Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор на камини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся майстор на камини

    Колеги някой от вас ако е ползвал услуги на такава фирма,моля да сподели.Искам да ми се монтира камина с водни ризи,че зимата няма затопляне при мен.

  • #2
    До: Търся майстор на камини

    От готовите железни ли мислиш да слагаш или искаш зидана?
    Ако е от готовите, не е никаква философия - може и неспециалист да си я монтира сам. Аз така направих. Ефекта е доста добър. Ако решиш да опиташ, сигнализирай, ще споделя опит.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #3
      До: Търся майстор на камини

      Тези които продават камините с горивна камера (със стъкло отпред, не с открит огън) задължително ги монтират и изпълняват цялата отоплителна инсталация, за да могат да ти дадат и гаранция след това. (търси такъв изпълнител)
      Ако говориш за оформлението на мястото около камината - търси каменар за около нея, а над нея - гипскартон (от розовия) или газобетон (можеш и сам)
      Аз бих ти препоръчал пещерските камери на Герканд, имам такава, с доста дебела ламарина е и има отръбяване в димохода (другите български нямат) КПД - около 55-65% по паспорт. Цена 15 КW (водната риза) - 1300 лв.
      Ако имаш други въпроси питай, а ако беше в Пловдив веднага щях да ти препоръчам фирма изпълнител.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        До: Търся майстор на камини

        аз се взех за мен френска чугунена камера с пиролизно стъкло
        монтажа поверих на друга фирма - 0898699770 - Росен, името на фирмата му не си спомням
        Не смея да дам препоръка за майстори, строители и тн на никой, единственото което мога да кажа за тях е, че при нашите взаимоотношения бяха много честни и почтени хора.
        Поздрави
        Йордан

        Коментар


        • #5
          До: Търся майстор на камини

          Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
          От готовите железни ли мислиш да слагаш или искаш зидана?
          Ако е от готовите, не е никаква философия - може и неспециалист да си я монтира сам. Аз така направих. Ефекта е доста добър. Ако решиш да опиташ, сигнализирай, ще споделя опит.
          Незнам точно,преди малко една фирма намерих,утре ще идват да гледат,но като че ли зидана е по добре,но при всички положения не бих се хванал на направи си сам,то това си е цяла наука,а и аз водни ризи искам за целия апартамент.

          Коментар


          • #6
            До: Търся майстор на камини

            Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
            аз се взех за мен френска чугунена камера с пиролизно стъкло
            монтажа поверих на друга фирма - 0898699770 - Росен, името на фирмата му не си спомням
            Не смея да дам препоръка за майстори, строители и тн на никой, единственото което мога да кажа за тях е, че при нашите взаимоотношения бяха много честни и почтени хора.
            Поздрави
            Йордан
            Благодаря ти за контакта,ще звънна на човека.Твоята зидана ли е?

            Коментар


            • #7
              До: Търся майстор на камини

              Нито е зидана нито е с водна риза, а е чугунена, лята с въздушна риза.
              Тези са с по - високо КПД, но топлината по трудно се разпределя из жилището. Правят се въздуховоди, окачени тавани, разпределителни кутии и др. Като цяло тази система е по - евтина.
              Иначе камерата на колегат е топ модел с пиролизното стъкло, мисля че бяха Дьовил.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                До: Търся майстор на камини

                Oтзиви някой имали ли за камините "Прити"?Днес идвава един майстор,който ми каза,че били много добри,цената ме притеснява,хем български,хем скъпи.

                Коментар


                • #9
                  До: Търся майстор на камини

                  Когато си търсех ,Прити бяха най-евтините.Фирмен магазин на бул. Мадрид,след Черковна от ляво.На Стройко съм ги оглеждал всички фирми. Струва ми се, че от българските на Дявач също бяха много добре изпипани.Имаха модел освен с водна риза ,с допълнителна серпентина в горната част на камерата,за повишаване на КПДто. Което не се среща често.Магазина им е на Сточна гара,в часта по близо до моста Чавдар.
                  За качество не знам.Колкото по-дебела ламарина, по-дълго няма да изгние.
                  Но в края на краищата си я направих сам.И аз комбинирах риза с лира(медна).
                  Къща ли ще се отоплява или апартамент?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся майстор на камини

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Къща ли ще се отоплява или апартамент?
                    .Апартамент 64 квадрата.За момента се отказвам,по груби изчисления целия масраф ще ми струва м/у 4000 и 5000лв с българска камина.Айде няма нужда,това ми е тока за 4 години напред,което означава,че инвестицията се избива за около 5 години,ще си карам на климатици и ще търся някой да ми направи градена камина само за хола.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся майстор на камини

                      И кубици дърва.
                      Цената ми се вижда малко завишена.Може би е така защото си правех всичко сам. Но трябва да призная че и аз съм в апартамент и основно разчитам на климатиците.Камината я паля само в най студените дни или за да си сгрея водата в бойлера когато не ме мързи..Но като тегля чертата и аз май съм отишъл на такива пари като цяло с климатиците.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся майстор на камини

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        И кубици дърва.
                        Цената ми се вижда малко завишена.Може би е така защото си правех всичко сам. Но трябва да призная че и аз съм в апартамент и основно разчитам на климатиците.Камината я паля само в най студените дни или за да си сгрея водата в бойлера когато не ме мързи..Но като тегля чертата и аз май съм отишъл на такива пари като цяло с климатиците.
                        Тоталната цена ми идва 5200лв.без да завишавам,бойлерите бях пропуснал,нали трябва да са със серпентина,а аз имам две бани с нови бойлери,с една дума трябва да ги изхварля и пак да си купя нови,направо подрипнах като ми обявиха цената и това е без зумлуците,които трябва после да се оправят от къртенето.Готино си е зимата да си палнеш камината,та вероятно ще премина на направи си сам,колкото и да не ги обичам тези работи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся майстор на камини

                          Ако не си се отказал още, задължително потърси и втора оферта.. мога да ти дам тел. на колега, това му е бизнеса от години
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся майстор на камини

                            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                            Колеги някой от вас ако е ползвал услуги на такава фирма,моля да сподели.Искам да ми се монтира камина с водни ризи,че зимата няма затопляне при мен.
                            Потърси фирма "Секаста"-Варна. Те са представители на ДевИл и някой други от бранша. Впечатленията ми са , че си струват парите. Имат на ток(?), газ и твърдо.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся майстор на камини

                              ако си решил да си причиниш кошмара дърва в апартамент търси друга оферта или си го сглоби сам за тоята площ не е философия а цената дори и с труд е около половината,камината прити е най най лошия избор след некадърна самоделка до миналата година си плащах сметките с отоплителни инсталации и ще пробвам груба калкулация защото с изключение на труда гледам да не се затормозявам с цени на частите:
                              64 кв. около 15kW ,лира и радиатори около 600-700лв стоманени,помпа+филтри и кранове 170 -200 тръба+арматура около 200
                              камина среден вариант дипломат 700-800 модела е "УЮТ" ако не се лъжа и е за вграждане.Хубаво да имаш и резервно захранване около 200 + акумолатор,ако е вградена комина задължително хром-никел провен не от готови фитинги,защото в магазина най-често е 0.6 и два пъти по скъп от варианта да си го направиш от 1.2,ползвам вариант при един тенекеджия материала +100 лв.труд.труд макс.100лв.на точка и въпреки че и аз съм го правил при малките обекти е неприлично да се колкулират 2 точки за камината и помпата така при котлите или ако клиента е много дразнещ.сигурно по това време съм забравил нещо но 2500 би трябвало доволно да ти стигнат.Ако искаш да пробваш ми прати скица на жилището си и ще ти направя по подробен опис а после можеш да си видиш цените в онлайн каталог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X