Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се фугират камани на къща, моля за насока съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се фугират камани на къща, моля за насока съвет.

    От 3 години се изредиха няколко майстора за редене на камък на под и стена външни, но никой не си довърши работата докрай включително на много места не е фугирано. Понеже карам тук карантината реших аз да завърша всичко останало. Гледах няколко клипа в ютуб и от там разбрах, че има пистолети като силиконовите за фугиране на камъни. Та въпроса ми е някой може ли да ме насочи към конкретен модел, марка ? Онлайн има някакви кои се пълнят с лопатка по около 90лв...достатъчно ли са добри имайки предвид ориентировачната цена или .? Или такива с компресор на въздух.

  • #2
    Аз ползвах такъв за силикон на салам. Става.
    С какво мислиш да фугираш, да ти кажа аз с какво фугирах?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      И аз правя нещо подобно. Ама, другата седмища ще видя как ще ги фугират и лакират...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2020-03-28_22-13-34.jpg
Прегледи:5136
Размер:333.9 КБ
ID:6580040
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • MFr
        MFr коментира
        Редактиране на коментар
        Много добре изглежда, това пътека ли е?

      • dimkaraganchev
        dimkaraganchev коментира
        Редактиране на коментар
        Не, това е верандата на вилата ми.

    • #4
      Е то от камък до камък огромна разлика!
      Също така зависи камъка на стена ли е на земята ли е...Както и дълбочина и големина на фугите..
      А и също така зависи и от самия камък..Да не е порест примерно (разни видове гнайс) и майстора да го е пооклепал с лепило и - "то после ще се изчисти като се фугира"

      Коментар


      • #5
        Моите са на земята и стената. Камъкът е Старозагорски. В завършен вид е много красив.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #6
          Първо - това с ''пистолета'' не работи (при мен) ! Със някаква супер дребнозърнеста смес ала ''теракол'' може и да има шанс, но с нормална мазилка не (като започне да компресира сместа започва да избутва ''рядкото'' напред, а отзад остава пясъка и се задръствa).
          Пробвал съм и с пликче (погледни сладкарите как си правят украсите) - става, ама имах проблем с пликчетата (не намерих да не се пукат лесно по шева на дъното и временно зарязах технологията).

          За стена: фугирам със шпакла (3-4 см ми е най-удобна, ама зависи и фугите колко са големи). Като зaсъхне (в края на деня) минавам фугите с мокра гъба (едновременно и мия където съм намазал камъка със смес без да искам) за да ги изгладя и да нямат разни неравности останали от шпаклата.

          На пода е по-лесно . След като е нареден камъка фугата я заливам с канче.
          (тука тънкия момент е да се уцели ''течността'' на сместа - да не е гъста, ама да не е и прекалено рядка, че пясъка да се утаява веднага по дъното на кофата . Не е ракетна технология де - на второто разбъркване и ще го хванете.)
          /В края на работата пак заглаждам с гъбата./
          Последно редактирано от BulAf; 29-03-20, 23:13.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Е то от камък до камък огромна разлика!
            Също така зависи камъка на стена ли е на земята ли е...Както и дълбочина и големина на фугите..
            А и също така зависи и от самия камък..Да не е порест примерно (разни видове гнайс) и майстора да го е пооклепал с лепило и - "то после ще се изчисти като се фугира"
            Каманите са ивайловградцки(гнайс) и на земята и на стената. Една част са фугирани, на земята на нивото на камъка, а на стената дълбока фуга. Фугите са от доста малки до към 5-6см.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Аз ползвах такъв за силикон на салам. Става.
              С какво мислиш да фугираш, да ти кажа аз с какво фугирах?
              Материала е същия с който са залепени, имам го купен, утре ще пиша какъв е

              Коментар


              • #9
                За фугите на земята има специана саморазливна фугираща смес на Баумит за камъни.

                Коментар


                • #10
                  мисля че в това видео на минута 1 някъде се вижда необходимия пистолет
                  https://www.youtube.com/watch?v=pl6eTQJ2C6M

                  Коментар


                  • #11
                    Пиша този пост по темата, може да е полезен на някой. Купих си професионален пистолет за фугиране на стени X7-1000 продават го в пълна окомплектовка бъркалка и лопатка за пълнене на сместа, която трябва да е по гъста, добро помагало за фугиране на стени и побира 1000мл фугираща смес. Първоначално опитах да пълня с теракол лепило с каквото бяха запълнили някаква част от поставените камъни, но много бавно засъхва, определено не го препоръчвам за такъв тип работа. За пълнене на фуги на камани на пода мога да дам точна дозировка на материалите 1 към 1 цемент и мраморен пясък. Използвах кофичка 5л. от латекс и като мярка кофичка от кисело мляко. 2/1/2 цемент и толкова мраморен пясък и литър вода е идеалната формула за под, разбъркват се с бъркалката и се наливат във фугите. Съвет, понеже задобрях и мога да давам такива, ако си правите сами такива работи не правете повече от 1-1.5 квадрат на ден, много е трудоемко, а после като засъхне, трябва да се оформят фугите, при слънце това става след около 3-4 часа при температура около 20 градуса. Това, което пиша съм го разбрал по трудния начин.Сега поставям и камъни там където няма и фугирам. Един квадрат с подредба така, че да е красиво, лепене и фугиране на ивайловградцки гнайс отнемат около 8 часа работа при положение, че сме аз и приятелката ми с кратки почивки за по цигара. Така, че някой ако си взима такива камъни да го има в предвид, майсторите се дърпат от тях заради много неблагодарната работа.

                    Коментар


                    • #12
                      Фугирай с шпатула, гумена иначе ще хванеш една известна болест, ако има голяма температурата амплитуда....

                      Коментар


                      • #13
                        Фугирай с МС-1 + цимент. С лепилото ще брадясаш наЙстина.
                        Това с гумената шпакла го имам за майтап.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • Владо М
                          Владо М коментира
                          Редактиране на коментар
                          Още по-голям майтап е да фугираш повторно. За цимента съм съгласен. Лепилото се пука по-лесно.

                      • #14
                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Фугирай с МС-1 + цимент. С лепилото ще брадясаш наЙстина.
                        Това с гумената шпакла го имам за майтап.
                        С цимент и мраморно брашно ми се получава перфектно

                        Коментар


                        • #15
                          https://www.quikpoint.com/Quikpoint-...ols-s/1817.htm

                          Тука също има доста добри инструментчета...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X