Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щраймус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щраймус

    Питане за щраймус BERNARDO ТН330.
    Някой притежавали такава машина и какви са отзивите за нея?
    Последно редактирано от Stefan55; 02-11-19, 21:05.

  • #2
    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
    Питане за щраймус BERNARDO ТН330.
    Някой притежавали такава машина и какви са отзивите за нея?
    Имам варианта Абрихт - щрайхмус на друга марка от същия клас. Купуван преди 10-ина години. За хоби дейности става. Не понася голяма прецизност(около 2мм. реална точност) и натоварване. Намери кой да ти заточва ножовете качествено, а и с един комплект резервни не е зле да се снабдиш. Ползвах го да се уча да си правя по някой кошер за собствена употреба през уикендите.

    Коментар


    • #3
      И на мен ми трябва за лична употреба не професионално.Тази точност по дебелина на материала ли е или има наклон по напречност и дължина?Имам заточна машина и ще си направя държач за ножовете.Машината е за професионално заточване на металорежещи инструменти.За ножовете си прав ще трябва резервен комплект.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        И на мен ми трябва за лична употреба не професионално.Тази точност по дебелина на материала ли е или има наклон по напречност и дължина?Имам заточна машина и ще си направя държач за ножовете.Машината е за професионално заточване на металорежещи инструменти.За ножовете си прав ще трябва резервен комплект.
        Точността е за дебелината на материала.Изплуват ми и други неща(не съм работил с нея от няколко години). Също и по книга и на практика макс. отнемане на материал за едно преминаване беше около 2мм. Но се зори бая при макс. ширина на материала и твърдо дърво. Не зная каква точност гониш, но дълги дъски/талпи >1,5-2м. е добре да имаш помощник или приспособление, за да бъдат хоризонтални при преминаването. Когато аз купувах всичко беше китайско производство под различна марка. Моят съвет е да се спреш на няколко щрайхмусчета и да отидеш да ги огледаш на живо, като сглобка и вложен материал. Лошото е, че на малко места ги поддържат в наличност за оглед.

        Коментар


        • #5
          Това като го гледам по картинките най-хубавото му нещо е че е компактен. Баш хоби вещ. Иначе на тия пари се продават триоперационни машини от стария материал, май...
          Аз мисля, че ако наоколо има някой с истински щрайхмус и ако говорим за дребни неща по-добре е да се търси услуга.
          Комшия на село /то неговото вече не е и хоби де/ гаражът му е пълен със самоделки и сбиртак от вторични. Заготовката я прави на триоперационна машина, ако трябва щрайхмус - там е "помощ от приятел". Така си работи най-различна дървения, така е направил и десетки кошери /може и над сто да са/ на много хора. Аз имам няколко от тях дето наближават вече 20 години и са си перфе.
          /И няма да казвам че са от топола, че ще ме изядете с парцалите/
          В В 

          Коментар


          • #6
            Сега пишат,че машината е Австрийско производство ама кой да ти каже дали е истина.Колкото до точността -не искам да цепи косъма,но поне да е в порядъка на милиметър.За дългия материал напълно съм съгласен,че ще трябва и помощник за да придържа.Мой приятел има комбиниран абрихт и щрайхмус такъв малък и доста добре работи.Доста пъти съм го използвал,но ми става вече неудобно стига дето му губя времето,че и пари не ще.Видях на живо два вида комбинирани машинки,но тази е само щрайхмус и не съм виждал такава в действие.Този щрайхмус ТН330 го видях в магазин имах възможност да го огледам добре,но не и в действие.
            Колега Йорданов беше време когато се продаваха много операционните машини на тези цени.Сега всичко скочи над два-три пъти като цена.Детайлите дето ще се занимавам с тях са дребни и не могат да се обработват на професионален щрайхмус. На такава машина подаващия и издърпващия валяк са на разстояние 40-50см. Имам свободен достъп до такава машина,но заготовките ми са с дължина от 30-50см. и не може да се обработват ще останат между валяците.
            Машини не ми липсват да си направя щрайхмус,но все не остава време.Направих си преди доста години банциг,абрихт и дърводелска фреза.На тях си правих и кошерите на брои тридесетина,бунгало и още куп други работи.Кошерите ми също бяха от топола и издържаха някои от тях и досега.Сдобих се нови машини и правените ги продадох е остана банцига макар и да не се употребява вече.

            Коментар


            • #7
              Не се занимавай с глупости . Ако искаш читава машина търси от нашите стари многооперационни машини . Имах такава в моделната при мен също и щтрайхмус 600 мм в стария завод . Пипал съм от тия новите в сравнение с нашите са пълен ташак като изпълнение и работа . Това са бързооборотни машини и за да седят стабилно на фундамента искат собствена маса . Големия щтрайхмус е над 1300 килограма чугун и стомана .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                Сега пишат,че машината е Австрийско производство ама кой да ти каже дали е истина.Колкото до точността -не искам да цепи косъма,но поне да е в порядъка на милиметър.За дългия материал напълно съм съгласен,че ще трябва и помощник за да придържа.Мой приятел има комбиниран абрихт и щрайхмус такъв малък и доста добре работи.Доста пъти съм го използвал,но ми става вече неудобно стига дето му губя времето,че и пари не ще.Видях на живо два вида комбинирани машинки,но тази е само щрайхмус и не съм виждал такава в действие.Този щрайхмус ТН330 го видях в магазин имах възможност да го огледам добре,но не и в действие.
                Колега Йорданов беше време когато се продаваха много операционните машини на тези цени.Сега всичко скочи над два-три пъти като цена.Детайлите дето ще се занимавам с тях са дребни и не могат да се обработват на професионален щрайхмус. На такава машина подаващия и издърпващия валяк са на разстояние 40-50см. Имам свободен достъп до такава машина,но заготовките ми са с дължина от 30-50см. и не може да се обработват ще останат между валяците.
                Машини не ми липсват да си направя щрайхмус,но все не остава време.Направих си преди доста години банциг,абрихт и дърводелска фреза.На тях си правих и кошерите на брои тридесетина,бунгало и още куп други работи.Кошерите ми също бяха от топола и издържаха някои от тях и досега.Сдобих се нови машини и правените ги продадох е остана банцига макар и да не се употребява вече.
                99% съм сигурен, че машинката е китайска с австрийски лепенки(в случая). Но това не я прави автоматично калпава. Има и китайско с добро качество. Виж профи сериите на Бернардо може и да ги сглобяват в Австрия. Като и посвикнеш, мисля че ще постигнеш 1мм. точност . Щом си си я харесал и имаш опит с комб. машина от този клас, то 95% ще покрие очакванията ти и 5% ще ги надмине, защото е само щрайхмус. Мое мнение!

                Коментар


                • #9
                  За хоби машинка е добре. Имам същия,само марката е друга-GUDE-2000W. След малко пипане по ножовете взе да си върши работата отлично. Вчера през него минаха 15 гредички-40х80х2300мм. Почти до края си ги държи самичък,та не е нужно да търсиш помощник.Само в началото,след покупката ми правеше номера.Китайците бяха объркали защитата- на мотор 2kw,бяха монтирали 6А изключвател.При най-малкото натоварване изключваше. Аз съм доволен-върши ми работа!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    Сега погледнах в нета-това Bernardo е на почти двойна цена от GUDE. А съм сигурен,че са еднакви.Даже Gude-то е 2000w- https://suneuropa.com/bg/dyrvoobrabo...00-2000-w.html
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      А, това последното вече е с по-прилична цена.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Сега погледнах в нета-това Bernardo е на почти двойна цена от GUDE. А съм сигурен,че са еднакви.Даже Gude-то е 2000w- https://suneuropa.com/bg/dyrvoobrabo...00-2000-w.html
                        Подкрепям! Но е изчерпано! Бернардото пък в австрийският им сайт е изчерпано. Сигурно ще пускат "нови" модели...

                        Коментар


                        • #13
                          Намирам го и на 530лв. което пак е с близо 300 по-малко от цената на Бернардото. И пак казвам-тия ако не се правят на едно и също място,да ми изсъхнат пръстите с които пиша!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            Колеги и аз видях щрайхмуса GMH 2000,но пише,че е изчерпан и за това се насочих към Бернардо.За сега успях да си свърша работа на машината на моя приятел и тя е от този тип малките комбинирана.Както казва колегата иска се повечко работа и се свиква да се работи на такава машина.Истината е,че са леки и им трябва стабилна маса на която да се поставят за да няма вибрации и заради по дълги детайли.И аз съм доволен от това което свърших на този малък щрайхмус.
                            Станьо съгласен съм с тебе,че в сравнение с големите машини това наистина е майтап работа,но едно,че дърводелската ми работилничка е малка другото е,че вътре вмъкнах абрихт професионален с 410мм. ножове и голям банциг заводски Пловдивско производство с колела от по 800мм. мисля бяха и тя отесня още по-вече.С теб се познава ме и ти знаеш,че не си падам по дребните машини,но съм принуден да мина на такъв щрайхмус поради следните причини.Едната е,че няман място другата е,че нещата които искам да правя са дребни пък и тия големите машини струват едни пари ум да ти зайде то и този дребосък не е евтин,но все пак ще се намери едно местенце за него.
                            За сега само сондирам мнения,а самата покупка може би ще стане след Нова година.Благодарен съм на колегите за мненията които дадоха и очаквам още препоръки относно тези машинки и съвети за работа с тях.Дърводелството ми е като хоби.
                            Като завърша това което правя сега ще вдигна снимки.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X