Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на спукан пластмасов бидон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на спукан пластмасов бидон

    Здравейте.
    Моля, ако някой има познания или опит в лепенето на пластмаси, да даде съвет. Ситуацията е: спукан пластмасов бидон 1м3 /малка пукнатина 3-4см/ в най-долния край, почти в ъгъла на съда. Предполагам, че всички са виждали тези бидони, бял цвят, монтиран в метална решетка, поставен върху европалет, с около педя отвор отгоре с капак на винт и съответно пластмасов кран в долната част за източване. Използвам го за затопляне на геранска вода, за поливане на зеленчуци. Имам възможност за обработка на пукнатината отвътре, тъй като съм изрязал цялата горна част на бидона и мога да влизам в него. Прочетох каквото намерих по темата с лепенето на пластмаси във форума, а и не само. Мисля, без да съм сигурен, че материала е нещо полиетиленово, тъй като видях на здрав/с неизрязана горна част/ бидон, маркировка "РЕ" и май след това"НD". Разбрах, че лепенето на полиетилен с лепила е почти "кауза пердута". Информиран съм за вариантите: лепене с поялник, пистолет с горещ въздух и идентична пластмаса, старата система с двете големи метални шайби мека гума и болт с гайка... Почти се бях спрял на едно полско лепило, мисля"Техникол" се казваше ако не бъркам, активно разтварящо залепваните повърхности, но се установи, че не лепи полиетилен. Та молбата ми е, ако някой знае лепило, което би могло да свърши работа в тази ситуация, да сподели, ако желае. Иначе минавам на старата максима: нови части, добър майстор!
    П.П.
    Пропуснах да отбележа, че бидона е стационарен и не е подложен на сътресения, удари, усуквания и т.н.т.
    Благодаря предварително! Живи и здрави!

  • #2
    Не си чел достатъчно. 3М DP8010
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Имам абсолютно същия на вилата. Това се води IBC контейнер. Няма особен смисъл да се занимаваш да го лепиш-материала старее и се пукат. Сега и да го залепиш, ще се отвори другаде. Удобни са много, ама ако го държиш отвън на двора, няма да изкара дълго. На затворено ако е накъде, ще преживее повече.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Няма лепило което да разтваря аморфните пластмаси от рода на PE и PP така че всякакви опити за лепене са загуба на време и средства.Метода е само един и е свързан с температура и налягане.Иначе казано едното е химия а другото физика.
        +359 889 301 623 Явор
        Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
          Няма лепило което да разтваря аморфните пластмаси от рода на PE и PP така че всякакви опити за лепене са загуба на време и средства.Метода е само един и е свързан с температура и налягане.Иначе казано едното е химия а другото физика.
          Има лепило и съм го посочил. Има и други. Това от ЛИЧЕН опит. За това е правено и си върши работата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Не си чел достатъчно. 3М DP8010
            Както се получава в много такива случаи, лепилото е на цена колкото е лепения обект. Това го гледам е 60 лв., IBC контейнер се намира от 50 до 150, зависи къде се намираш и кой го продава. Лепене има смисъл за по-скъп или отговорен детайл.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              Тия сметки всеки си ги прави за себе си.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Пробвай най-простото - сложи гафер от вътре. Предполагам ще издържи повече време отколкото останалата част на бидона .

                Коментар


                • #9
                  Колеги, благодаря на всички за отделеното време към моя проблем. Споменатото от sparkybg лепило ЗМ DP 8010/непознато за мен/ наистина ме заинтригува и занапред, ако се наложи подобно лепене на отговорно и заслужаващо си изделие, ще го използвам. За гафер честно, изобщо не се бях сетил. Така, че преди да изхвърля бидона/контейнера/ окончателно, ще пробвам да го залепя по този начин. Удивителното е, че познат ми препоръча да пробвам с подобна лепенка, а аз му казах да не се шегува. Въобще не си представих решаването на проблема с гафер. Дано да се получи. Ако ли не... 100лв и нов.
                  Още веднъж сърдечни благодарности на Вас и светъл празник! Живи и здрави!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X