Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инвестиционен проект за сглобяема къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инвестиционен проект за сглобяема къща

    Здравейте някой скоро да е правил проект с разрешение за строеж на сглобяема къща, дървена конструкция. Интересно ми е на колко приблизително може да стъпи. Става въпрос за бунгало 30 кв. м. Интересува ме цената на инвестиционния проект долу горе. Има ли ценова разлика с монолитните?

  • #2
    Имам познат, дето ги прави.
    Пълен проект, всички части. Няма разлика в цената с монолитната, дори е по-скъпа.
    30 квадрата е твърде малко и на практика можеш да се окажеш в ситуация, в която 30 квадрата дървена ще ти струват колкото 80 монолитна. Ще имаш сериозен проблем с намирането на изпълнител за толкова малка квадратура-страшно неизгодно е.
    По-скоро виж фирмите, които произвеждат точно бунгала, те са еднакви от основата нагоре и цените са по-ниски. Но резултатът ще е...бунгало-нищо общо с къща.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Пробвах се. Прави ги приятел на мой приятел.
      Най-малката, която са правили илизаше около 30 хиляди лева.
      Аз се бях навил, ама той нещя - явно му се видя малко и се разсъхна работата.
      Сигурно ще намеря линк, ако те интересува.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #4
        Помисли за монолит или метална конструкция с магнезиеви плоскости, изолации, мет покрив. Аз за дърво не бих мислил.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Помисли за монолит или метална конструкция с магнезиеви плоскости, изолации, мет покрив. Аз за дърво не бих мислил.
          Може ли малко инфо за тези плоскости?

          Коментар


        • #6
          Много е, в нета пише всичко. Крайната цена на квадрат е сравнима, предимствата-почти по всички показатели, търпят и отлагане във времето на финишна обработка.
          пп аз съм за монолит заради липсата на кухини
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #7
            Ако не си я правиш сам, може да ти излезе и по скъпо от монолита. А ползите на готовите сглобяеми е съмнителна, колкото и да рекламират.

            Коментар


            • #8
              Ако можеш да я направиш сам от дърво,със сигурност ще ти е по- евтино да я вдигнеш монолитно . Дървото не е проста работа, имаше тема за стопански навес, за жито.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #9
                Я виж това
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #10
                  Виждал съм направени от контейнери за превоз на товари. Здрава работа, готова конструкция, носи на камара едно върху друго, заварява се. След струпване в подходяща конфигурация върху единични фундаменти остава само покрив, фасадна декорация, дограма, инсталации и топлоизолация. Идеално за сръчни в металообработката. Вчера до мен продадоха прекрасен 40 футов контейнер за 1500 лв. - това са почти 30 квадрата покрита площ.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    А какво прави магнитното поле на желязото с човешкото тяло знаеш ли?

                • #11
                  Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
                  А какво прави магнитното поле на желязото с човешкото тяло знаеш ли?
                  Не знам желязото да има магнитно поле, освен ако специално не му се придаде такова, но знам, че метален контейнер екранира повечето външни електромагнитни полета или поне ги отслабва сериозно. Фарадеев кафез. Екранира и земното магнитно поле, от което евентуално организма има нужда, но то и в колата е същото. Всъщност не съм пробвал с компас в контейнер какво се случва. Но кажи какво представлява магнитното поле на желязото, винаги е полезно човек да научи нещо.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ето чети и се просвещавай -
                    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...B7%D1%8A%D0%BC

                  • Венци- малкия
                    Венци- малкия коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не пише нищо за вреда над човешкото тяло. Набързо търсене в интернет излизат предимно сайтове със статии наред с колко е полезно слънцеядството , веган дивотии и холистични индийски глупости.
                    Вкъщи имам доктор, ще питам ,че ми стана интересно.

                • #12
                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  Виждал съм направени от контейнери за превоз на товари. Здрава работа, готова конструкция, носи на камара едно върху друго, заварява се. След струпване в подходяща конфигурация върху единични фундаменти остава само покрив, фасадна декорация, дограма, инсталации и топлоизолация. Идеално за сръчни в металообработката. Вчера до мен продадоха прекрасен 40 футов контейнер за 1500 лв. - това са почти 30 квадрата покрита площ.
                  И на мен тази идея ми допада, още по вече, че ще се справя сам с 90 % от изграждането,но как стои въпроса с узаконяването. Как се изготвя план за такава сграда, едва ли ще мине като временна или преместваема....дали там няма да се ускъпи проекта? Наистина се интересувам.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #13
                    Контейнерът има само един проблем- на територията на 90% от българските села е практически невъзможно да се достави и монтира.
                    40 футов контейнер (12 метра) пътува върху ремарке с влекчач, при обща дължина на композицията около 15-16 метра и иска съответните места за маневриране. И място за кран!
                    На село имате ли път, по който да влезе ТИР с ремарке? Габарит, товароносимост и т.н. В моето веднъж се излъгаха да докарат бетоновоз и помпа. След това три месеца нямаше вода половината село, защото етернитовият водопровод беше издумкал на 7-8 места едновременно.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Помисли за монолит или метална конструкция с магнезиеви плоскости, изолации, мет покрив. Аз за дърво не бих мислил.
                      + 1 !!
                      С изключение на металния покрив (грозно е според мен ).

                      ​​​​​Аз съм си откраднал идея от едни руснаци - носещ метален скелет. От към външната среда - магнезиеви платна. Вътре - „фибран”. А кухината се залива с пено-бетон.
                      Никакви вати, мишки, стената да думка като тъпан и прочие тъпотии...
                      Миналото лято направих проба с една стая (вътрешно изравняване на стените) - повече от доволен съм от резултата и мисля да си го развия като технология (за собствена употреба ).
                      Единствено за бъркалките за пено-бетона ще трябва да се разходя до Украйна като най-близък производител (+ регулярно да си внасям пенообразувател..., при нас се внася само противопожарен такъв )

                      Коментар


                      • #15
                        Ние минахме през всякакви варианти и през преместваемите с метална конструкция, но ни информираха, че често при транспорта се размествали и след това пропускали, а и с тези 4_8 см изолация. Имахме проект за монолитна, но излизаше страшно скъпа при остойностяването. Затова се чудим за нещо, което да изглежда като монолитна, малко и не скъпо с добра топлоизолация. Усложни се и режима за преместваемите има промени в ЗУТ-вече искат конструкции, типов проект и т. Н.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X