Обява

Свий
Няма добавени обяви.

600 Херца?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 600 Херца?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...
    Ясене, подсветката се модулира с много повече, поне на всичките, дето аз съм виждал. С импулсно управление (баласт) е, и се регулира с PWM. Няма особен смисъл това да се прави с ниска честота (под 100 херца), нито пък е някаква особена трудност да се прави с честотата на самия баласт, който най-често работи с честота някъде около 30-100 килохерца. Видимо трептене на подсветката по-скоро говори за някаква неизправност, независимо на каква сила на светене е сложена.
    тук не си прав. Студените катоди имат гадни нелинейности и често не могат да работят трайно на по-малки токове. Затова се и наблюдава 1000 херца ШИМ в подсветка, която иначе работи на 100000.

    За другото - с периферно зрение наистина ще усетиш докъм 100 херца трептене. Това е май физиологичният лимит.

    Коментар


    • #17
      До: 600 Херца?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Затова се и наблюдава 1000 херца ШИМ в подсветка, която иначе работи на 100000.
      Да 1000 може да е. Под 100 със сигурност не е, че да се забелязва. Друго не твърдя. Просто не съм виждал трептяща подсветка на LCD, макар да съм виждал доволно количество модели.

      Например, макар сравнението да не е съвсем коректно, виждал съм трептящи енергоспестяващи лампи бол, макар че и те не трябва. Или са били нещо нефелни, или са били от евтините китайски. Вкъщи нищо никъде не мига. А един изтекъл кондензатор където трябва, и вече трепти - сам знаеш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: 600 Херца?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...един изтекъл кондензатор където трябва, и вече трепти - сам знаеш.
        Аз затова, енергоспестяващите ги ъпгрейдвам с кондензатори от импулсни захранвания на стари компютри. Вярно, изгасват половин-една секунда, но досега никой не е посмял да изтече.

        Коментар


        • #19
          До: 600 Херца?

          Аз вчера си взех подобен,но 400 херца,ще вържа лаптопа към него с HDMI кабел дали ще мога да го използвам и като декстоп т.е ще бъде ли достатъчно качествена картината както за филми така и за интернет?
          П.П По късно вечерта ще разбера и сам,ама ме човърка и ме радва,че няма да се препъвам в разни кабели.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X