Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разширяване на канал в гараж - ориентировъчна цена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разширяване на канал в гараж - ориентировъчна цена?

    Бръмчи ми следната муха в главата - имам малък гараж с канал.
    Искам да разширя канала.
    Данни:
    "дупката" е правена преди 40-тина г. саморъчно от предния собственик. Бетона е постен и се рони. При изливането кофража е поддал и стените са изтумбени. Понякога прониква влага.
    В помещението има монофазен ток и вода. Височина на тавана- 2,20. Височина на вх. врата- 1,90.

    Изрязване на старата плоча на пода по новия размер.
    Изкъртване на стените на дупката - примерно стените са около 3 куб.м бетон със слаба армировка, където има.
    Ориентировъчни изкопни работи на ръка - 5-6 куб.м.
    Хидроизолация, армировка, кофраж, "свързване" със съществуващата плоча на пода,
    Наливане на нов бетон - около 3 куб. м

    Някой може ли да ме ориентира за цени на тези дейности?
    Цените на материалите имам представа от строителните борси.

  • #2
    Около 200 материал, и 500 за труд...

    Коментар


    • #3
      Колко конкретно ще излезе,зависи от майсторите,които се наемат да го правят.Във всеки случай,е много работа.Правил съм си гараж с канал преди повече от 20 години-копане сам-2 дни.Арматура,кофраж,бая бетон отиде-това го прави майстор-2-3 дни.Бих предположил-материали,около 800-1000 лв.Майстори и други разходи-поне още толкова.Зависи и от месторазположението на обекта...Каналът е хубаво нещо,ама сега не ми липства-не си правя сам колата...

      Коментар


      • #4
        5-6 кубика материал не са никак малко. Всичко това ще е ръчно.Отделно ще има изхвърляне на отпадъци кофраж -- и аз мисля като krassitch.
        Материалите няма да са толкова скъпи колкото труда - бая работа е.Кофража със сигурност ще трябва майстор.Той пък няма да се хване да изкърти и доизкопае...
        Затова аз лично го виждам като двама общаци с един майстор - 3 човека за около 3-5дни...
        Щото после има декофраж и прочие...
        Цената най много ще зависи в кой град си и дали има свободни строители...
        Ама то и канала може да се направи по много различни начини - съответно и майстора трябва да е майстор..

        Коментар


        • #5
          В София, близо до центъра, директен достъп от улицата.

          Коментар


          • #6
            Щом е в центъра на София,ще има и коефициент на оскъпяване,според преценката на майсторите.Имам познат,който повече от 25 години има канал без бетон отстрани,и не се срутва.Подпочвените води са на повече от 10 метра...Аз имотът с въпросният гараж с канала го продадох отдавна,сега нямам канал,и не ми липства особено.Може да се оправи въпросния канал-ще е много скъпо,дали си заслужава?Преценката е на собственика.Обикновено,винаги накрая излиза по-скъпо от предварителните сметки...

            Коментар


            • #7
              В момента е чисто, топло и сухо вътре 30 -55% влажност целогодишно. Дупката я ползвам за склад/мазе - к-т гуми, и др. Целта е да влезе един стилаж 400х 50х 140 за "килер"

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Ааааааа тъй кажи бе...според мен много скъпо излиза 2 бона и 8373764 нерви за един стелаж...
                Предлагам да е половин стелаж закрепен на тавана...Не е много красиво ама е без пари и става веднага и утре ако размислиш ще го свалиш

              • Пенчо
                Пенчо коментира
                Редактиране на коментар
                Мишо - това какво е според теб, дали на колегата ще му свърши работа?

                Разликата между скъпо и ефтино е доста относителна.

            • #8
              Има още какво да се изяснява , докато се стигне до достоверен отговор на въпроса.За Зм3 бетон да се вкара и положат в центъра, може да няма достъп на пуми, може да е земновлажен и да се добърква и полага на ръка- това са около 6,5 тона , връзките със старият бетон, изхвърляне на отпадъци от доизкопаване , доизкъртване - колко и къде, каква хидро се търси и има ли основа за нея и въобще..Нужни са оглед , преценка и опис.

              Коментар


              • #9
                Бетона ако мислиш да го бъркаш ти и нямаш бетонобъркачка си вземи под наем една за два дни, спестява доста работа. Провери и колко ще ти вземат да ти го докарат готов ако има къде да прикара камиона за да не се окаже, че за 200 лв ще се утрепете от работа. Иначе старото ако се рони няма да е трудно да го бутнеш, но си има доста копане, вътре няма как да вкараш машина. Кофража си е работа за хора, които се занимават с това.

                Коментар


                • stefsab
                  stefsab коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако аз почна да го правя, ще ми изяде 2-3 пъти повече време от бригада. От друга страна не искам да давам повече от обичайното за такава работа, само защото местоположението е до центъра.
                  Ако аз го правя - ще трябва да зарежа пряката си работа за около месец, да наемам съответните машини, да копая сам, кофраж, бъркане, наливане....
                  Ако за месец изкарам, колкото да платя на бригадата, аз пак ще съм на нулата за месеца, но няма да съм рискувал да направя издънка поради липса на опит!
                  Бетоновоз не може да се ползва - тясна улица, напаркирали коли а и ще разбие тротоара....
                  Контейнер за строителни отпадъци има къде да се сложи.

              • #10
                Виждаш ли информацията колко е важно да е вярна , иначе ще получаваш отговори като по-горе - 200 материал/500 труд- т.е. глупости. Това це е в центъра не би следвало да ти оскъпи работата , с изключение на обективните фактори- липса на достъп на тежка машина ,зона за паркиране .

                Коментар


                • #11
                  Има малки багери . които могат да влязат в гаража и да копая.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #12
                    То ако има колеги на които им се занимава - да споделят на ЛС.

                    Коментар


                    • #13
                      Труда ще е къртене и копане на ръка , има и вариант с багерче 1000 1200 кг . За да се спести от надници на майстори се копае максимално точно прави се едностранен кофраж само вътрешната форма на канала и наоколо се пълни с бетон едностанният кофраж трябва да е спънат много добре зада не се размести или да поддаде .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X