Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Врата за гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Врата за гараж

    Здравейте,
    трябва да си сменя старата врата на гаража - старите метални крила са раждясали до неознаваемост. Един колега ми каза, че тези с летящото крило не са много хубави а пък секционните били много скъпи. Като цяло ми препоръча охранителна щори или врата ето такаква - https://sunnyblind.com/%d0%bf%d1%80%...2%d0%ba%d0%b8/
    Четох, че при тях има няколко варианта - с метално крило и с алуминиево с пълнеж от пяна.
    Въпроса ми е, ползва ли някой от ваз такива и какво му е мнението?
    Тази металната, е по евтина, но по малко топлоизолация. Заслужава ли си да се плати за тази с пяната която има топлоизолационни качества?

    Също така, ако реша да е автоматична, дали да се спра на тези мотори Сомфи, дават ги с 5 години гаранция, докато китайските били само с 1 година. Но са настанали времена когато китайското е и най-евтиното и най-доброто, та заслужава ли си да се плати тройно по-скъпата цена за Сомфи?
    Ако имате и други идеии ще се радвам да ги чуя.

    Мерси предварително!

  • #2
    Тези, дето се навиват на руло...където съм видял до сега дефектирала гаражна врата, все от тоя тип е била.
    Сега...дали е защото са по-често срещани, дали конструкцията им е такава...тука има хора, дето повече им разбират, ще кажат. Аз за себе си имам едно наум с точно тоя тип ролети.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Днес трябваше да ми монтират ролетна врата, ама вън малко не е за мъже - 50 см. сняг, вали и духа здраво. Комшията ми е с такава 20 години вече. В квартала има още две. Никой не се е оплаквал. Пък и мисля цената е добра. Аз си поръчах ръчна, че там ще вкарвам джипа, той се кара по-рядко и няма да се отваря всеки ден.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        Точно такава,ролетна,навива се от вътрешната страна ползвам от 2 години.Преди 1 год мотирах дистанционно за около 360 лв.Нямам оплаквания,за мен топлоизолация на гараж няма смисъл.Допълнително пробих 2 отвора и сложих в тях розетки с перка-да става движение на въздуха и да изсъхва колата

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Точно такава,ролетна,навива се от вътрешната страна ползвам от 2 години.Преди 1 год мотирах дистанционно за около 360 лв.Нямам оплаквания,за мен топлоизолация на гараж няма смисъл.Допълнително пробих 2 отвора и сложих в тях розетки с перка-да става движение на въздуха и да изсъхва колата
          Ха, интересно решение! Но не е ли по добре да има изолация при старт на двигателя в минусови температури? Също така ми казаха за няква кутия с жило при автоматизация на вратата - защото няма друг вход/изход. Това сигурно ли е, дали няма да е по-лесно проникването в гаража от вандали?

          Коментар


          • #6
            Ако имаш вода в гаража , изолацията е наложителна
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от offrza Преглед на мнение

              Ха, интересно решение! Но не е ли по добре да има изолация при старт на двигателя в минусови температури? Също така ми казаха за няква кутия с жило при автоматизация на вратата - защото няма друг вход/изход. Това сигурно ли е, дали няма да е по-лесно проникването в гаража от вандали?
              От 10 години съм с ролетни врати с термоизилация в гаражите. Температурата зимата даже при -20 отвън вътре не пада под плюс 5-6 градуса вътре. Жило си имат стандартно, то е отвътре, в гаража, апашите нямат достъп. Виж, отвън как се влиза при спиране на тока или авария нямам идея, аз си имам друг достъп.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                Кутията е с обикновено секретно ключе,отвън е,и би могла да се атакува за проникване в гаража.Тя е за аварийна ситуация-да можеш да вдигнеш вратата ръчно,ако няма ток.Монтажниците ти обясняват как става...Ако в гаража е топло,колата влиза мокра,или със сняг,и няма вентилация,ръждата няма как да не тръгне

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X