Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален кабелен канал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метален кабелен канал

    Здравейте, колеги!

    Търся метален кабелен канал или поне аз като такъв го определям. Може да има и друго наименование, но не го знам, за което се извинявам.

    Прилагам снимка, за да видите, за какво става дума.

    Като форма не е точно кабелен канал, защото напречния му разрез не е квадрат, а все едно недовършен квадрат, за да може да се прихване към горната и страничната плоскост.

    Ако някой от вас знае, откъде мога да поръчам нещо такова, би било супер. Вероятно мога да отида в някой железарски магазин и да им кажа да огънат някой лист ламарина по такъв начин, след което да го боядисам прахово, но предпочитам първо да пробвам да намеря този продукт готов, ако изобщо го има. Лично аз търсих, но точно в такава форма не мога да намеря и ми стана интересно, дали аз не търся правилно в интернет или и това е някаква друга изработка.

    Благодаря!

    Поздрави!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:481
Размер:202.2 КБ
ID:6611296
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:381
Размер:210.5 КБ
ID:6611297

  • #2
    "П-образен профил" се нарича това. Или просто "П-образ". Бял търси по фирмите за алуминиеви и PVC профили.

    Ако не намериш със същия размер ще се наложи да огъваш и боядисваш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Това се нарича кабелна скара. В случая - метална, плътна, с височина на бордовете еди каква си. Има стандартни, има според ситуацията в обекта. Тук конкретно има ли нещо определящо което да налага точно такива решения?

      Коментар


      • #4
        https://www.cablecommerce.bg/telena-...-l-3000mm.html
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Благодаря за коментарите! Реално погледнато търсих за този продукт по всевъзможни начини, но така и не можах да го открия. Вероятно е огъвана ламарина по размер, а след това е боядисана прахово. Целта тук е в горната част на бюрото да сложа тази скара, за да мога там да държа разклонители, зарядни, рутери, суичове и т.н. Тъй като все още не мога да го намеря, усещам, че ще трябва да го поръчам да го изработят.

          Коментар


          • #6
            Кабелна скара с ,,Г" образни стойки ( подобни на климатиците ) няма ли да свърши работа ?

            Коментар


            • #7
              Сигурно ще свърши работа, но ми хрумна и нещо друго - да бъде изработено от пдч, както е и самото бюро. Така и така ще се занимавам да изработвам нещо, то поне да е от пдч. И без това няма да се налага да държи големи килограми, а и ще е визуално по-добро, отколкото това от метал, което бих изработил. Не, че ще се вижда толкова много под бюрото, но все пак.

              Коментар


              • #8
                Ако ще са под бюрото може да се ползва нещо такова.

                https://www.ikea.bg/products/small-s...kanal/30200253

                Ако трябва да се крият няма да свърши работа, но може би трябва да се помисли за охлаждане - някои рутери имат нужда например.
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар


                • #9
                  Варна , Магазин ТМТ , ЗПЗ към Метал продават такива неща .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X