Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на мраморна ваза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на мраморна ваза

    Здравейте, сега за празниците ще се прибирам и ми казаха,че вазата на паметника на баща ми е отлепена. Видях старата тема по този въпрос във форума, но времената се менят и излизат нови продукти, като двукомпонентни лепила? Ако имате впечатление как да се направи, моля дайте ъкъл.

  • #2
    не знам коя е старата тема и какво пише в нея, но аз бих използвал монтажно лепило

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лепило.jpg
Прегледи:824
Размер:8.1 КБ
ID:6604458

    новото е монтажната пяна за лепене без раздуване, но не съм я ползвал
    Прикачени файлове
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Благодаря

      Коментар


      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Примерно FT101 на церезит, ще стане със сигурност.

    • #4
      Аз бих препоръчал нещо такова


      https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8

      Коментар


      • #5
        Когато лепя мивки към плотове от технически и естествен камък , или плот към стени , ползвам полимерно лепило.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #6
          Има едно лепило на акфикс водят го течен пирон, има малки тубички колкото кремче.С него съм лепил снимка на мраморен паметник.Добра идея е да награпиш повърхността с шкурка 80-100 и да изчистиш ако има плесен и мъх.Снимката държи вече доста години.

          Коментар


          • #7
            Полиуретан за автостъкла, с прилежащият му праймер (и двете се купуват от фирмите за автостъкла, например Кобра). Недостатъка е че е черно. Но после няма откачане и да искаш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Съгласен съм за полиуретана, но трябва ли му на човека чак такава якост и цял картуш за една ваза?Най-обикновено монтажно лепило би му свършило работа.Номерът е да не влиза вода и да не замръзва между двете повърхности.Влезе ли вода ако ще и заедно да са отляти пиши ги бегали.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Еми, то и строителното е на картуш (освен ако нямаш предвид теракол и от сорта), че и на съизмерима цена. В Кобра картуша е 10-11 кинта.

              Вероятно с "пластелинен" епоксид също ще стане здраво.

              ...то едно време като нямаше варианти - лошо, сега като има 100 решения - пак лошо.

              ПП: Полимерно лепило за плочки също става.

            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Виж предното мнение, предложил съм му лепило, в разфасовка колкото малка тубичка крем за ръце.
              А сега като има 100 решения хич не е лошо, стига този който ти ги продава, да може да ти обясни кое за какво е.Едно време щеше да се награпи леко вазата и мрамора и да се лепне със силноциментов разтвор и пак да изкара много години.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X