Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пружина за огъване на тръби...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пружина за огъване на тръби...

    Здравейте, ако някой има пружина за огъване тръби с алуминиева вложка 32мм, външна, ще съм безкрайно благодарен, ако ми услужи с нея. Трябва ми за 2 свивки, които няма как да направя плавни. Обиколих доста магазини днес, но такъв голям диаметър не открих. Минава ми през главата варианта: дъга на 90*, но не ми се иска да остане в замазката. Ако някой се сеща за друг начин за огъване да помага.

  • #2
    До: Пружина за огъване на тръби...

    В Практикер имаше инструмент за тая работа. Беше две железа с дръжки и обща панта. Тръбата се нанизва в едни канали и едното желязо я изтегля по една дъга върху другото.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #3
      До: Пружина за огъване на тръби...

      Видях го. Малко е за ф32.

      Коментар


      • #4
        До: Пружина за огъване на тръби...

        Защо те плаши използването на ъглов фитинг. Слагаш от тези с двата О-пръстена и забеавяш!

        Коментар


        • #5
          До: Пружина за огъване на тръби...

          Щом е само за две огъвки може да използваш старият и изпитан метод с пясъка.
          Пълниш тръбата с пясък, нагряваш с пистолет за горещ въздух и огъваш малко по-малко до необходимия градус.
          Такава пружина с 32мм диаметър не съм виждал, това не означава, че няма де.

          П.П. Сега видях, че е от тези стаби с алуминиевата вложка, ще е трудно, но не и невъзможно мисля.

          Коментар


          • #6
            До: Пружина за огъване на тръби...

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Щом е само за две огъвки може да използваш старият и изпитан метод с пясъка.
            Пълниш тръбата с пясък, нагряваш с пистолет за горещ въздух и огъваш малко по-малко до необходимия градус.
            Такава пружина с 32мм диаметър не съм виждал, това не означава, че няма де.
            За тези тръби не трябва нагряване!

            Коментар


            • #7
              До: Пружина за огъване на тръби...

              Тръбата е магистрала до 2 ри етаж и от края и до сгъването и имам около 5м. Абе май ще сложа по едно 90 и айдеее. И те са по 30 кинта. Писна мии. Мерси на всички.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X