Обява

Свий
Няма добавени обяви.

устройство против котлен камък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • устройство против котлен камък

    не знам дали някой е писал за това у-во,ако е да ме извини. закупих го още докато го тестваха .произвежда го завод Зита Русе,вече се предлага и по магазините чух за цена 102 лв. аз броих 200. ползвам го вече 7 месеца и съм предоволен от работата му/особенно жената/.ни що и никакава лъскава тръбичка ,единствения проблем е че ми пада дебита.
    Прикачени файлове
    ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

  • #2
    До: устройство против котлен камък

    На какъв принцип е, за омекотяване на водата ли имаш в предвид?
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: устройство против котлен камък

      погледни тук: http://www.karbochim-zita.com/kotlen.html
      ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

      Коментар


      • #4
        До: устройство против котлен камък

        Аз си купих нещо доста по лесно за монтаж и не влияещо на налягането. По спомен беше и доста по ефтино. Представлява една "черна кутия", която се закрепва отвън на входящата в жилището тръба и се включва в контакта. От кутията излизат два изолирани проводника, които се омотават около тръбата преди и след въпросната кутия. Имам един малък бойлер, който преди да монтирам това устройство се налагаше да разглобявам и чистя 4-5 пъти в годината, защото се задръстваше с варовик и се пукаше основния съд. След монтажа вече близо 3 години няма никакви проблеми. Купих го от един магазин в София, на бул. "Гоце Делчев" Идвайки от НДК по "България", завивате на дясно и след около 200 м. до самия булевард, отново вдясно една по-ниска постройка с няколко стъпала пред входа. Мисля че беше нещо като сервиз за бойлери.
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • #5
          До: устройство против котлен камък

          Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение

          Много е интересно устройството на Карбохим. Само, струва ми се, за да се получат достатъчни завихрявания, е необходим определен дебит. А при значително малък, може и да не действа.(Предположение!)

          В НЕФТОХИМ произвеждахме устройства за "омекотяване" на водата в промишлени мащаби чрез специално разположени постоянни магнити в една тръба. Ефектът се състоеше в това, че вместо отлагания върху нагрятите повърхности, карбонатите изтичаха във вид на пясък, без да полепват.

          Устройството на Гере е, предполагам, електромагнитно.

          При магнитна обработка на водата диполите й се ориентират успоредно на потока и се намалява съпротивлението на системата.
          При поливане с магнитнообработена вода се икономисва от поливката, заради по-добрата проходимост по коренната система.

          А гривните, възглавниците и одеялата с постоянни магнити ориентирайки желязосъдържащите кръвни диполи, подобряват кръвообращението.
          Ако обърнете внимание на спещи животни, ще видите че главите им са все на север. Съобразяват се със земното магнитно поле. Магнитните одеяла, дюшеци, ни създават изкуствено магнитно поле с главата на "север", понеже в железобетонните жилища спим на кревати, разположени както нареди жената.

          (Пак се разприказвах!)
          Последно редактирано от Симеон; 15-06-09, 16:29.

          Коментар


          • #6
            До: устройство против котлен камък

            лично аз съм доста скептично настроен към подобни уреди.За справка прочетете ,,Технология на водата''(как се омекотява и обезсолява водата).Не е толкова просто....
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              До: устройство против котлен камък

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              ...
              При магнитна обработка на водата диполите й се ориентират успоредно на потока и се намалява съпротивлението на системата.
              А да преговориш Физиката на електромагнетизма, а, Симеоне?

              Коментар


              • #8
                До: устройство против котлен камък

                Да не се метнете във вечния двигател. Близко е!

                Коментар


                • #9
                  До: устройство против котлен камък

                  Има го и в индустриално изпълнение.
                  http://www.zita-ruse.com/index.php?o...d=80&Itemid=64

                  Там вече не може да се шмекерува.
                  Знам къде го има монтирано.
                  Хората са щастливи. Отпадна им ХВО-то.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    До: устройство против котлен камък

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    лично аз съм доста скептично настроен към подобни уреди.За справка прочетете ,,Технология на водата''(как се омекотява и обезсолява водата).Не е толкова просто....
                    най варовитата вода е в Русе, през времето съм имал много проблеми с бойлери ,кафемашини и др. не им правя реклама ,но таза лъскава тръбичка наистина работи.
                    ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                    Коментар


                    • #11
                      До: устройство против котлен камък

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А да преговориш Физиката на електромагнетизма, а, Симеоне?

                      С Ясен се позаровихме в темата на ЛС. Ето две български устройства на различен принцип:http://www.utilitiesbulgaria.com/water.htm и още:http://internetreklama.com/products/...akvamodul.com/ и, разбира се - русенският модул На "Зита".

                      Коментар


                      • #12
                        До: устройство против котлен камък

                        Акустични устройства против котлен камък се оказа, че имало. Тези, които работят, бучат или свирят неистово при протичане на вода. Котленият камък финишира в някой филтър, не успява да се залепи за стените.

                        Коментар


                        • #13
                          До: устройство против котлен камък

                          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                          С Ясен се позаровихме в темата на ЛС. Ето две български устройства на различен принцип:http://www.utilitiesbulgaria.com/water.htm и още:http://internetreklama.com/products/...akvamodul.com/ и, разбира се - русенският модул На "Зита".
                          Хубаво, че сте си чатили на ЛС, но и мен ме интересува такова нещо. Не знам до колко и как действа, но цената на всички тези устройства е сериозно висока и ме притеснява дали производителя не е на принципа "Който се хване на кукичката се закача и привлича и други риби"
                          Имам нужда от такова нещо и т.к. нямам голяма консумация на вода, но пък тя е много варовита, ако си взема такова за съдомиялна машина и си го сложа след водомера реално ще върши ли работа и за съдомиялнаата и за пералната примерно. Защото изглеждат по 1 и същ начин но са в пъти различни цените.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: устройство против котлен камък

                            Оф.

                            С котления камък работата наистина е дебела. Има няколко начина за борба с него, всичките трудни.

                            1. Радикално решение - йонообменник. След него водата вече не е твърда. Скъпо, голямо, иска консумативи и периодични ритуали по регенерацията му. За домашни условия не-не.

                            2. Химическо решение - киселина или комплексообразувател, добавяни към водата. Така котления камък няма да се отдели, освен ако не изври всичката вода. Евтино (донякъде), просто, препарати се продават, някои домакински прибори си имат място за включване на такъв консуматив. Недостатък - увеличена корозия, не става за пиене, лесно е само на някои уреди, на бойлери - не.

                            3. Природно-химическо решение - водата в котел, през нея бълбука въздух, после утаяване и филтриране. Така може да се утаи много от камъка, почти без разходи, но съоръжението е голямо и неизбежно ще иска обгрижване.

                            4. Калпазанско решение - като си знаем водата, периодично отваряме уредите, които събират варовик, и бой, бой, бой с чука по сталагмитите, докато си проличи, че някога са били реотани.

                            Още - след малко

                            Коментар


                            • #15
                              До: устройство против котлен камък

                              Малко спам по темата. Идвате в голямото село и проблема е решен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X