Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за акумулаторнта серия на Daewoo?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за акумулаторнта серия на Daewoo?

    Здравейте, интересувам се от акумулаторната серия на въпросната корейска марка. Напоследък забелязвам, че имат широко предлагане на пазара, но в Нета няма почти никакви отзиви за електрониката им, като изключим пералните и то доста отдавна.
    Мен специално ме интересуват акумулаторни моторни триони, гайковерт и винотоверт. Евентуално, ако могат да се използват с една батерия. Има ли прилика с автомобилите им, за които съм много добри впечатление(опростени и надеждни)? Също така и на какво ниво е сервизното обслужване?

  • #2
    За другата техника Да,но за акумулаторен моторен трион,въобще не ми звучи сериозно.За перфоратор на Деу пита в един отхголемите ни магазини и консултанта нещо ми измрънка за проблем с подръжката и не го чаках да ме убеждава много .Веднага избрах друг.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      Честно казано съм привлечен от ниската цена и факта, че е корейско, а не китайско. Иначе перфоратор си имам Хитачи и съм много доволен за повече от 10г. нищо не съм правил по него освен една прекъсната медна(то японската мед една мед) жица.

      Коментар


      • #4
        Има да чакаш да не е китайско. То и Мерцедес произвеждат в Китай...
        Имам фотосоларна маска-на третия месец спря да затваря, или затваря когато си иска.
        Може и от батерията да е де, не съм отварял да я гледам.
        Но пък от доста години имам и маска на 3М. Как пък нито веднъж не отказа... Заради вече старите ми очи не я ползвам, че ми идва тъмна.
        Чудя се дали да не я продам, да донадя още малко, и да си купя някаква нова, пак маркова.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Тук за Deawoo марка ли говорим за маската и тя имали ел. двигател и батерия?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Точно за тази марка говорим. Исках да кажа, че са си китайци, от най-типичните в момента.
          Нито са най-лошото което сме виждали дошло от Китай, нито са нещо качествено. Средна работа, даже по мое мнение и малко под средата.

          Но отдавна е известно-колкото плащаш-точно толкова получаваш. Та си прави изводите за качеството.

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Да, ясно това исках да разбера, май следващата тема ще е за Макита

      • #5
        Десетки хиляди продукти има брандирани като Деу, без на практика те да имат нещо общо с която и да е от компаниите, останали след фалита на холдинга Деу през 90-те.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Десетки хиляди продукти има брандирани като Деу, без на практика те да имат нещо общо с която и да е от компаниите, останали след фалита на холдинга Деу през 90-те.
          Един вид и тях да ги броим китайки...

          Коментар


          • #7
            Daewoo, имащо нещо общо с Южна Корея, няма от 15 години поне. Автомобилната част стана Chervolet, останалите го отняма, като през годините тук-там някой току пусне нещо с това име.

            Разбирай:
            1. Daewoo е просто надпис, преобладаващ върху китайски творения, и то върху не до там от висок клас.
            2. Конкретно за акумулаторни инструменти - изобщо не знаеш дали догодина ще ги има, иначе казано дали като ти потрябва батерия или зарядно, ще има от къде да купиш. Отделно ако тръгнеш да си допълваш комплекта машини (при акумулаторните инвестицията в батериите е не-малка част от цената, после купуване на голи машини вече е по-човешко).

            Насочи се към нещо, което е на пазара поне от няколко години и има перспектива да е още дълго там. Иначе има доволна вероятнст след някоя и друга година да продаваш машини без батерии на безценица, просто защото иначе трябва да ги хвърлиш.

            На Einhell например цените да съизмерими. Миналата седмица - вдноскоростен винтоверт + 3.0Аh батерия + зарядно = 100лв.

            Машинката, макар и с не-върхови параметри (има сигурно още 7-8 модела със същата батерия, квито ти душа иска), поне на мен много ми хареса.

            От същите имам безчетков ъглошлайф, безчеткова ударна бормашина/винтоверт, безчетков гайковерт на 1/2, и четков перфоратор.

            Последно закупената пък е взета главно заради батерията+зарядното (поотделно само те струват над 100 лева), но ще се ползва и за това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200216_170734.jpg
Прегледи:1862
Размер:161.6 КБ
ID:6561487
            Последно редактирано от sparkybg; 17-02-20, 13:23.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Райдера са боклуци. Минали са над 10 техни инструмента през ръцете ми, и знам какво говоря.
              Купувах го до преди няколко години, заради цената.
              Последното което ползвах от марката е поялник.
              Едно, че биеше ток от него, друго, че човката се зачерви, и трето-извадих го чисто нов от опаковката, и след калайдисване на човката работи колкотъо да разпои една жичка от платка, и да запои друга на нейното място. Като запояването беше "по инерция", щото поялника изгоря.

              Дрелките и шлайфовете държат донякъде, па пропушат.
              Сега имам струйка която миналото лято си работи добре, акои това изкатра-ще я пишем за качествена, като за Райдер

            • Владо М
              Владо М коментира
              Редактиране на коментар
              Вярвам ти , явно няма да Райдер, явно само на вид го докарват и поддържат голяма гама артикули, ама нали ще правим Супер нещо, ще трябват и по-корави уреди

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Коле те и Einhell бяха подобно. Просто маркетинга не го правят българи, а шваби. Ама като им погледнеш нещата от преди 5 години и сега - нямат нищо общо. Пак-аз ги взех с цел и да се строшат, да не ме е яд. Но сега имам доволно голяма част от сериата им. Още като го хванеш в ръка разбираш че сегашното е "малко" по-различно.

              На Raider Industrial имаше безчеткова бормашина, заедно с това и моята безчеткова, в един и същи магазин. Само като ги видиш едно до друго и пипнеш, лъсват доста неща, например очеизвадно биещ патронник на едното и никак на другото, очеизвадно по-лоши пластмаси на едното спрямо другото, и прочие подробности, от които в крайна сметка общото усещане за машината е съвсем друго. Колко реално са здрави, не знам. По него време (май миналата година) имаха 2 машини с еднаква батерия. Einhell според сайта им имат 130. Сравнението даже само след тоя показател е безсмислено.

          • #8
            Говоря конкретно за конкретните акумулаторни. А като хванеш в едната ръка него и в другата аналогичния му Райдер, никой не може да ме накара да купя райдера.

            А за трион на батерии съм силно скептичен, на която и да е марка. Това е много енергоемка машина и даже тия с кабел не се справят блестящо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              и даже тия с кабел не се справят блестящо.
              Допълвам от опит,
              Ако нямат поне 2кв..

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Говоря конкретно за конкретните акумулаторни. А като хванеш в едната ръка него и в другата аналогичния му Райдер, никой не може да ме накара да купя райдера.

                А за трион на батерии съм силно скептичен, на която и да е марка. Това е много енергоемка машина и даже тия с кабел не се справят блестящо.
                Гледам в темата за гайковертите, че някои колеги са очаровани от Милуоки, докато други не вярват. Така е и с моторните триони. Имам колеги работят нормално с Щил среден клас. Казват ми, че всичко зависи от батерията-ако е висок клас, няма проблеми. Проблем е, че Щил нямат гайковерт и винтоверт и така няма как да използвам схемата 3 в 1. Милуоки са скъпи и нямат дилър в Бг. Май остава Макита като някакъв среден вариант цена качество. Често правят хубави промоции, а и са 3 г. гаранция. Като сервизиране обаче са пълна скръб и за това бягам от тях. Малко се получава, че няма пълно щастие.

                Коментар


                • #11
                  Дилър на Милуоки са ИТТ. Дето продават болтове и видии.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • nissan_gr
                    nissan_gr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Даже мисля, че и Каммартон също продават Милуоки.

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тук ги няма, но евентуално може да се поръча, ако стигнем до Милуоки...

                • #12
                  Гледах ги тия на Stihl. 36V, 6Ah е препоръчваната батерия. И цените са мани-бЕгай.

                  Einhell имат подобно - GE-LC 36/35 Li-Solo е модела. С 2 батерии. Само триона е 300лв. Батериите, 5.2Ah са по 170 кинта бройката. Зарядно за 2 батерии ти е още 100 кинта, демек отиваме на 740.

                  STIHL MSA 140 C-B, с 2 батерии AK 30 и зарядно AL 101 e 800 кинта, което не е хич лоша оферта... само дето не можеш да ползваш батериите за друго.

                  На Makita Само машината е 700 кинта. Батерии+зарядно ще докарат още 300. И е безчеткова. Пак хич не лошо нещо, макар и по-скъпо.


                  Съвета ми е - понеже явно още не си се вързал към марка - дебни промоции. Доста добри оферти излизат. И после преценявай да се мяташ или не. Но някакви "марки" дето имат 2 машини на кръст (Raider), или такива дето имат 15 батерийни системи, или такива дето не знаеш дали утре ще ги има, за мен не са оферта.

                  Аз съм се метнал на Einhell и засега съм доволен. Не са евтини, ма не са и скъпи. На промоция излизат от време на време много приятни неща. Както и да хо смятах - за DeWalt, Makita или Milwaukee (които според скромного ми мнеие са Мерцедесът), гроздето ми накиселявеа.

                  Einhell-а го взех инцидентно, впрочем. По-миналото лято беше отврат за работа. След 3 прибирания и разпъвания на кабели през 15 минути, просто реших че купувам нещо батерийно, пък ако ще да се троши. И се сдобих с перфоратор и ъглошлайф от най-близкия магазин, че и на промоция. Те пък не поискаха да се счупят. Затова ми е и важно да ги има в най-близкия магазин.


                  ПП: Като сервизиране приеми че всички са пълна скръб. Заниманието със сервизи тук, с малки изключения, поне за мен винаги е било свързано с негативни емоции, та приемам че сервиз просто няма. Гледам да има от къде самосиндикално да си купя чаасти, евентуално.
                  Последно редактирано от sparkybg; 17-02-20, 19:41.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Всъщност сега се сетих имам акумулаторни два тримера за храсти - на Гардена от дилър и на Парксайд от Лидъл. Но на Парксайд рядко излизат промоции. Гарденският е с вградена батерия, но е много държелива, а иначе една мънинка като детска играчка.

                • #13
                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Дилър на Милуоки са ИТТ. Дето продават болтове и видии.
                  Това е много ценна информация. Така и така съм им редовен клиент и ги тормозя редовно. Това е повод за допълнителен тормоз . Дано да имат каталог местните заспели.

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не те заблудя нещо... Тук в магазина на ИТТ има голямо табло с уреди на Милуоси. всеки път ги заглеждам и се облизвам като котарак, ама засега само с това си оставам.
                    Просто нямам нужда от такъв инструмент, за професионално ползване. Иначе бих си купил, колкото и да са скъпи. Заслужават си.
                    Та в тукашния магазин продават Милуоки, може във вашия да няма. Но няма логика, щом в един магазин от веригата ги има...

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абе ако гърмиш по две гуми на ден е хубаво да имаш такова нещо, ама и на мен не ми се дават 1000 лв.
                    За гуми и ходова част до колко кнютона е хубаво да е гайковерта?

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Иначе е логично да ги има или поне да мога да поръчам по каталог.

                • #14
                  Мечо пух.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не, и за това те провокирах 3

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ами спомни си най-популярната реплика на Мечо Пух и ще разбереш.
                    И я отнеси към твоя въпрос.

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    ех, тези албански... ама прав си - колкото повече, толкова повече )))))))))))

                • #15
                  Здравей,в момента сме в командировка и по една случайност,зареждам в хотела,част от батериите на разните макити до главата ми.Ако кажеш че макита нямат сервиз ,то коя друга марка има?

                  По отношение на батериите,по добри елементи от тези в батериите на макита ,не съм срещал и в девалт.За милуоки незнам ,не ползвам и нищо не мога да кажа,но чувам от дилъри че са на едно ниво с девалт,камартон също съм виждал милуоки
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Roninn; 17-02-20, 20:31.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Вече написах за историята с маркуча, възможно е при електрониката да са по добре. Ама за мен то си е до манталитет - на машина за 1,3 К да нямаш част за 2 лв. Не се знае кой партиен секретар са цанили за CEO...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X