Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво най-лесно и здраво да измажа каса на метална врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво най-лесно и здраво да измажа каса на метална врата

    Привет колеги, дайте акъл с какво да запълня и подсиля касата на метална врата, с гипс ли, теракол ли, мисля да сложа от дъски и да направя кофраж и да запълня с нещо, приемам всякакви идеи, ето и снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_171024.jpg
Прегледи:861
Размер:352.3 КБ
ID:6524045


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_171015.jpg
Прегледи:903
Размер:317.7 КБ
ID:6524046


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_171051.jpg
Прегледи:739
Размер:417.6 КБ
ID:6524048



    Прикачени файлове

  • #2
    Стиропор или циментова замазка, пясък и цимент.

    Коментар


    • #3
      При големите температурни разширения на метала - най-големи шансове за малко пукнатини имаш с някакъв теракол.

      Коментар


      • #4
        Направи си отвори в рамката и през тях я застопори към стената
        Тия грозните ги отрежи заварки после
        След това кутийка с изолация отвън
        Не настоявам да съм най-прав
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          Какво ще кажете да ги облека с гипсокартон, изглежда ми най-лесно и чиста работа?

          Коментар


          • #6
            Става ,но със здрав теракол,не с гипсово лепило!И лепилот плътно без гребен.Мажеш основата ,мажеш парчето картон и прас ,квото излезне почистваш веднага .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Става ,но със здрав теракол,не с гипсово лепило!И лепилот плътно без гребен.Мажеш основата ,мажеш парчето картон и прас ,квото излезне почистваш веднага .
              Мерси така ще направя, мисля да взема флекс теракол, нали този е от еластичните против напукване, за да не се напуква теракола от разширенията на металната каса?

              Коментар


              • #8
                И след това и сложи някакъв автомат, да не се блъска. Иначе целия ти труд по мазането ще е на вятъра.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Тази врата изглежда да е външна? Външно положен гипскартон принципно е лоша идея, а аквапанелът е скъп.

                  Коментар


                  • #10
                    Да или такъв с фибри .Ако има.външна част ,към атмосферни условия ,шпакловай картона пак с теракол и полиестерна мрежа отгоре пак с шпакловка и няма да мръдне.Картона остава запечатан с теракол и мрежа за армировка.Няма и да пука.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Тази врата изглежда да е външна? Външно положен гипскартон принципно е лоша идея, а аквапанелът е скъп.
                      Вратата е вътрешна и въпросното лице на касата от снимките си е откъм помещението, въпроса е по-скоро козметичен и да не е пяната така открита, защото старее в един момент, лошото е че трябва да купувам цял голям лист гипсокартон, та ще търся някакви парчета мебелен здрав шперплат около 12 мм дебел и с дълги винтове директно с дюбели към стената и самонарезни винтове към металната каса?

                      Коментар


                      • #12
                        Фибран, залепен на 'кюфтета' С ЛЕПИЛО ЗА СТИРОПОР за големите кухини под мастар и прав ъгъл И после шпакловка.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Prytsi Преглед на мнение
                          Фибран, залепен на 'кюфтета' С ЛЕПИЛО ЗА СТИРОПОР за големите кухини под мастар и прав ъгъл И после шпакловка.
                          Това е много добра идея, благодаря за съвета, определено ми изглежда като най-лесен и удачен вариант

                          Коментар


                          • #14
                            Не е добра, с кюфтета съвсем. Поне с пяна, после мрежа,твърда шпакловка и още много операции, за да не псуваш при всяко минаване.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • Еделвайс
                              Еделвайс коментира
                              Редактиране на коментар
                              Така и иначе още не съм го почнал че изобщо нямам време за него, има и още един вариант, търся едни ъглови пвц транспортни профили с които се транспортират и предпазват основните пвц профили каси и крила, обвити са в големи найлони към дългите 6 метра дървени палета, по ъглите им имат Г образен пвц профил против протъркване, много са здрави и еластични, често фирмите ги хвърлят ако не ги предават на вторични, та ако намеря от тях ще стане супер и ще облека касата на вратата без никакви мазилки освен евентуално пяна за уплътняване.

                          • #15
                            Върху фибрана трябва много теракол с мрежа иначе се люпи.Преди години с фибран си обръщах дограмата вкъщи ,до следващата година едвам издържах ,почнаха да падат люспи ,барабар с латекса.Преправих всичко с гипс картон и вече над 15 тина години ,само латекс отгоре ,понякога.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X