Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на железни универсални кофражни платна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на железни универсални кофражни платна

    Девойки и млЯдежи със сили свежи.
    Така и така ми се налага да се занимавам със строителство покрай къщата и двора, та взех и си купИФ универсални железни кофражни платна, производство на Кофражна техника - Пловдив. Майсторите в наше село кофрират с дървени талпи и дъски щото са майсторЕ, аз понеже НИ съм мАстЕр - кофрирам с железо.

    Та въпроса ми е - как по-ефективно да почиствам платната от налепи след декофриране?

    Сега засега ги почиствам ръчно и механично, но броят им нараства, и се отваря немалка хамалогия след всяко декофриране.

    Някаква телена четка на ъглошлайф или бормашина дали ще е достатъчно ефективна? без да изгори електромотора?
    Гледам в нета някакъв препарат, - дали може да се нанася с водоструйка, и след това да се мие с нея? Пише за изчакване 8-10 мин. да подейства. Гледам има и кофражно масло, но засега мажа само с прегоряло.
    Та за всякакви полезни подсказки и напътствия от личен опит ще съм благодарен.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

  • #2
    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
    Девойки и млЯдежи със сили свежи.
    Така и така ми се налага да се занимавам със строителство покрай къщата и двора, та взех и си купИФ универсални железни кофражни платна, производство на Кофражна техника - Пловдив. Майсторите в наше село кофрират с дървени талпи и дъски щото са майсторЕ, аз понеже НИ съм мАстЕр - кофрирам с железо.

    Та въпроса ми е - как по-ефективно да почиствам платната от налепи след декофриране?

    Сега засега ги почиствам ръчно и механично, но броят им нараства, и се отваря немалка хамалогия след всяко декофриране.

    Някаква телена четка на ъглошлайф или бормашина дали ще е достатъчно ефективна? без да изгори електромотора?
    Гледам в нета някакъв препарат, - дали може да се нанася с водоструйка, и след това да се мие с нея? Пише за изчакване 8-10 мин. да подейства. Гледам има и кофражно масло, но засега мажа само с прегоряло.
    Та за всякакви полезни подсказки и напътствия от личен опит ще съм благодарен.
    Водоструйка над 350 бара. Най-добре - 500. Никакъв препарат.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #3
      Чак такава водоструйка нямам, имам щил среден клас около 130 бара, дебит около 420л./ч.

      А воден пясъкоструй дали ще има ефект?

      имам приспособлението, но още не съм го пробвал трябва и една торба пясък да купя. Виждал съм на клипчета в ютубата как чисти боя и ръжда, та би трябвало да може да се справи.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
        ...

        Та въпроса ми е - как по-ефективно да почиствам платната от налепи след декофриране?
        ...
        Гледам има и кофражно масло ...
        Все си мисля, че ще ти е по-лесно чистенето, ако използваш кофражното масло, та да не се лепи (или поне по-малко) по кофража.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Засега ползвам прегоряло двигателно масло, и върши работа, но понякога оставя следи. След това обаче все пак си иска едно минаване с четка на ъглошлайф, както казва колегата по-долу. За да не маам всеки път на ръка. Малко механизация в домашни условия.

      • #5
        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
        Чак такава водоструйка нямам, имам щил среден клас около 130 бара, дебит около 420л./ч.

        А воден пясъкоструй дали ще има ефект?

        имам приспособлението, но още не съм го пробвал трябва и една торба пясък да купя. Виждал съм на клипчета в ютубата как чисти боя и ръжда, та би трябвало да може да се справи.
        Вземи си от Стройрент или Рентекс за един ден и си готов. А имам да хидробластирам другата седмица силно замърсен бетонов под на едно хале и съм планирал наемане от тях, иначе 20 и кусур бона за една 500-барова все още не ми се дават.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          За взимане под наем не става. Няма да мога да я върна същия ден. Пък и не живея точно в Пловдив, а пътувам всеки работен ден. Идеята е за дребна механизация в домашни условия, колкото да не се мааа прекалено много на ръка.

      • #6
        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
        ... Гледам има и кофражно масло, но засега мажа само с прегоряло...
        На кофражното масло, само името му е масло, инак нищо мазно няма в него. С горялото ще имаш голями проблеми и евентуална последваща тема: "Как да обезмасля бетон, та да хване мазилката".
        А за почистване на платната най-достъпния и практически единствен начин в неиндустриална ситуация, е механично (буаш с чука демек), обаче това поражда следващи проблеми, така че истината е в недопускането на налепи, или - не се скъпи за кофражно "масло"!
        Последно редактирано от davc; 09-07-20, 09:18.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Ами ще видя къде има в наличност, и ще взема това, което се предлага в строителните магазини, като кофражно масло. За проба да видим. Иначе и отработеното и то върши работа, стига да няма много сажди в него. Намаслявам платната преди кофриране, и след декофриране, за да не ръждясват.

      • #7
        Ако си взел платната от Кофражна техника под наем, при връщането им те си ги оглеждат, и ако са за чистене, плащаш някаква такса за това.
        Почти съм сигурен, че биха взели външна поръчка за чистене.
        Може да се информираш по телефона.

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Купил съм си ги лично мои. Не живея точно в Пловдив, и да ги разкарвам насам натам всеки път, когато ми потрябват, се отваря голяма хамалогия. Имам да правя около 100-120м. бетонни огради, гараж, работилница към него, изба под нея и тн. Вече 3-4 пъти съм кофрирал пояси, по оградата, та може и да са се изплатили донякъде.

      • #8
        Горялото масло е проблем. Аз не би сложил.
        Имаше някаква рецепта за мазане на кофраж - олио, течен сапун и вода. Не помня пропорции.
        Аз явно съм майстор ползвам кофражни дъски и остатъците от една талашитена "секция". Отначало мазах, после видях че и без мазане си се отлепят идеално, и вече не мажа.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Талашитената секция поема вода от съхнещия бетон. Ще я ползваш един път, най-много два пъти, преди да изметне, или поддаде..

          А металните платна вероятно няколко стотин пъти ще свършат работа.

      • #9
        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
        Девойки и млЯдежи със сили свежи.
        Така и така ми се налага да се занимавам със строителство покрай къщата и двора, та взех и си купИФ универсални железни кофражни платна, производство на Кофражна техника - Пловдив. Майсторите в наше село кофрират с дървени талпи и дъски щото са майсторЕ, аз понеже НИ съм мАстЕр - кофрирам с железо.

        Та въпроса ми е - как по-ефективно да почиствам платната от налепи след декофриране?

        Сега засега ги почиствам ръчно и механично, но броят им нараства, и се отваря немалка хамалогия след всяко декофриране.

        Някаква телена четка на ъглошлайф или бормашина дали ще е достатъчно ефективна? без да изгори електромотора?
        Гледам в нета някакъв препарат, - дали може да се нанася с водоструйка, и след това да се мие с нея? Пише за изчакване 8-10 мин. да подейства. Гледам има и кофражно масло, но засега мажа само с прегоряло.
        Та за всякакви полезни подсказки и напътствия от личен опит ще съм благодарен.
        За кофражното масло колегите са ти обяснили. Дали ще се занимаваш всеки път да взимаш мощни водоструйки , ти си знаеш. Ние работим професионално това , и не се занимаваме за такива обеми като твоите.
        По конкретното ти питане - телена четка на малък ъглошлайф , с променливи обороти най-добре. Телената четка не от плоските , а от конусните с яките просукани телове. Ако си особен педант , след конусната четка , минаваш и с ламелен диск.С бормашина не е ергономично. Няма да изгориш нищо , ако работиш грамотно с машината според класа и .Добре обмазаните платна , свеждат горните операции до минимум.

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Чак педант не съм, идеята е за дребна домашна механизация. Че ще се налага периодично да се чистят.

      • #10
        В "Кофражна техника" имаха един инструмент, който не знам как се казва, но представлява нещо като сноп от електроди, които чукат върху почистваното.
        Това определено чисти!

        Коментар


        • #11
          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          В "Кофражна техника" имаха един инструмент, който не знам как се казва, но представлява нещо като сноп от електроди, които чукат върху почистваното.
          Това определено чисти!
          Вени - иглен чук му викат на т'ва

          Коментар


          • Veni1
            Veni1 коментира
            Редактиране на коментар
            Безкрайна е бездната на човешкото незнание....

            Благодаря ти.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Да, знам какво е иглен пневматичен чук, в домашни условия може и да свърши работа. Имам и компресор, трябва само да видя консумацията на въздух.

        • #12
          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          В "Кофражна техника" имаха един инструмент, който не знам как се казва, но представлява нещо като сноп от електроди, които чукат върху почистваното.
          Това определено чисти!
          Иглен чук

          Коментар


          • #13
            Имаше една стара бабешка рецепта за кофражно масло. Една част олио, една част течен сапун или нещо там като веро, осем части вода. Върши работа понякога.
            Другото си е общовалидно - да се декофрира навреме.

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Какво ще рече - да се декофрира навреме? Колко време след наливането на бетона?

              Аз преди да наливам, го намокрих обилно с вода, даже маркуча ми беше горе на скелето под ръка. И непосредствено преди наливането пак го намокрих. За да влезе мазно бетона.

          • #14
            Кофражни масла вече има предостатъчно и не те, ми разните мазночи могат да те съборят, че и градежа.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              В смисъл как да ме съборят? да навредят с нещо на бетона ли?

            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Да, връзката бетон арматура се компрометира при омасляване, събира прахоляци, колегата davc в #6 ти разказа и още последващи проблеми. Кофражните масла не са безбожно скъпи и при своевременно декофриране, почистването на платната не е чак такъв проблем. Изпуснати веднаж, вече е зор, но пък са се изплатили.

          • #15
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pnevmatichen-iglen-chuk-bgs-technic-bgs8540-22789.jpg
Прегледи:470
Размер:22.7 КБ
ID:6622080
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X