Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пластмасов бидон или резервоар за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пластмасов бидон или резервоар за вода

    Здравейте
    Да питам запознатите...
    Правя защита от наводняване на един склад.Идеята е че ако случайно водата преодолее сегашните защити и залее пода - ще вкопая един пластмасов бидон или пластмасов резервоар за вода в пода и оттам с помпа ще изхвърлям водата - където трябва....
    За целта мисля да ползвам или голям бидон - най малко 220 литра с размери Н около метър и около 50-70 диаметър
    или вертикален пластмасов резервоар(продават точно такива) който е 500 или 750 литра...
    Вътре ще хвърля една потапяща помпа...И това е...
    Сега питанката ми е:
    Според Вас всякакъв вид бидон ли става?! Защото за воден резервоар цената е „5-10 пъти по скъпа от бидона...което ме навежда на мисълта дали пластмасата на бидоните не старее?!
    Ще го вкопая в пода - 10 санта армиран бетон и пръст после...ще го замажа после и ще стане като шахта буквално...Но ще е циментиран...
    И ще е на тъмно без слънчева светлина в досег с бетон и пръст...без агресивна вода - да речем...и как мислите ще издържи ли пластмасата на бидона?!Все пак ще правя бетонно корито за този бидон - трябва да е дълготрайно решение...
    Или да купувам скъп дебел пластмасов резервоар - който е с по дебела пластмаса?!

  • #2
    Защо ти е бидон, хидроизолирана шахта е стандартното решение. Останалото е същото, нивелация, автоматика, резервиране и тн
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      А не! Едно е да копаеш после прави кофраж наливай бетон декофрирай… Играчка си е...
      Изкопавам дупка и хвърлям бидона... това е...
      Сега очаквам да кажат за пластмасата на бидона или дали има по добро решение?!

      Коментар


      • #4
        Пречиствателната станция ми е от полипропилен ,от полиетилен правят кало-маслоуловители така ,че по-здрав бидон ,ще свърши работа .И по-малка бетонна шахта би свършила .Мисля ,че ако потопяемата помпа е с поплавък ,вдиган от водата може да опре в стената на бидона и да не тръгне ?

        Коментар


        • #5
          В такива бидони държим нафта с години та проблема ти е никакъв,само при наводнение ше се затлачи много бързо с боклуци,тиня и пясък.

          Пласмасата на 1000 литровия квадратен,от ония с металната скара не е много по-различна от 200 литровия бидон.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Дебитът на помпата трябва да ти е съобразен с количеството вода, което евентуално чакаш. В тоя случай бидонът просто служи за буфер. Т.е. изравнител между постъпващото и това, което помпата може да източи. Поема пиковите количества. В друга роля си е направо безполезен.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              Компромис е готов бетонен пръстен за кладенец. Няма да копаеш на откос, отводнителните шахти са винаги и само от бетон ! Има ги с размери близки до нужните ти, ф 80, ф100..на Н 80,Н 100 см. Бетонираш само дъното и полагаш еднокомпонентна българска хидроизилация.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #8
                Или бетонен пръстен /както предложи колегата отгоре/ или бидон 220 литра от PEHD - Полиетилен Висока Плътност. Един от първите ми такива на село е при мен от 96-та година, като е дошъл в БГ с доматено пюре от Ирак. Почти всяко лято е на двора с вода за поливане, после го ползвам за винопроизводство. Мисля си че ще изкара още толкоз години. Кубичните бидони /кубитейнерите са от същи материал, но там якостта е с различни показатели, разбираемо. Преди да се отлее около него бетоня, редно е да се напълни с вода...

                Коментар


                • #9
                  Значи според Вас все тая каква е пластмасата на бидона ?! Или резервоара? Мислите че все ще издържи на времето каквото и да сложа?!

                  П.П
                  Спокойно предвидил съм и дебити и мебити и наистина ако е повече литри служи като буфер буквално...За поплавъка според мен всичко над 70см диаметър ще осигури безпроблемна работа на поплавъка..Няма да има мръсотии...Предвидил съм няколко нива на защита и това е просто последната... Предпочитам бидон защото просто... просто е тесен и дълбок - сиреч накрая винаги ще остава малко вода- която ще се изпарява.И това изпарение създава допълнителна влага която аз се стремя да избегна.Или ще и правя допълнителна вентилация. Както и да е... Бидона или шахтата трябва да е тясна и дълбока а не плитка и широка...Бетонните пръстени...Би трябвало да са с фи 80--В  повече работа ми се струват..отделно труда по мъкненето пускането в дупката...Мястото е такова че няма как да ползвам механизация.
                  Абе измислил съм го просто ме притеснява че бидоните са с тънка неравномерна пластмаса както твърдят някои...и примерно ще издържи 5-7 години

                  Коментар


                  • #10
                    Понеже питаш за пластмасов бидон, та моите 5ст. Имам на вилата 2бр. по 1 м3 за "пречупване" на водата от кладенеца, с металната кошница са, всички ги знаете. Втора ръка са, колко са използвани преди мен не знам. При мен са целогодишно навън, лятото се напичат яко. И така повече от 10г. Скоро ги мих отвътре и ги огледах обстойно, добре са.
                    Така че според мен вкопан и на тъмно, без слънчево греене, пластмасов бидон ще откара доста време.

                    Коментар


                    • #11
                      Абе като се замисля?! Викате че има готов единичен пръстен фи80 висок 80 или метър?! Има ли такъв готов? И тежи ли много? Дали ще можем на ръка да го пуснем?
                      Защото наистина един такъв пръстен ще свърши работа.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                        Понеже питаш за пластмасов бидон, та моите 5ст. Имам на вилата 2бр. по 1 м3 за "пречупване" на водата от кладенеца, с металната кошница са, всички ги знаете. Втора ръка са, колко са използвани преди мен не знам. При мен са целогодишно навън, лятото се напичат яко. И така повече от 10г. Скоро ги мих отвътре и ги огледах обстойно, добре са.
                        Така че според мен вкопан и на тъмно, без слънчево греене, пластмасов бидон ще откара доста време.
                        Ама Гоше!
                        Прав си ама твоите са точно от коравите.Сиреч рекламират ги че са от незнам си ква пластмаса излети по друг начин.И издържат дълго...

                        Коментар


                        • gy6ter
                          gy6ter коментира
                          Редактиране на коментар
                          Стават и другите ( основно от РР и РЕ ) на тези отвън слагат и разни добавки за устойчивост на UV ,та да са устойчиви на слънцето .Примери много-бидони за зеле ,за джибри които се ползват повече от 10 години.

                      • #13
                        Ама Мишо! Търговец чиляк си, строител, предприемач и так дале, все си мисля че с основни понятия по стокознание и материали/съпромат требе да си наясно... хеле па с пластмасата на бидони, тръби, чушми и прочие.
                        Пръстенът ще свърши работа ако го намериш точно такъв какъвто ти трябва. после гледай клипове у Тубето как ги пускат в кладенец. С бидоня туй му е хубавото че е лек, здрав и се намира под път и над път.

                        Коментар


                        • #14
                          Основното нещо което разгражда пластмасите са ултравиолетовите лъчи.
                          Та ако са на сянка са практически вечни.

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Ама Мишо! Търговец чиляк си, строител, предприемач и так дале, все си мисля че с основни понятия по стокознание и материали/съпромат требе да си наясно... хеле па с пластмасата на бидони, тръби, чушми и прочие.
                            В 
                            Аве ти да си чувал че у България всеки работи каквото не разбира?! Аз също не правя изключение от това правилоВ 
                            Съпромат не съм учил. Долу горе карам по инстинкт а каквото не зная питам в форума или бгмама и това е... Досега този начин не ме е подвеждал..

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X