Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте лазерен нивелир 3D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте лазерен нивелир 3D

    Препоръчайте лазерен нивелир за полупрофесионални цели: плочки, замазки (поне 7-8м ) и др.
    12 лъчев (3D) добре ли е или е излишно?
    Каква точност е добре?
    Гледам от алито разни по 100тина долара, но не съм купувал нещо толкова скъпо от там (мита, ддс...)
    Бюджет 140-180лв

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_901148.jpg Прегледи:4 Размер:42.4 КБ ID:6610706
    Прикачени файлове

  • #2
    Такова не се купува от "Ali-то", защото не знаеш на какво дърво с отклонения ще попаднеш. Аз си купих от ITT, само не знам помня дали е 3D или 2D. Не помня и цената, честно казано.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      И аз се ошумолявам за нещо такова и точа лиги по руските клипове. Та от там съм с впечатления за марките Firecore и Fokuda като най- качествени с оптики Шарп и Орво. Правят им сравнителни тестове с маркови Бошове, не показват отклонения и на големи разстояния. За съжаление от нашите продавалници срещам само въпросното Деко. Ето едно примерно руско клипче https://www.youtube.com/watch?v=kPNtF5qJLb8 .
      Гледам вече има и 4D с 16 лъча.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Декото какво му е? Рекламират уж като немски.

    • #4
      То хубаво, ама аз не се сещам каква работа би ти вършило повече от хоризонтала и вертикала.

      Моя е ADA Cube Mini. За открито през деня не става, обаче. Слаб му е лъча. Не знам как би се виждал с цайси, вероятно по-добре. Така и не стигнах до купуване на цайси.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        С 3D може да хванеш бързо прав ъгъл по пода. Аз се мъча в момента с лидълската осмица, има задоволителна точност колкото на качествен воден нивел, но няма как с подобна конструкция да пуснеш майки по стените.

        Коментар


        • #6
          гледай да е класс 2 лазера иначе през деня в слънце не се вижда,земно ниво се хваща с маркери,за малки пространства не е удобно

          Коментар


          • #7
            Аз взех зелен девалт, ако не пече слънце става и за навън. Сравнявахме го със червен девалт и е доста по-добре.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #8
              За любителски цели става. Пробвал съм подобен. Става. В моя случай-за два окачени тавана. След като две седмици така и не намерих свободен майстор, а свободните ми обявяваха цени по 2 бона за 30 квадрата растер, си освободих два дена и сам си направих таваните.
              Гледай с какво захващане идва тоя нивел. Че иначе е безполезен. Да има целия набор стойки. Има статив, има за стена, има да виси, има на магнит...трябват ти всичките. И ако се продава статив с телескоп до три метра височина, си го вземи и него. Даже май до 3.5м. имаше.
              ДОставката ще ти е през митница 100%. Ако ще го поръчваш, си заяви ЕОРИ номер. Ще ти трябва пред митницата.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • hakama
                hakama коментира
                Редактиране на коментар
                Това с ЕОРИ номер как става? Демек да добавя поне 20% към цената и там 16лв за мит. такса?

                клас 1 - e по-кофти ли да разбирам? Стативът нужен ли или може и без (да се приспособи)?

                4D-то има ли сметка?
                ПП: Този е наличен и в Полша... ако някой е навит може да поделим доставката (28$ за 2бр)
                F93T-XG
                https://www.aliexpress.com/item/3295...1984387flCOphQ
                Последно редактирано от hakama; 13-06-20, 20:00.

              • santaclash
                santaclash коментира
                Редактиране на коментар
                За номера пише на сайта на митниците. Ако е в Полша, не би трябвало да ти начисляват мита и ДДС-вече са платени. Поне до сега не съм попадал на китайска стока, която да е влязла в ЕС по такъв режим, че да трябва аз да и плащам ДДС. В тоя случай и такса няма.
                Но ми се е случвало друго с китайците- стоката заявена на склад някъде в ЕС, обаче там се оказва, че я няма и започва чакане от Китай. Да, обаче цената, която съм палатил през сайта, е като за европейски склад-с мито и ДДС включени. А от Китай идва без нищо, задържат ми я на митница и трябваше отново да си платя мито и ДДС. И после драма да си върна едното ДДС и митото от китаеца.

                Стативът е незаменим. То това им е лошото на тия нивели- допълнителните аксесоари си трябват, а те струват повече от нивела.

            • #9
              Здравейте колеги, ще се прави гипсокартон на стара къща (тавани, стени), зидария с итонг и подови замазки. Чудя се какъв лазерен нивелир да избера. Засега съм се спрял на тези модели, но незнам кой е по-добър. Хилдата ми изглежда най-окомплектована за цената си, но не съм запознат с тази фирма. Боша със сигурност ще е добър, но няма почти нищо в двата комплекта...(а и единия е с червени линии, като четох в темата видях се ве вижда по-слабо от зеланата). За Декото чувам само добри мнения от познати и засега съм се спрял на него. Пише за всичките модели, че са с гаранция но незнам.. Моля споделете какво мислите?

              Бош с кръстосани линии https://mobile1.bg/produkt/lazeren-nivelir-bosch-gll30/

              Deko PB2 на 360 градуса - https://mobile1.bg/produkt/lazeren-nivelir-deko-pb2/

              Hilda LS4 с 4 линии https://www.emag.bg/lazeren-nivelir-hil ... DND3BPMBM/

              Бош с червени линии https://www.emag.bg/lazeren-nivelir-bos ... ction=view

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от t.todorovknives Преглед на мнение
                Здравейте колеги, ще се прави гипсокартон на стара къща (тавани, стени), зидария с итонг и подови замазки. Чудя се какъв лазерен нивелир да избера. Засега съм се спрял на тези модели, но незнам кой е по-добър. Хилдата ми изглежда най-окомплектована за цената си, но не съм запознат с тази фирма. Боша със сигурност ще е добър, но няма почти нищо в двата комплекта...(а и единия е с червени линии, като четох в темата видях се ве вижда по-слабо от зеланата). За Декото чувам само добри мнения от познати и засега съм се спрял на него. Пише за всичките модели, че са с гаранция но незнам.. Моля споделете какво мислите?

                ...
                Един глас за Деко. Направих си с подобен 80 м2 окачени тавани.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20210405_113433.jpg Прегледи:0 Размер:193.5 КБ ID:6795883



                Само че, ако имаш възможност си вземи модела, на който хоризонталният лазер му е отдолу. ( Примерно)Щото в един момент ще ти потрябва нещо да правиш ниско до пода ...

                Добре ще е да имаш подходящи стойки, защото много улесняват работата. Читавите пусто са скъпи, та трябва да импровизираме


                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210807_145009.jpg Прегледи:0 Размер:385.8 КБ ID:6795884


                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_image_2021-05-23_11-03-54-441.jpg Прегледи:0 Размер:216.6 КБ ID:6795885
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-11-21, 18:42.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  В момента 16 линии е на цената на 12.
                  Т.е. няма смисъл да се взима 3д, а направо 4д.

                • Nediy
                  Nediy коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ползвах зелен DECO като този от снимката на Чавдар (V93) и съм много доволен (направих цялостен ремонт на гарсониера). Триногата е задължителна.

              • #11
                Дайте да опресним малко информацията.
                Засилил съм се да си купувам такъв DEKO:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.jpg
Прегледи:1051
Размер:131.8 КБ
ID:6926007

                Три лъча, хоризонталния от които е в долната част на уреда.
                Да поръчвам от Китай не прави кой знае каква разлика в парите.
                Това, което ме притеснява да си го купя от Бг е че се продава само по някакви базари, ОЛХ и подобни...
                Та, някой да сподели мнение за друга марка или да со отнасям този?
                Поздрави.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #12
                  https://www.youtube.com/watch?v=SIYMrmchFb4 Лазер Huepar

                  Коментар


                  • #13
                    Поръчах DEKO-то от чужбина. Пристигна, разгледах го, допадна ми, но още не е дошъл ред да свърша някаква работа с него.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #14
                      Преди месец се оборудвах(синчето ми подари) с някаква hilda 16линии,зелен лъч, с втора батерия, две стойки и отделно тринога 150см всичко за около 150лв. Нямам база за сравнение с някои марков да наложа проекциите за проверка на точността, по документи дават 2мм на 10м. Досега съм го ползвал веднъж да пусна вертикални майки при мазането на една стена, справи се отлично. Гледам в Лидъл ще излезе някакъв performance с 12 линии захранван с батерия Х20. Но гледам върви само с една стойка и не видях от клипа да има дистанционно, а се оказа че си е голямо удобство дистанционното, поне за мене,

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X