) 1900 вата. Откакто е при мен един път съм му сменял четките, и един път съм ги разменял. Не знам защо едната четка се износва малко по-бързо от другата. Това съм го забелязал и при други четкови електромотори. При някои бормашини и малки шлайфи.
        Та ще взема да пробвам да видим, тежи поне 4-5кг. и е здрав и дуракоустойчив....

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        С четка и флекс ще е невероятен прахоляк .

      • BulAf
        BulAf коментира
        Редактиране на коментар
        Тъй е ама друг вариант просто няма

    • #21
      Продолжение следует....

      Така остаАаа 3-4 платна за почистване, по съвет на колегите по-горе намерих най-гоУЕмата четка за ъглошлайф. Та рекох да пробвам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194829.jpg
Прегледи:287
Размер:569.7 КБ
ID:6625560

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194835.jpg
Прегледи:267
Размер:567.3 КБ
ID:6625561

      До тук добре, сега как изглежда платното преди почистване.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194842.jpg
Прегледи:270
Размер:506.8 КБ
ID:6625562

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194845.jpg
Прегледи:266
Размер:438.3 КБ
ID:6625563

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194851.jpg
Прегледи:267
Размер:519.3 КБ
ID:6625564

      Сега опитната постановка....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_194917.jpg
Прегледи:271
Размер:577.6 КБ
ID:6625565

      Екипировката ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_200443.jpg
Прегледи:268
Размер:676.5 КБ
ID:6625566

      Въоръжението ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_200102.jpg
Прегледи:274
Размер:521.2 КБ
ID:6625567
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_200119.jpg
Прегледи:265
Размер:539.3 КБ
ID:6625568

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_200548.jpg
Прегледи:267
Размер:511.1 КБ
ID:6625569

      До тук добре, да видим какво се получава....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_201550.jpg
Прегледи:277
Размер:470.8 КБ
ID:6625570
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_201559.jpg
Прегледи:264
Размер:541.7 КБ
ID:6625571

      Тъкмо започвам да се кефя и да си мисля, че съм си сгрешИл професИята.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_201607.jpg
Прегледи:265
Размер:497.3 КБ
ID:6625572

      И резилтатът не закъсня.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200718_202036.jpg
Прегледи:265
Размер:564.3 КБ
ID:6625573

      Четката се разлетя на съставните си части. Убууу викам си, добре че имам навика да купувам по две. Да да, ама не след почистването на половината платно и втората четка се разлетя на съставните си части. Добре поне, че успях да ги събера всичките. Сега ще трябва да играе телоподаващото - сварка и болгарка. Иначе цъ...
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • BulAf
        BulAf коментира
        Редактиране на коментар
        Ужас... Егати късмета!
        (Досега така разлетяла се не съм виждал )
        На скапана серия си попаднал (слаба завалцовка) ...

        П.П.: между другото ако шлайфа има и някаква сантиментална стойност - тия имат склонност да горят статор при по-продължително напъване (работа).
        /моя първи - наследство от бащата беше такъв и си замина скоропостижно /

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        НЕма страшка. И друг път са ми се разлетявали подобни дунджурии. Затова съм взел допълнителни мерки - кожената престилка. Освен нея ползвам и заваръчен шлем с подвижно тъмно стъкло. Завалцовката се лекува със заварка. Мога и допълнително да я донабия с чукО, но без заварка няма да стане достатъчно надеждно.

        Иначе шлайфа е чук. Както винаги донякъде е въпрос да попаднеш на читава бройка. Баща ми има такъв същия, от ТЗВ и до момента само четки му е сменял. Този също съм го тормозил душмански да режа бетонните тухли за оградата, и нема лабууу. И си баца ооооочень хорошо. Така или иначе след всяко платно ще има почивка за намасляване и тн. Няма да бацам по 50 платна едно след друго. Освен това работя и на сянка.....

    • #22
      Аз бих потърсил малък флекс с регулируеми обороти.
      Както и по-истинска четка.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Малкия шлайф ще има малка производителност, и почистването на едно платно ще отнема доста повече време. Заварката на шайбата към корпуса на четката ще помогне да не се получават повече такива издънки. То че всичко вече се прави в Китай е повече от ясно, и се баца като Фафли на поточна линия по хиляди на ден...

      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        С малко флексче, кат изтъркаш две от тия платна, после като идеш да се изпикаеш ...ще се изпразниш.

    • #23
      Да видим сега как ще Яде Асан мааазнЪтЪ баницЪ. ПайнаФ му по една заварка. Оттук нататък всички подобни четки ще минават тази процедура. Първата стана малко по-зле, но на втората нацелих правилния точец. Ламарината е дебела около 2мм. Така смятам че ще държи, и няма да има летящи фризбита из двора...

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200719_135824.jpg Прегледи:0 Размер:585.5 КБ ID:6625763 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_903070.jpg
Прегледи:232
Размер:569.8 КБ
ID:6625764
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #24
        Нещо кофти серия си уцелил. Аз имам поне двайсетина износени до камбанката по корабите, ама не съм уцелвал такава.
        На бош има сини и зелени, зелените даянат повече, ама с тях все едно си му сложил от старите точиларски камъни вибрации да ти откъснат ръцете, а уж съм здравичък. Сега си карам с по-малките и се ядва.

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Вибрациите няма да са проблем фатален. Едно кофражно платно с размери 50х250см. каквито са ми най-големите, се почиства за около 4-5 мин. След това следва почивка за намасляване, и подреждане на купчината зад опитната постановка. Днеска не можах да пробвам заварените четки, че валя дъжд, а ми се налага да работя на открито. Освен това ползвам и ръкавици, та вибрациите някак си ще се изтърпят. Освен това големия шлайф си тежи върху четката, и на мен ми остава само да го водя накъдето искам да чисти. Та засега уж добре се получава.

          Упражнението по чистене на кофражните платна няма да се прави всеки ден, или дори всяка седмица, та не би трябвало да е сериозен проблема с вибрациите. Все някак си ще го издеяним...

      • #25
        Тая ракета ми се вижда че е с големите обороти. На четката пише ли до колко може да се върти?

        Коментар


        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Този шлайф за 18см диск ли е?

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          за 23 см. (230мм.) диск е, 1900 вата, класика е, получих го в наследство.

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Moщността е друг въпрос, съвременните машини са и по три киловата. Обаче периферната скорост на всички прикачни инструменти е 80м/с, съответно за 23см диаметър - максимално 6600об/мин.

      • #26
        Е я разгледай пак какво пише на табелката, внимателно. Значи тая класика по днешните критерии е строго професионална машина и изисква много сериозно отношение щото наистина може да хвърчат разни неща покрай нея. Ъглошлифовална машина за работа с абразивен диск - това е положението, това рязане метал, неметал, четки-метки и камбанки са допълнителни неща и требе да се внимава. За 23 санта диск оборотите са надолу, 6500 май бяха и стандартно си вървят с различни предпазители. Ако някой е сменял нещо през годините е друг въпрос. На баща ми служебната беше като твойта, семейната ни беше с малките обороти и големия диск, от 8-ми клас съм почнал да работя с тях. Сега не бих си причинил такъв чанч - да въртя четка с тоя туч при положение че има машинки точно за целта...

        Хахаха, ся се сетих нещо... Един колега имам на мойте години, долу горе сме технически грамотни, бащите ни бяха монтажници и тука на работа като се наложи нещо железарство да се прави обикновено двамата се хващаме. И още двама трима като има да дават акъл, стават работите.. та правим веднъж една решетка, изкарали сме служебните машини, а пък той донесъл неговата /същата като на снимката горе/ щото е с абразив диск и да си жулим с нея. По едно време взех да я разглеждам че все още й се чете табелката, разправям му за наште че нямаха ни табели, ни петънце боя и му викам - Абе пич, що си сложил големия предпазител като хората са ти написали до колко сантима моеш да въртиш? Тва обороти, тва периферна скорост, алабала портокала. Той ме гледа една минута и вика - две еднакви останаха от дъртия и чак ся разбирам що на тая като сложа голям диск се разпада, па на другата не се разпада А, хубаво, радвай се че не е фръкнало нещо от тебе...
        Та така, аз големия го ползвам само ако има някоя лека работа за която мога да ползвам голям диск, щото имам още такива. Щом смъкна достатъчно диаметъра, веднага минавам на по-малка машина. На работа освен за 230 мм имаме и за 150 - за мен това е перфектна машина и наистина е удоволствие да се работи с нея. Лична в момента имам само за 125, тоже голям работач.Единствено за Елтос и Спарки говоря разбира се.
        Оборотите на машината трябва да отговарят на това което се слага на вретеното. Или обратното.

        Коментар


        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          То голямо главоболене стана с тая четка. Та заварки, та щифтове, та не знам какви модификации - ти направо ще си я произведеш наново. А струва 10-20лв +- вероятно. Просто вземи си купи по-свястна, участникът Никола ти е дал подсказка погоре.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Двете за 10 кинта. Модификациите не са проблем.

          Въпроса е с каква машинка да я вРЪтя? Колегата Йорданов така и не подсказа...

          От Киров-Бош, или Язов-Бош нищо не купувам. Така или иначе няма да ора с четката всеки ден, а да речем 2-3-4 пъти в годината. Няма и да си вадя хляба с нея....

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Киров Бош отдавна няма. А свястна четка струва не повече от 50лв. На машината ти нищо и няма, слабичка е, но в случая това няма значение.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X