Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на вентилатор за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно поведение на вентилатор за баня

    От години използвам вентилатор за баня САТА. Всичко хубаво, но това чудо има някакъв странен бъг. В даден момент цъкаш ключа, но вентилаторът не тръгва да върти, а се чува само бучене от мотора. Лекичко побутване на перката и всичко е ток и жици - върти, духа, смуче. До следващия път, след някой месец.
    Всеки път гледам - нито има външен предмет, който да блокира перката, нито въпросната опира в корпуса, та да не може да превърти. Всичко, което е необходимо, за да си тръгне нормално вентилаторът, е побутване на перката. Става и с духване. Ако не се усетиш - вероятно моторът ще изгори. Предишният от същата марка си замина поради смърт на мотора - сигурно в следствие на същия бъг.

    Някой може ли да предложи обяснение?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Клеясъл, корозирал е и затова не тръгва.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Има ли възвратна клапа? Аз забелязах като слагах на майка ми вентилатора(вентс) това поведение, сложих му възвратната клапа и същото бръмчене, като я махнах си тръгна нормално. Реших да дистанцирам с 2-3 мм и вместо да го щракна облепих с някакво тиксо. И сега си върви така.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Клеясъл, корозирал е и затова не тръгва.
        Какво да клеяса на вентилатор, който се пуска ежедневно?!? И колко пък толкова да клеяса, че да спира електромотора, пък с едно духване или лекичко побутване да го подкараш?!?

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Не чак като абсорбатор, но ще се изненадаш като го свалиш. Ако е с ел клапа и тя бавно се отваря. Без сваляне меглио обикновено помага временно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            Ако е безчетков, може да има механичен "бъг", когато застане точно на едно положение. Точно в това положение силата от магитното поле, което го върти е достатъчно близка до нула за да не може да преодолее съпротивлението на лагерите, дори когато са в ред.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              То бих се учудил да е четков.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                И аз бих се учудил. А монофазните безчеткови имат точно тоя проблем. Затова и на големите има стартова намотка и прочие полюции. При трифазен такъв проблем е изключен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Капка масло няма да навреди, старото може да е засъхнало и се сгъстява

                  Коментар


                  • #10
                    На всеки 3 години и нещо, сменям вентилатора на банята, като през годините НИКОГА не го изключвам, чакам към третата година да почне да бучи заради износване и слагам нов, така никакви проблеми и банята винаги е суха и никога никакви миризми от съседите не съм усещал, единственото което правя от време на време е с една бояджийска четка да махам полепналите мъхове по решетката на вентилатора и то докато си работи, няма клапа, много е икономичен 15 вата, марка DOSPEL.

                    Коментар


                    • #11
                      Последния дето сложих не е марков ,но вече над 6 години бачка без забележка.Не е за вярване,та как се уцели!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        На всеки 3 години и нещо, сменям вентилатора на банята, като през годините НИКОГА не го изключвам, чакам към третата година да почне да бучи заради износване и слагам нов, така никакви проблеми и банята винаги е суха и никога никакви миризми от съседите не съм усещал, единственото което правя от време на време е с една бояджийска четка да махам полепналите мъхове по решетката на вентилатора и то докато си работи, няма клапа, много е икономичен 15 вата, марка DOSPEL.

                        Имам въпрос . След като не го изключваш не ти ли пречи че шуми или банята ти е надалече от всяка друга стая ?

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение


                          Имам въпрос . След като не го изключваш не ти ли пречи че шуми или банята ти е надалече от всяка друга стая ?
                          Вентилатора е сравнително тих, Ф100 се води, банята е до коридора от там до другите стаи, не се чува, само ако е отворена вратата на банята, тогава се чува, неслучайно купувам само на Dospel, защото другите марки са много мощни и шумни, трябва да е малък, икономичен и затова е много тих.

                          Коментар


                          • #14
                            Тия вентилатори четки нямат, ама нямат и лагери. И да, ако е клеясал, точно така става- не може да тръгне. Оправя се като повърти, защото от температурата се втечняват остатъците от смазка. Обаче и това е до време. После блокира и изгаря.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                              Вентилатора е сравнително тих, Ф100 се води, банята е до коридора от там до другите стаи, не се чува, само ако е отворена вратата на банята, тогава се чува, неслучайно купувам само на Dospel, защото другите марки са много мощни и шумни, трябва да е малък, икономичен и затова е много тих.
                              А аз да питам този вентилатор следа като е в банята и е затворена вратата откъде смуче въздух и как точно осушава

                              Щото при мене има решетки по вратите и ако се остави вентилатора нон стоп вечер когато е тихо се чува доволно и на мен ми пречи.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X