Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инвестиционен проект за сглобяема къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Над с. Стойките в посока Превала видях дървена къща в строеж. С обли дървени трупи - по подобие на руските селски домики.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Трупите са добри където са безплатни и няма друго наоколо

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Като вземат да съхнат трупите и да се измятат, се получават фуги над 1 см. и можеш да гледаш на съседа жената как се съблича. Въобще весела работа.

    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Тая работа не се прави със сурови трупи , отсичат се , обелват се , и след няколко години се работи с тях. Хубавото при трупите е , че не се прорязват годишните пръстени и по този начин дървото е много по-устойчиво на влага , и много по-здраво.

  • #17
    Ето една тема, дето има още дискусии, накрая колегата май взе контейнери.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #18
      Контейнерите са най-лошия избор , лятото не може да се седи вътре , смърди , зимата студ , пода от талашит , никога не бих си взел подобно нещо. Дървената къща е хубава , стига да е направена качествено и от качествен материал.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        e, то това е проблема - как да разберем коя е качествена

    • #19
      Мен също ме интерисуваха сглобяеми къщи и в продавалниците излизаха бунгала от едно време , заедно с покрива и площ 40-60 м2 на цена 2 000 - 4 000 лева . Имаше от интернитови плоскости с изолация между тях и дървени плоскости , пак с изолация .Последната която гледах в Пловдив струваще към 8 000 лева и се продаваше заедно с телевизора и климатиците , кухнята и т.н. . Конструкцията е самоносеща и трябва само фундамент .От вътре беше направена с кнауф и вата и окачен таван .

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Контейнерът има само един проблем- на територията на 90% от българските села е практически невъзможно да се достави и монтира.
        40 футов контейнер (12 метра) пътува върху ремарке с влекчач, при обща дължина на композицията около 15-16 метра и иска съответните места за маневриране. И място за кран!
        На село имате ли път, по който да влезе ТИР с ремарке? Габарит, товароносимост и т.н. В моето веднъж се излъгаха да докарат бетоновоз и помпа. След това три месеца нямаше вода половината село, защото етернитовият водопровод беше издумкал на 7-8 места едновременно.
        Абе това юристите верно ви учат как да доказвате че едно нещо няма как да стане...
        В твоето село сравняваш една машина с тегло с друга машина по габарит и ни уведомяваш че за 90% от българските села няма как да стане нещо си!?! Автобус може ли да влезе в тези села? А трансформатор и бетонни стълбове? 40 футовият е 12 метра, верно и ще е 3 и половина - 4 тона, примерно, ама 20 футовият ще е 6 метра и 2 тона и половина - нормален габарит. Разтоварва се на площадка и при подходящ терен и условия се влачи на километри, няма да правим Хеопсова пирамида все пак.
        А и тия хора има още доста да се чудят какво и как.

        ВВ 

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Не може. Остави го моето село. В 5-те околни картинката е същата. Никакъв вариант да влезе там влекач с ремарке. Трябва да е много главен път и с не много голям наклон.

      • #21
        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Контейнерите са най-лошия избор , лятото не може да се седи вътре , смърди , зимата студ , пода от талашит , никога не бих си взел подобно нещо. Дървената къща е хубава , стига да е направена качествено и от качествен материал.
        Не става въпрос за контейнер в натуралния му вид - контейнера служи за здрав носещ скелет. Дори и прорязан за прозорци, врати, стълби и с премахнати стени е много здрав. Никакъв земетръс не го плаши, ако ще и на три реда контейнери да се сложат. Топлоизолацията и звукоизолацията са задължителни. Все пак сандвич панелите са ламарина отвън, пяна и ламарина отвътре. Втора употреба контейнери правят перфектен груб строеж на нищожна цена. По документи може да се тълкува като преместваем обект /предполагам, не съм спец/. Купища контейнери образуват временни офиси и жилища по големите строителни обекти.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Морски контейнер ако е стигнал до там да го обявят за продан, е на цената на желязото и обикновено е на етап от живота си, в който става евентуално само за гараж, понеже конструкцията е безнадеждно компрометирана от ръжда. Бил ли е в морето-забрави. По-голям шанс има с ЖП контейнери...ама те рядко са високи.

      • #22
        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение

        И на мен тази идея ми допада, още по вече, че ще се справя сам с 90 % от изграждането,но как стои въпроса с узаконяването. Как се изготвя план за такава сграда, едва ли ще мине като временна или преместваема....дали там няма да се ускъпи проекта? Наистина се интересувам.
        Най-добре хвани един проектант и го запознай с конкретния казус - местоположение, статут и т. н.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #23
          Аз живея в такава дървена пристройка от 3 години вече!37 квадрата 12 см. стени и таван ,само каменна вата сандвич панел.Отопление с парно и водно подово .Никакви проблеми ,имам чувствотш че винаги съм живял в дървената къща .Невероятно уютно и ако си го правиш ти евтино.Преди 3 години ми излезе 5000лв. с подовото ,замазката и дограмата.Без ламинат ,плочки и обзавеждане .В обема има и баня с wc!Контейнер е гадно и зиматта и лятото ,има риск от конденз .Всичко е на модули свързани с шпилки и винтове и анкерирани към бетонен фундамент.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #24
            http://www.politika.bg/article?id=40809
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #25
              Аз искам да попитам нормално ли е са се напукват леко гредите при сглобяемите къщи с дървена конструкция. Влизахме в в една две сглобяеми и по гредите имаше напуквания/пукнатини/. Това трябва ли да ме притеснява?

              Коментар


              • #26
                Дървото като съхне има навика да се пука.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #27
                  Когато материала е с ниско качество , неправилно добит , неправилно изсушен , с наличие на сърцевина , напукването и усукването е неизбежно. По-лошото е , че този материал много бързо загнива и е с малка трайност. Но повечето фирми ги интересува цената на материала а не качеството. Иначе при много дебели греди , напукването е нормално. Напукването се избягва когато нужната дебелина се постига чрез слепване.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #28
                    Напуква се, когато не е сушено добре. Това от собствен опит - едни пейки правих, с моите си дървета.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #29
                      Аз за мойта пристройка се доверих на познат дърводелец,избра ми митерияла и ми произведе модулите и всички елементи.Не бяха идеално сухи,сглобих цялата конструкция в края на една зима,за около 5 дена ,оставих всичко така до затопляне на времето и тогава пристягах всичко наново и то с много ,при първите топли дни ,продължих с мазането на дървото и цялостното довършване.Ако беше фирма щеше да отупа нещата на раз и после си чупиш главата.По конструкцията и до ден деншен няма усукано и напукано никъде.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #30
                        За контейнери имаше питане по-нагоре.
                        Ей го как става на поляната. 40 фута, тара- 3.890.

                        https://www.youtube.com/watch?v=hq_0K9IAxjw

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X