Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща на дърво за деца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща на дърво за деца

    Здравейте предстои ми построяване/сглобяване и тн на къща на дърво за детски игри и забавления.
    Приемам всякакви идеи със снимки, чертежи тн.
    Дървото е круша с диамерър на ствола около 50 + см.
    Височината от земята ще е между 1.5 до 2.5 м
    Основа около 3/3 м. с парапет и покрив
    Ще има неподвижна стълба и евентуално странична изнесена греда или греди за две люлки.
    Всичко ще се прави с нови греди, дъски и тн.

    ще са ми полезни съвети от хора,които са правили такива подобни, както и сайтове с чертежи.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    На времето на моите бях направил такава къща и събираха децата от махалата да играят. Точно до круша на височина 1.8м. 4бр опори /моите бяха тръби забити в земята/ и отгоре дървена конструкция обкована с дъски, отвор за врата и прозорец.Всичкото това хванато здраво за крушата за да не се гътне от пощурели деца. До вратата имаше дървена стълба и една вертикална тръба отстрани, изнесена та да се спускат по нея. Никое не слизаше по стълбата, кефа беше да се пускат по тръбата. за съжаление нямам снимки, че беше доста отдавна.

    Коментар


    • _Константин_
      _Константин_ коментира
      Редактиране на коментар
      Точно такова и аз мисля. то е ясно че стълбата няма да се ползва.освен за дървото мисля и за 4 носещи греди в земята и отдолу от тея гумените плочки, като на детските площадки

  • #3
    Не съм специалист, ама ето нещо, което ми попадна преди малко: https://www.instructables.com/id/Mul...led-Materials/

    Коментар


    • #4
      Бих желал да помоля автора и/или някой с опит да сподели малко повече тънкости, трудности, съвети + чертежи, линкове с полезна информация?

      Обещал съм на синковеца една такава къщичка, имам един два бора недостатъчно дебели или един голям дебел дъб но в изостваен съседен имот, та събирам инфо за да започна подготовка.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #5
        Миналото лято правих подобно нещо, като използвах стари военни съндъци. Може за основа/под да се използват и палета а за страници оесби плоскост-водоустойчива. Покрива при мен е от ламарина, върху дървена скаричка. В единият край е подпряна с отрязано борче, в другият край е в/у ябълката, като съм подлажил от долу парче ат автомобилна гума за да не наранявам дървото. Има още две подпори от дърво забити в земята. Успех в начинанието.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #6
          Стара круша е гадно дърво. При мене, при всеки мокър сняг пада по някой голям клон и ми прави бели. И това само на крушите се случва, другите държат.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Черешата е другото "подло" дърво, криейки кофти изненади.

            Аз бих предпочел орех, дъб или иглолистни но кой може да си избере дърво на 30-40+ години, все е заварено положение

        • #7
          Мислех да замълча, но ще споделя все пак.
          Когато бях 8-10 годишен с едно приятелче и 5 годишните му братя близнаци сами си направихме подобна къщурка на черешата в двора. На тази череша прекарвах голяма част от ваканциите и не само. Основната платформа я бяхме направили от чертожни дъски взети "назаем" от дядото на приятеля ми. Родителите ни разбраха за този наш "проект" месеци след направата му. Преди това просто се чудеха къде изчезваме толкова бързо.
          Та да си дойдем на думата. Не убивайте възможността децата ви да растат дейни, мислещи и можещи. Не им построявайте подобни къщички. Оставете ги сами да свършат тази работа.
          Ако сте ме разбрали.....
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Ние те разбираме, а ти разбираш ли, че за децата по настоящото време, всичко , което няма тъч скрийн е ретро и съответно скука доста ще има да чакаме докато децата се сетят сами да построят нещо различно от сграда в майнкрафт

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            При липса на дървета и землянки сме копали, и това в София. То вече престижен квартал де, място не остана за подобни забавления. Не знам сим-сити дали е жива още

          • Alexr
            Alexr коментира
            Редактиране на коментар
            При мен дървото беше черница. "Къщата" беше една относително равна платформа, с нещо като пейки по края, които го играеха и парапети. Покрив нямаше, но имаше две опънати въжета за простиране, въху които се опъваше найлон ако вали, а искаме да сме там. Стигането до къщата ставаше с катерене по самото дърво и никакви улеснения не се предвиждаха.
            Платформата беше почти равностранен триъгълник с около метър страна. Материал - всичко което намерехме. Вход нямаше. Едни влизаха, като се пъхаха под пейката-парапет по края. Едната такава пейка нарочно бе оставена малко по-висока, за да се улесни процеса. Другите се качвахме над конструкцията и влизахме отгоре.

        • #8
          ние на времето първо я направихме от найлон/тип оранжерия/ немога да си представя каква жега е било макар да беше на/под един огромен орех. После я “реновирахме” с черги май няколко Бали слам . Строяхме и дървен самолет с някакъв ел двигател проекта беше да се “пуснем” с него от покрива на нашата къща че по висока . А за сегашните деца е прав колегата но и родителите имат вина, комшиите изпадаха в ужас когато гледаха малката качена на строящия се навес да кове пирони
          Просто колегата може да включи децата при изграждането
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
            При мен дървото беше черница. "Къщата" беше една относително равна платформа, с нещо като пейки по края, които го играеха и парапети. Покрив нямаше, но имаше две опънати въжета за простиране, въху които се опъваше найлон ако вали, а искаме да сме там. Стигането до къщата ставаше с катерене по самото дърво и никакви улеснения не се предвиждаха.
            Платформата беше почти равностранен триъгълник с около метър страна. Материал - всичко което намерехме. Вход нямаше. Едни влизаха, като се пъхаха под пейката-парапет по края. Едната такава пейка нарочно бе оставена малко по-висока, за да се улесни процеса. Другите се качвахме над конструкцията и влизахме отгоре.
            Ехеееее, ти описа нашето забавление на черешата. Но явно и на черница се получава. Течеее, всичко тече.....
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X