Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за парно

    значи допуснал съм малка грешка,предишното парно беше отворен тип,с правен котел.
    сегашното е затворено,с газов котел и смяна на всички тръби с полиретанови такива,като се запазва реда.системата е както я е написал колегата,топлата вода се качва на тавана,и от там се спуска в радиаторите,като няколко се захранват от предходните.инсталацията я правихме ние с баща ми в един кучи студ.,единствено не се закача стария разширителен съд и се режат старите тръби. къщата е около 100кв. и отидоха към 60-70метра тръба.
    при въпросните газони котли,имат един проблем-помпата,неговата не,но нашта два пъти затяга ,решението е разглабяне и раздвижване с вд-40,но нова е 250лв. и не си заслужава да се купува,така и не установихме от къде идва затягането.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за парно

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      Колеги помагайте!Пред мен стои следната дилема-отворена или затворена система за локално парно.Става въпрос за къща на два етажа, с колектор на всеки етаж.Пичовете дето ми пускаха тръбите казаха, че ще ми трябва 36кв котел и трябвало системата да е затворена.Ама в разговор с приятели имащи парно в къщи с подобни параметри, всички казват че са с отворени системи и нямат проблеми.Та изпаднах в чуденка да оставя ли системата така или да я преработя на отворена?
      Телефоните ми ги има в профила.Звънни и ела да метнем по една бира.Ще ти покажа как е в нас/един етаж/,както и адреси и телефони на кадърни люде.Ще работи "отворена система".Само да не е от 05.06. до 07.06.-тогава само телефонка и ела да пиеш биричка на Мартен.
      Зелената Фронтера с рошавите гуми и една охолна тента до нея...До помпената...

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за парно

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Телефоните ми ги има в профила.Звънни и ела да метнем по една бира.Ще ти покажа как е в нас/един етаж/,както и адреси и телефони на кадърни люде.Ще работи "отворена система".Само да не е от 05.06. до 07.06.-тогава само телефонка и ела да пиеш биричка на Мартен.
        Зелената Фронтера с рошавите гуми и една охолна тента до нея...До помпената...
        На 5-6.06 съм на Нова Черна, на 7-ми ако успея да се надигна(че на 6-ти вечерта съм на рожден ден) може да дойда да видя скубете ли ги и да го бистрим парното.
        Николай Папазов

        Коментар


        • #19
          От: До: Въпрос за парно

          здр каква система бихте ми препорачали за камина на пелети

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за парно

            Де Дитрих

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за парно

              Я да попитам и аз . На село Къщата е два етажа по около 60кв.м. Парното е изградено с камера за вграждане Prity C W28 ( 28kW на водната риза и 5 на камерата ) камерата се намира на първия етаж по средата на единствената стая около 45кв.м. От нея има две медни тръби ф22 които отиват до двата разпределителя които са на втория етаж и една пвц с алуминиева вложка до тавана където е разширителна съд а от него втората тръба слиза до банята на втория етаж за обезвъздушаване. От единия разпределител се захранват 6 алуминиева радиатора Н500 и две лири за баните, а от другия водата от радиаторите и лирите се връща във водната риза. Циркулацията на водата става посредством помпа грундфос 90W( не знам дали е свързана към изхода или входа на водната риза ) . Та въпроса ми е може ли на тръбата за обезвъздушаване да се сложи една тетка в единия край на която да има кранче а в другия клапан на нужното налягане ( мисля ли за нещо от сорта на 1.6-2.0 бара ) ?Идеята на цялата тази гимнастика е да мога да монтирам автоматични обезвъздушители на радиаторите и да повиша КПД-то на системата.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X