Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на стара външна мазилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възстановяване на стара външна мазилка

    Сменях една дограма и има щети по външната част на мазилката. Това може ли да се възстанови по същия начин и просто да се мине с едно фасагенче накрая да се боядиса? Какви са чи вариантите? Изолация не е решение, а само да се запълни с нещо като теракол не ме кефи. Прилагам снимка.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CA9A520C-2CA4-4E56-85D2-88CE2C75EB11.jpeg
Прегледи:2283
Размер:593.3 КБ
ID:6596434

  • #2
    Вземаш готов хоросанов разтвор (хастар). Добавяш малко цимент и ти е готов материалът. Облепваш с тиксо рамката и фугираш. Аз мятам с мистрията и отнемам излишното. Още на прясно тампонваш с едра гъба. Книжното тиксо го махай веднага, че водата разтваря лепилото и е кофти после да остава върху рамката.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      Това?

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Да.Точно това.

    • #4
      Това е "класически" хоросан, като класически в случая е синоним на елементарен - демек вар и пясък. Има много по-добри готови смеси и изобщо не особено скъпи.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #5
        За външна мазилка си трябва повече цимент за да държи. Такава пръскана мазилка се изпълняваше с машинка, дори до скоро съм ги виждал по магазините за строителни инструменти за по десетина лева.

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          И основно служеше за визуално изправяне на криви стени.

      • #6
        Аз предпочитам това ...https://www.home-max.bg/baumit-puma-25kg/
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Вземаш готов хоросанов разтвор (хастар). ...
          Не е ли твърде малко и тънко за измазване с хастар?

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #8
            Пума-та е добър материал. Има доста цимент вътре, има и добавки-стои едно такова мазно-много леко се работи.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #9
              Разбира се, че има и добри готови материали. Не ги анатемосвам в никакъв случай. На мен лично ми харесват материалите, които не са прекалено лепкави и влачещи се, дето не можеш да заметнеш с мистрията и да ги залепиш, където искаш. Такива материали се работят предимно със шприц, защото с мятане, не става. Не се хваля, но с мистрията, която точка ми посочиш в една стая, там ще ти я хвърля и залепя. Това е рутина. Същевременно хастар с добавен цимент, вероятно отстъпва само като еластичност, но съм виждал да се пукат и "еластични" мазилки по границите на прилепване, когато мрежата не е опция (както в конкретният случай). Има един материал на евро микс ТХ-500 се води. Е няма такава локумена мазилка, а я водят хоросан.
              Такива ми ти доводи. Аз просто казах, какво бих направил аз.
              ПП: Имането на повече цимент (особено от необходимото), не ми говори нищо, освен за напукване, което компенсират с фибри и лепила.
              В дебелите книги си ги пише пропорциЙте и топлата вода е открита още от древните римляни. Изкарал съм курс в Италия за началник строителен обект и тия неща сме ги учили. От архитекти.
              Това една количка пясък с една торба цимент, е най-голямата глупост, която само в Бг може да се сътвори.

              Няколко, да не кажа десетки пъти съм патил от Бг замазчици. Със замазката се дава ниво, а не се "лее" втора плоча върху първата.
              Няма да споменавам неудобствата при един евентуален бъдещ ремонт. Да "събориш" блока, за да изкъртиш една тъла замазка, чиято функция е ЕДИНСТВЕНО да даде нужните наклони.
              Последно редактирано от TigerHunter; 30-04-20, 21:27.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X