Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачки с комбиниран воден + нера филтър - мнения и ппрепоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачки с комбиниран воден + нера филтър - мнения и ппрепоръки

    Здравейте, на фона на цялата дандания около коронавируса, не ми дават да пускам обикновената прахосмукачка, което леко започва да ме дразни, щото има и килими а те не стават за миене с мопа. Вече се сещате, че питанката ще е дали си заслужава купуването на прахосмукачка с воден + нера филтър и ако има ползващи такива да дадат мнения и насока към някоя марка и модел. Благодаря предварително на включилите се!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    За мен си заслужава всеки лев.НО!Аз лично на вода не съм я пускал баш един път.
    Иначе моята е с комбиниран баш каквито ти гледаш.Лошото на водният е че се налага чистене след всяка манипулация.
    Аз жената не можах да я накарам да го прави това та затова и не я ползвам така.
    Иначе принципа при мен е купуваш най-мощната която се предлага.
    И хич да не ти пука колко ще е шумна.Тя е да чисти.Ако не искаш да е шумна не я пускаш и това е.
    Моята е Перяща прахосмукачка Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT, 1900 W
    Вече няма Зелмер.Бош ги купиха.Смениха етикета и продават същият продукт.
    При мен е 60% мокети и 40 ламинат и плочки.
    Има си накрайници за всичко.Особено готина екстра е турбо накрайника.Събира косми като луд.
    После трудно се махат ама поне е чисто.
    Аз бях с вълнисти папагали и две жени с дълги коси вкъщи в комбинация с мокетите.
    Ако не е тая прахосмукачка е мисията е невъзможна да се изчистят тия мокети.
    За две години.Проблемите ми с нея се появиха преди няколко дни и са чисто механични в следствие на ползването.
    Първо маркуча се прекъсна от към прахосмукачката.
    Направен е така,че в рамките на 10 минути може да се скъси с 5см и така да кара още 2 години до следващото скъсяване.
    Втория проблем ми е с турбо четката и по скоро с накрайника и към тръбата.
    Пукна се от блъскането в мебелите.Там мога да го фиксирам трайно и няма да има повече грижи с него,но няма да е толкова подвижна.
    Иначе варианта е нова четка която предполагам няма да е по-малко от 50лв.
    Друго май няма.
    А и прахосмукачката е тежка.Доста тежка.За лабави жени ще е мъка.Да се има в предвид.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      Е на колко време ги перете тия мокети?

      Иначе си заслужава,това ПЕРЕ,няма много общо с нормалната смукачка,но не е за всеки ден или всеки 3,пряко сили 3 месеца,да не кажа 2 пъти в годината макс.

      Аз съм с камък и дърво на пода по причини,а причините са изброени горе / без вълнистите папагалчета /.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • slatanic
        slatanic коментира
        Редактиране на коментар
        Хич даже и не съм ги прал.
        Тази година ще ги пера.
        Може и дамаски да се перат.
        Иначе съм накупил торбички и си чистя с тях.Сега има и по яки.Та взимай от тях.

    • #4
      От две-три години ползваме някаква за стотина лева - Arieli. Ми за парите си е идеална, само това с измиването на филтъра и резервоара е малко досадно.

      Коментар


      • #5
        И аз одобрявам водния филтър, ползвам две прахосмукачки в ниския клас но въпреки това се справят чудесно.... миенето след употреба не е голям проблем !
        Скачай смело, както каза колегата по горе вземи най мощната която намериш ....
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #6
          Благодаря, момчета! Поразгледах офертите и се спрях на един модел от Бош, който наистина е едно към едно със Зелмера на външен вид и даже в коментарите се споменава за някакво "сътрудничество" на Зелмер с Бош. Има все още и оферти на Зелмер, но с доста по-ниска мощност - 1500-1700 вата срещу 2100 вата за Бош. Освен това, в комплекта на Бош има и турбочетка а за Зелмера не се предлага. Мисля да я поръчам, пък каквото сабя покаже.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #7
            Това дето е бош 2100 го имам аз като зелмер с 1900 вата.1 към 1.Има си всичко барабар с турбо четката.Просто зелмер приключи.Сега продават каквото е останало.
            Ще се учудиш колко много смуче гадината.А и колко е изчистила там дето си мислиш,че е чисто.
            Успех!
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #8
              Днес беше кръщението на новата прахосмукачка. Направо съм очарован от "уменията" й. Вече започвам да се чудя защо по-рано не ми е дошъл тоя акъл в главата, ами требеше да ни налети некакъв коронован вирус, та да купя такова чудо. Изчисти килимите с турбочетката, изчисти паркета и теракота с косматата четка и накрая изми теракота. На финала всичко беше хем чисто, хем ароматизирано от омекотителя, който сипах във водния филтър, за да не се образува пяна. Отдавна не се бех радвал като малко дете на близалка
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #9
                Чееееееестито!И да почерпиш!Ама не само себе си...
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря, ще сипя една ракия и на корона вируса

              • #10
                Ти коя точно взе?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не съм се замислял много за подробностите - критериите бяха да е комбинирана и като функции, и като филтри, и цената да е до 500 лева. Сега виждам единствено две разлики - думичката РЕТ в името, която ще рече "домашен любимец" и някакво пликче с нещо розово, надписано като ароматизатор. Не броя казаното в пояснението, че има принадлежности за домашни любимци, защото не виждам никакъв накрайник в повече, както и 100-те лева в повече при цената. Най-вероятно, рекламен трик, с помощта на който ти продават 100 грама ароматизатор за 100 лева .

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря , точно за домашните любимци питам , дали има нещо специално

                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  По принцип, точно турбочетката е нещото, което уж е точно и най-вече за космите от домашни любимци .

                  П.П. Лошото е, че не дават да се ползва на гол паркет или теракот а само върху килими и мокети. За забелязване е, че и неща не вдъхващи доверие на пръв поглед, вършат работа. В частност четката за паркет и теракот, която е само с косми, но смуче без да завлича боклуците, както се опасявах предвид изпълнението й.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X