Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спадове на напрежението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спадове на напрежението

    От около седмица в къщи започна видимо да намалява светлината на крушките в определени моменти. Ако между между временно ми е включен и бойлера, компютъра се рестартира, рутера не ще да работи и т.н. Живея в къща-близнак и при съседа ми е същото. Кооперацията отреща няма проблем.
    Не разбирам много от ток и не мога да измеря напрежението. Мисля да звъня на ЧЕС.
    На какво може да се дължи ?

  • #2
    До: Спадове на напрежението

    Стара инсталация или слаба инсталация, поне за друго не се сещам.

    Коментар


    • #3
      До: Спадове на напрежението

      Лоша връзка преди електромерите.
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • #4
        До: Спадове на напрежението

        Слаба нула. Обади се на аварийните екипи, преди да е прегоряла съвсем, че тогава става по-лошо. Проблема е на стълба или чашките на конзолата ви(ако сте захранени от въздушна мрежа) или в разпределителната касета, ако сте по подземен кабел.

        Коментар


        • #5
          До: Спадове на напрежението

          Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
          От около седмица в къщи започна видимо да намалява светлината на крушките в определени моменти. Ако между между временно ми е включен и бойлера, компютъра се рестартира, рутера не ще да работи и т.н. Живея в къща-близнак и при съседа ми е същото. Кооперацията отреща няма проблем.
          Не разбирам много от ток и не мога да измеря напрежението. Мисля да звъня на ЧЕС.
          На какво може да се дължи ?
          Това едва ли ще те успокои, но скоро тоя проблем ще го имат 3/4 от домакинствата! Има разни устройства, които го решават, но първо пробвай с аварийните групи, както ти каза колегата.

          Коментар


          • #6
            До: Спадове на напрежението

            Първо ЧЕЗ. Ако се направят на важни (което не е изключено) и нямаш възможност да се разправяш с тях - UPS.

            Коментар


            • #7
              До: Спадове на напрежението

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Първо ЧЕЗ. Ако се направят на важни (което не е изключено) и нямаш възможност да се разправяш с тях - UPS.
              В никакъв случай отказване! Тия трябва да се гонят до дупка! Нали си плащаш за някаква стока или услуга в крайна сметка!
              Ако споделиш в кой квартал си, бих могъл да ти съдействувам - напуснах групата за тежки аварии към едно от софийските подразделения на ЧЕЗ преди година и имам добра приказка с много от бившите колеги.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X