Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторна прахосмукачка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    100 доларов Дювал
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      100 доларов Дювал
      Правилния у ингилизко е 140 лири, в БГ е сигурно 500 кинта. Само "тялото". Батерия + зарядно - още 150 лири.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Батерии и зарядни имам та за това предлагам само тялото,там вече кой каква марка и батерии има да си ги смята.
        И аз съм се загледал в едно такова,да си обирам прахоляка в комбито като се мькнем в пустинята ма май ше мина на по-як инвьртьр и ще си нося старата с кабел.Вече съм си харесал микровълнова и кафеварка,инвьртьра 200 кинта,кабели имам.........само да се пребера

    • #18
      Макита от 300-400 лв,като не могат да се очакват чудеса от продължителност на работа.По-добрите са много тежки и скъпи

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        Макита от 300-400 лв,като не могат да се очакват чудеса от продължителност на работа.По-добрите са много тежки и скъпи
        Най-яката Makita е 2100L/min на макс, работи с 2 батерии, държи до 40 минути (на макс не е толкова), е с 90W смукателна мощност (нормална домашна е 300-400, че и 600 дори), и струва 940 кинта, без зарядно и батерии. Със отиваме на 1300.

        Тая от 400 кинта хич не искам да я гледам - ще е зла смешка, пред която дъртата "Ракета" на майка ми ще е на светлинни години, a домашния ми Philips за 300 кинта ще е нещо марсианско.

        650W е домашната, 3000L/min. Това на 18V са 36А. При батерия 12Ah (или 2x18V, 6Ah). При тия 36А (или 2*1, ще работи всичко на всичко 20 минути на теория, и максимум 13-15 на практика.

        Такива са реалностите. За да работи повече, трябва да дърпа по-малко. За да работи половин час, литрите отиват наполовина. За да струва 400лв тялото, отиваме още по-някъде, а ако струва 400 тяло + батерии + зарядно - майка плаче, грамофон свири.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #20
          За 150 лв. за лидълската се сещам https://www.youtube.com/watch?v=-FXHhekvHwg . Сега гледам нов модел е излязъл, вече с бързото зарядно 120W https://www.lidl-service.com/static/...L_PL_CS_SK.pdf , но на български упътване не виждам, явно юе ни пропусне.

          Коментар


          • #21
            Тия даже ги е срам да напишат литрите в минута.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #22
              Е, поне си има клипове какво може и не може, всеки да си преценява.

              Коментар


              • #23
                Не става по клипче, за съжаление. То и по параметри малко трудно се добива представа.

                Факт е че откак ЕС наложиха ограничения за мощността на домашните, нещата дръпнаха много по отношение ефективност. Сегашната ми домашна не се различава твърде като параметри от предишната, ама е с 2 и нещо пъти по-ниска мощност и сигурно поне 3-4 пъти по-тиха.

                Има някакви индикации в следващите години хавата с батерийните технологии да мръдне значимо в посока на по-голяма енергийна плътност поне. Само в последните 2-3 месеца попадам на репорти от сериозни източници и производители за напредък по въпроса, но никой не е изкарал нещо конкретно на пазара, с пазарен потенциал откъм достъпност и цена. Силно се надявам това да е следващата революция в енергийните технологии, но до мемомента е само еволюция, с присъщите и малки стъпки и бавна скорост. В сектора се наливат все повече пари и е редно все нещо да мръдне, както стана с осветлението и силовата електроника например.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #24
                  Никой търговец не предоставя "преглед и тест",тогава би могло да се прецени как чисти.А и класическа прахосмукачка,ако е прекалено мощна,да дига килими,мисля че няма да е добре.Акумулаторна прахосмукачка,според мен би ставала само да си изчистиш колата,или трохите под масата.Това,което наблюдавам,при всякакви маркови акумулаторни инструменти-това,колко минути може да работи в началото,май след 1-2 години,и например 20 цикъла на зареждане,не е същото.Не съм сигурен,дали гаранцията покрива и батерията,предполагам-не...

                  Коментар


                  • #25
                    Имам тази Makita Akku-Staubsauger DCL182Z и колкото пъти се опитвам да си чистя колата се псувам . Предпочитам да отида и да платя 1 евро за 8 минути и да си изчистя както трябва буса или комбито . Има толкова много недостатъци че нямам никакво желание да си губя времето с писане .

                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Никой търговец не предоставя "преглед и тест",тогава би могло да се прецени как чисти.А и класическа прахосмукачка,ако е прекалено мощна,да дига килими,мисля че няма да е добре.Акумулаторна прахосмукачка,според мен би ставала само да си изчистиш колата,или трохите под масата.Това,което наблюдавам,при всякакви маркови акумулаторни инструменти-това,колко минути може да работи в началото,май след 1-2 години,и например 20 цикъла на зареждане,не е същото.
                      Умножи циклите по 5, и ще си по-близо. Поне при марковите. Много по-голямо значение има как съхраняваш батерията - дали заредена или не, и при какви температури.

                      Но не това им е главния проблем. Има акумулаторни правещи толкова вакуум, колкото и домашна с кабел. Ама потока никакъв го няма, а той е нещото, дето върши истинската работа. Той е нещото, дето би измъкнало набилите се песъчинки в мокета на колата например.

                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #27
                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        Имам тази Makita Akku-Staubsauger DCL182Z и колкото пъти се опитвам да си чистя колата се псувам . Предпочитам да отида и да платя 1 евро за 8 минути и да си изчистя както трябва буса или комбито . Има толкова много недостатъци че нямам никакво желание да си губя времето с писане .
                        За остатъци от кал в джипка дали ще става?

                        Коментар


                        • #28
                          Първоначално публикуван от Патрула Преглед на мнение

                          За остатъци от кал в джипка дали ще става?
                          Ще им смени мястото ,от пода във въздуха . Филтърната система е ужасна . По принцип пишат че не е за фин прах . Жена ми и тя я пробва и не я хареса . И сега само си я возя .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #29
                            Ха-ха...

                            Ама пичуе, за да няма прах от акумулаторната прахосмукачка във въздуха задължително слагам една нова мокра кърпичка в отделението където е "торбичката" върху самата торбичка и я защипвам отгоре с държава на торбичката.Като приключа директно я хвърлям.

                            Иска се малко акъл бре.Само много малко.

                            Така във въздуха не минават прах, защото мократа салфетка го обира.

                            И отделно акумулаторната прахосмукачка се ползва като допълнително помощно средство - върши идеална работа като съм на море - обира песъчинките които неизменно се внасят в колата или в багажника.

                            Е, аз в багажника си имам "корито" (багажна пластмасова/гумена стелка).

                            За почистване на момента е идеална.За повече - чистите с такава включена в Ел.мрежата.

                            На мен за падналите песъчинки от прибрани в багажника плажни чанти, джапанки, чадъри и т.н. върши прекрасна работа.

                            Коментар


                            • petkov_bb
                              petkov_bb коментира
                              Редактиране на коментар
                              Че то за тази цел, има обикновенни с кабелче на 12 в. от преди 50г..
                              По тази логика компресорчето в багажника,хладилната чанта и пр. ел. трябва да са акумулаторни.......

                            • krassitch
                              krassitch коментира
                              Редактиране на коментар
                              Тези на 12 волта са си баш играчки...

                          • #30
                            Време за реалност. Купих си акумулаторна "Бош" 14,4 волта. Ами по първи впечатления - какво да ви кажа- едва ли вече ще се върна на кабеларка. Машинката е убиец. Лека. Дърпа доволно. Вдига килима. Разбира се по-слаба от 2 КВ ми кабеларка, но разликата в чистенето е като секс без и със. Няма подходяща представка за таван. Става за основно чистене. Дърпа камъчета от коридора. За джип ще е убиец, но си иска представки. В тази насока ще трябва творчество. Ли-йон революцията си е факт, напук на теорията. А батерията умира за двайсетина минути и за основно не става наведнъж. 5 часа си иска пауза. Влезеш ли в ритъм обаче всичко ще е песен. И на вас ще ви се ще да чистите. А още един плюс звукът е доста по-нормален от на 2КВ хоботник-кабеларка.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X