Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" METAL ART " или тема за изкуство от метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • " METAL ART " или тема за изкуство от метал

    Здравейте колеги,
    Реших да направя една обобщаваща тема на изделия, изработвани от мен и обединени на това място! Започнах преди няколко години и с течение на времето поизчистих кусурите на първоначалните модели. Мисля да пускам снимки, насочващи желаещите да се пробват самостоятелно към детайли по изработкота. Имам започнати проекти по поръчка, като ще добавям нови снимки в процеса на изработване.

    Една роза за ...
    Така започнах първата си тема с първото си изработено цвете.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    Прекрасни са! На преса ли са правени цветовете? Интересно е наистина още повече ,че е от скрап материали.

    Коментар


    • #3
      На мен ми е интересно да споделиш инструментите с които работиш
      Иначе не ми изглежда да ползваш отпадъци , ама ти ще кажеш
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • kosta-s
        kosta-s коментира
        Редактиране на коментар
        Темата е интересна.Никъде не прочетох "скрап" в мнението на автора на темата.Мисля че акцента е върху изкуството,макар и от скрап...

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Виж мнението преди моето . Там се твърди че е от скрап . До колко знам не е , но може и да е ;

    • #4
      Здравейте момци, малко се забавих с отговорите, но уви!
      Да започна с първият отговор, а именно дали в процеса има преса - не, няма рисувам изрязвам, шлайфам и оформям всичко на ръка с ръчна ножица за ламарина, пила, и шабър. Кова всичко на наковалня с ковашки и тенекеджийски чукове и после заварявам с телоподаващо. Накрая за оформянето и извиването на формите нагрявам с газопламъчна горелка с газ на Ротенбергер и оформям с клещи. В общи линий това е процеса. Скраб сега не използвам, но ако искам определен ефект не е проблем и скраб, проблема със скраба най-вече е, че автоработилниците го връщат на застраховатееля, а нова черна ламарина има близко до мен! Със скраб постигам определени визуални елементи, но почистването и обработката му е доста трудоемка и времеемка едновременно! Ванка, нищо особено не са инструментите такива останали ми от родители и деди и такива купени от къде ли не! Сега правя букет от лалета и скоро ще се похваля!
      ​​
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #5
        Очакваме лалетата.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X