Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за акумулаторнта серия на Daewoo?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ако ще е 36/40 волта, лично бих предпочел такъв с 2 батерии по 18 волта. Батерията от клипчето за винтоверт, гайковерт и прочие ръчен инструмент е непрактично голяма, предполагаемо и тежка.

    Относно винтоверта - ударния завива с удари, като гайковерт (и обикновено е с по-голям въртящ момент), другия завива с прост въртящ момент и може да се ползва и като бормашина. Категорично не вършат едно и също.

    Тези с преходниците са гайковерти - та оригинално са с квадрат (на 1/2 или 3/4), върху който дирекно можеш да нанижеш камък от гедоре, тези с гнездата ги броят ударни винтоверти - там пук нанизваш директно отверткови щестогранни накрайници. Едното е удобно за едно, другот за друго. Естествено преходници има, но на машина с шестогран да сложиш преходник към 1/2 и да очакваш да работи пълноценно с повече от 14-17мм камък след това, си е извращение. Обратното също е в сила - да сложиш преходник на гайковерт на 1/2 към отвертка, в общия случай ще замине или преходника, или болта, ако не са предвидени за това.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      Относно greenworks - има ги на още няколко места и тук, но нито е бюджетно (24V 2Ah батерия е 138лв), нито е известно дали и след година или две още ще ги има.

      За сравнение - има на промоция 18V 4Ah батериа на Milwaukee за 134лв.

      Сериозно започвам да точа лиги по няколко дивайса на тая марка, най-вече вездесъщия батериен пистолет за силикон.

      За частите - никой не може да ме спре да си ги напазарувам отвън, ако камертонци не ме кефят. Те са си поизмислени малко, така и не си направиха търговски сайт, например, но пък и не съм имал някакви драми, като пазарувам от тях.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Относно Грийнуъркс, когато ги проучвах се оказах, че не са китайци, а американци и са добре застъпени в САЩ. Въпрос на време да влязат тук като Милуокито- СЕТА чука на вратата - за добро и за зло.

    • #33
      За резачките на батерия в нискобюджетния сектор, немското Аldi имаха един безчетков модел на 40V,Ferrex,батериите , Самсунг,с 2 години гаранция, ставаха и за 20V техни машини, но нямат гайковерт от серията,имат импакт.

      Коментар


      • #34
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ако ще е 36/40 волта, лично бих предпочел такъв с 2 батерии по 18 волта. Батерията от клипчето за винтоверт, гайковерт и прочие ръчен инструмент е непрактично голяма, предполагаемо и тежка.

        Относно винтоверта - ударния завива с удари, като гайковерт (и обикновено е с по-голям въртящ момент), другия завива с прост въртящ момент и може да се ползва и като бормашина. Категорично не вършат едно и също.

        Тези с преходниците са гайковерти - та оригинално са с квадрат (на 1/2 или 3/4), върху който дирекно можеш да нанижеш камък от гедоре, тези с гнездата ги броят ударни винтоверти - там пук нанизваш директно отверткови щестогранни накрайници. Едното е удобно за едно, другот за друго. Естествено преходници има, но на машина с шестогран да сложиш преходник към 1/2 и да очакваш да работи пълноценно с повече от 14-17мм камък след това, си е извращение. Обратното също е в сила - да сложиш преходник на гайковерт на 1/2 към отвертка, в общия случай ще замине или преходника, или болта, ако не са предвидени за това.
        Благодаря за информацията - за мен е ценна-особено за батериите не се бях замислил, че е по добре с две 18в. Не знам обаче резачката дали ще може да работи с тях. Тая лелка гледаше явно да ме окъпе, като виждаше, че не съм много в час. И за веригите и шините не се сетих да попитам, че да не се окаже, че и те са на някакви екзотични цени. Явно имам домашно...

        Коментар


        • #35
          Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
          За резачките на батерия в нискобюджетния сектор, немското Аldi имаха един безчетков модел на 40V,Ferrex,батериите , Самсунг,с 2 години гаранция, ставаха и за 20V техни машини, но нямат гайковерт от серията,имат импакт.
          То и Щил имат добър нисък клас с едно от най-добрите сервизирания, но гайковерт и други джунджурии - йок...

          Коментар


          • #36
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            За частите - никой не може да ме спре да си ги напазарувам отвън, ако камертонци не ме кефят. Те са си поизмислени малко, така и не си направиха търговски сайт, например, но пък и не съм имал някакви драми, като пазарувам от тях.
            Имат бре, случайно го открих търсейки нещо из нета. Ма те и така са го кръстили, че никога няма да се сетиш, че е техен - туулсшоп.бг. Иначе не са от най-бързите.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #37
              Не е зле да разширим малко темата и да споделите - като работите с гайковерт ползвате ли лубриканти като стягате с тях джанити, болтове на амове, на скоби на ресьори, на тампони на купе и ДВГ, защото при тези Нютони, ако са истински шансът да заварим нещо е голям.

              Коментар


              • #38
                Винаги е добра идея да се ползва някаква смазка при завиване на каква да е резба, но малко хора го правят.
                Остана ми от времената като работех в сервиза винаги на болтовете на джантите да слагам по малко масълце като ги завивам,стига да има масло край мен, че понякога се случва да има само кал...

                Нищо не може да се завари със завиване, каквито и огромни нютони да се приложат.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #39
                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Винаги е добра идея да се ползва някаква смазка при завиване на каква да е резба, но малко хора го правят.
                  Остана ми от времената като работех в сервиза винаги на болтовете на джантите да слагам по малко масълце като ги завивам,стига да има масло край мен, че понякога се случва да има само кал...

                  Нищо не може да се завари със завиване, каквито и огромни нютони да се приложат.

                  Коментар


                  • #40
                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Имат бре, случайно го открих търсейки нещо из нета. Ма те и така са го кръстили, че никога няма да се сетиш, че е техен - туулсшоп.бг. Иначе не са от най-бързите.
                    Видях че имат. Само за пореден път не вдявам защо фирма, дето е на пазара от 100 години, не си слага името на търговския сайт.

                    По тоя повод:

                    Купих си:
                    - Батерия Milwaukee 18V 5Ah от един търговец, за 159лв. (нормално е 280-300)
                    - Зарядно Milwaukee B12-18FC от друг търговец, за 109лв. (нормално е 200+)
                    - Пистолет за силикони Milwaukee C18 PCG/310-0B (само тяло) от трети търговец, за 440лв. (нормално е над 500, когато изобщо го има)

                    Същия пистолет, в комплект с 2Аh батерия, струва минимум 780лв, естествено при 4-ти търговец, нормално е над 820+лв.

                    Ми не искам 2Ah батерия. Искам 5Ah, с идеята да мога да я ползвам и за друго (ако нещо, ще е гайковерт на 1000+ нютона).

                    Нито едно от трите не го намерих заедно с кое да е от другите 2, на поне близки цени, при един търговец.

                    Нито едно не е от Kammarton, дето уж били официалните.

                    Търгаши, сър...
                    Последно редактирано от sparkybg; 21-02-20, 10:15.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #41
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      Видях че имат. Само за пореден път не вдявам защо фирма, дето е на пазара от 100 години, не си слага името на търговския сайт.

                      По тоя повод:

                      Купих си:
                      - Батерия Milwaukee 18V 5Ah от един търговец, за 159лв. (нормално е 280-300)
                      - Зарядно Milwaukee B12-18FC от друг търговец, за 109лв. (нормално е 200+)
                      - Пистолет за силикони Milwaukee C18 PCG/310-0B (само тяло) от трети търговец, за 440лв. (нормално е над 500, когато изобщо го има)

                      Същия пистолет, в комплект с 2Аh батерия, струва минимум 780лв, естествено при 4-ти търговец, нормално е над 820+лв.

                      Ми не искам 2Ah батерия. Искам 5Ah, с идеята да мога да я ползвам и за друго (ако нещо, ще е гайковерт на 1000+ нютона).

                      Нито едно от трите не го намерих заедно с кое да е от другите 2, на поне близки цени, при един търговец.

                      Нито едно не е от Kammarton, дето уж били официалните.

                      Търгаши, сър...
                      Както казах, странна фирма са. Иначе вероятно се получава феномена като при Бош - всяка втора железария е дистрибутор. И се цакат с печалбата, за да вземат клиенти. В един момент започват да не печелят нищо, защото навсякъде се е наложила ниската цена. Накрая губи Бош. Същото беше и с Керхер, сега доста са се редуцирали дилърите им.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #42
                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Както казах, странна фирма са. Иначе вероятно се получава феномена като при Бош - всяка втора железария е дистрибутор. И се цакат с печалбата, за да вземат клиенти. В един момент започват да не печелят нищо, защото навсякъде се е наложила ниската цена. Накрая губи Бош. Същото беше и с Керхер, сега доста са се редуцирали дилърите им.
                        Всичко и в чужбина се намира на подобни цени, като хванеш прИмоция. Преди да дам такива кинти за нещо ровичкам по няколко часа.

                        Мисълта ми е - не е местна особеност на пазара.

                        А официалните цени например на батерии, без да са на промоция, акция, или там квото, са такива, че е 'псЪлютно невъзможно да са вътре.

                        Телата на някои мапини са на прилична цена спрямо възможностите. В ниския клас губят по точки от бюджетните - ама ми се чини че ниския клас при маркови машини е повече за зарибяване, а не за гоненен на печалба.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #43
                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Винаги е добра идея да се ползва някаква смазка при завиване на каква да е резба, но малко хора го правят.
                          Остана ми от времената като работех в сервиза винаги на болтовете на джантите да слагам по малко масълце като ги завивам,стига да има масло край мен, че понякога се случва да има само кал...

                          Нищо не може да се завари със завиване, каквито и огромни нютони да се приложат.
                          Сложа ли масло на гайките на джантите,късам резбите.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #44
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                            Всичко и в чужбина се намира на подобни цени, като хванеш прИмоция. Преди да дам такива кинти за нещо ровичкам по няколко часа.

                            Мисълта ми е - не е местна особеност на пазара.

                            А официалните цени например на батерии, без да са на промоция, акция, или там квото, са такива, че е 'псЪлютно невъзможно да са вътре.

                            Телата на някои мапини са на прилична цена спрямо възможностите. В ниския клас губят по точки от бюджетните - ама ми се чини че ниския клас при маркови машини е повече за зарибяване, а не за гоненен на печалба.
                            Спарки,натрупаш ли повече от две линии марки,ще ти дойде тежко.

                            Аз ги редуцирах до две,макита и девалт.Пак ми е трудно,но причината да поддържам двете е че някои неща са по евтини при едните,други при другите.Флексовете на девалт не ми допадат ,но при макита са ок.Винтовертите на девалт са по добри примерно,перфораторите на макита по ми допадат и т.н

                            Та ако можеш всичко да е милуоки ,най добре,рано или късно ейнхела ще го забравиш.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #45
                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                              Спарки,натрупаш ли повече от две линии марки,ще ти дойде тежко.

                              Аз ги редуцирах до две,макита и девалт.Пак ми е трудно,но причината да поддържам двете е че някои неща са по евтини при едните,други при другите.Флексовете на девалт не ми допадат ,но при макита са ок.Винтовертите на девалт са по добри примерно,перфораторите на макита по ми допадат и т.н

                              Та ако можеш всичко да е милуоки ,най добре,рано или късно ейнхела ще го забравиш.
                              Сега, аз и друг път съм казвал че това мойто е.... лигавщина. Ако си изкарвах хляба с тия машини, както е хавата при теб, нещата биха били по-иначе.

                              Всичко тръгна от "проклетия" акумулаторен пистолет за силикон. В Коледжиков го има за 440лв, 5Ah батерия 160, зарядно за M12 и M18 - 100лв.

                              Защото:
                              - Такова Einhell скоро едва ли ще направи, тоест отиваме на марково.
                              - Марково има на Ryobi, DeWalt, Makita, Milwaukee. Ryobi e най-бюджетно, но е 2500 нютона, а в "машинния си парк" нямат нищо друго, дето достатъчно да ми хване окото. DeWalt изобщо не споменават усилие в спецификациите, и остана Makita с 5000 нютона и Milwaukee с 4500 нютона. При 5Ah батерия за 160 кинта от тук и зарядно за 100 кинта от тук, нещата сериозно се наклониха в полза на Milwaukee, и не издържах, просто.

                              Ако трябваше да купувам същото на не-промоционални цени, отивахме на 1000 кинта. Продава се и кит с 2Ah батерия за 800, ама 2-та амперчаса категорично не ги ща.

                              После, ровичкам си насам-натам... в Германия батериите 5Ah по 120лв, което си е жива далавера (с 20% над цената на 10-те елемента вътре, ако се купуват отделно)

                              и.... се хлъзнах по пързалката. 470лв за 1900 нютона тяло, пак в Германия. Това го имат като машина само Milwaukee засега.

                              После... 12 волтовите батерии по 20 евра.... и съвсем се предадох - 2 батерии от Германия (зарядното си ги поддържа) + 50Nm тресчотка на 3/4 за 260лв.

                              Гайковерта няма еквивалент изобщо, Einhell тресчотки изобщо нямат. Те и 12V линия изобщо нямат. Raider имат.



                              Тааа, счупих се, защото ме хлъзнаха с приемливи цени. Реших че не е зле да имам и марково, за машини, които Einhell няма, или когато ми трябва нещо наистина кораво.

                              Сигурен съм че ако взема флекс на Milwaukee много ще ми хареса, но е над 400 кинта тялото, а Einhell-а е 170.
                              Сигурен съм че ако взема винтоверт на Milwaukee също много ще ми хареса, но пак е 400 кинта, а Einhell-а пак е 160-170.

                              И няма да ми дадат нищо съществено повече.

                              ...но виж има ударен безчетков винтоверт/бормашина за 400лв в Германия, със 135 нютона момент, което си е оферта, ако на някой му трябват такива нютони. Тук е на 500лв.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X