Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограда, порта и озеленяване на двор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ограда, порта и озеленяване на двор?

    Колеги стигнах до оформянето на двора на новата къща!
    В момента парцела е разграден, самия той е като след бомбандировка!
    Знам, че на форума има колеги които се занимават с проектиране и строителство.Или поне са минали през това и имат опит и могат да препоръчат хора.
    Та търся оферта за изграждане на ограда, леко терасиране и озеленяване на двора! Нямам време да търся самичък работници, бригади, да ги контролирам непрекъснато, да доставям материали. Бих искал една оферта за всичко от до! Парцела не е голям - 400 кв.м., от които 100 кв.м. са застроени.Цялата тази красота се намира в Банкя!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

    Скорпионе, дано намериш хора(фирма), ама обема работа е за сам човек (собственик) с приятели на по ракийка, колове от тръби 2", ограда от "Бриколаж" или "Практикер" и ако имаш въпросиш идваш на по кафе да клюкаме къщите
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Скорпионе, дано намериш хора(фирма), ама обема работа е за сам човек (собственик) с приятели на по ракийка, колове от тръби 2", ограда от "Бриколаж" или "Практикер" и ако имаш въпросиш идваш на по кафе да клюкаме къщите
      Абе то, че става с приятели и ракийка става! Ама не е толкова малък обема - искам си по солидна оградка, с основички, една малка подпорна стеничка, леко терасиране, озеленяване и т.н.! Пък нито време имам, нито желание вече!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

        Аз мога да ти помогна с основите на оградата(копането) и терасирането.Също мога да помогна и при "поливането" с домашна ракийка
        Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

        Коментар


        • #5
          До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Абе то, че става с приятели и ракийка става! Ама не е толкова малък обема - искам си по солидна оградка, с основички, една малка подпорна стеничка, леко терасиране, озеленяване и т.н.! Пък нито време имам, нито желание вече!
          В Банкя има поне три разсадника за озеленяване. Та питай ги и за ограда, беседка, барбекю. Аз мисля, че няма да откажат покрай терасирането да направят и другите работи.

          Коментар


          • #6
            До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

            Занимавам се с такива неща. Обади ми се на 0898436956 и ще ти помогна.
            Но без ракийка няма да мине
            LZ1GYY
            0898 436 956

            Коментар


            • #7
              До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

              Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
              Аз мога да ти помогна с основите на оградата(копането) и терасирането.Също мога да помогна и при "поливането" с домашна ракийка
              Да нямаш някаква техника за целта? Щото миналата година се изкривих, а имам да правя още 30-40 метра. Със заплащането и черпенето ще се разберем, естествено. Питам само информативно - не знам дали ще смогна и с това да се занимая тая година, че много се натрупаха други работи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да нямаш някаква техника за целта? Щото миналата година се изкривих, а имам да правя още 30-40 метра. Със заплащането и черпенето ще се разберем, естествено. Питам само информативно - не знам дали ще смогна и с това да се занимая тая година, че много се натрупаха други работи.
                Тел. ми е 0889380373, звънни и ще се разберем,ще свършим работа
                Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                Коментар


                • #9
                  До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                  Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                  Тел. ми е 0889380373, звънни и ще се разберем,ще свършим работа
                  OK. Като се накумя, имам те в предвид.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                    Здравей, аз се занимавам с градинско обзавеждане -огради,врати,беседки,веранди,маси, пейки,детски кътове...Работя по мои проекти,мога и по снимки .Намирам се в Русе .Ако мога е нещо да помогна съм насреща.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Та търся оферта за изграждане на ограда...
                      Каква предвиждаш да е оградата. Защото ако има бетонова основа се иска разрешение от общината. Ако е само колци и мрежа не се иска, защото се води временна.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        Каква предвиждаш да е оградата. Защото ако има бетонова основа се иска разрешение от общината. Ако е само колци и мрежа не се иска, защото се води временна.
                        Имаш ли идея къде го пише това? Просто да съм наясно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Имаш ли идея къде го пише това? Просто да съм наясно.
                          Прилагам ти извадка от ЗУТ по въпроса за оградите. От цитираните членове става ясно, че за огради до 60 см плътна част не се иска нито одобряване на проекти, нито строително разрешение. За огради до 2,20 м се иска само стр. разрешение. И в двата случая, обаче, е задължително даване на стр. линия от правоспособен геодезист - за да не станат грешки !
                          Практиката в общините до ден днешен е да се иска стр. разрешение с архитектурен проект и конструктивна част за оградата. Не е точно по закона, който (ЗУТ) тенденциозно е написан неясно, но това е масовата процедура .
                          Прикачени файлове
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                            Прилагам ти извадка от ЗУТ по въпроса за оградите. От цитираните членове става ясно, че за огради до 60 см плътна част не се иска нито одобряване на проекти, нито строително разрешение. За огради до 2,20 м се иска само стр. разрешение. И в двата случая, обаче, е задължително даване на стр. линия от правоспособен геодезист - за да не станат грешки !
                            Практиката в общините до ден днешен е да се иска стр. разрешение с архитектурен проект и конструктивна част за оградата. Не е точно по закона, който (ЗУТ) тенденциозно е написан неясно, но това е масовата процедура .
                            Благодаря.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ограда, порта и озеленяване на двор?

                              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                              Прилагам ти извадка от ЗУТ по въпроса за оградите. От цитираните членове става ясно, че за огради до 60 см плътна част не се иска нито одобряване на проекти, нито строително разрешение. За огради до 2,20 м се иска само стр. разрешение. И в двата случая, обаче, е задължително даване на стр. линия от правоспособен геодезист - за да не станат грешки !
                              Практиката в общините до ден днешен е да се иска стр. разрешение с архитектурен проект и конструктивна част за оградата. Не е точно по закона, който (ЗУТ) тенденциозно е написан неясно, но това е масовата процедура .
                              Именно от опит в общината го казвам.
                              А по закон нямаше ли и изискване да има съгласие от съседа при плътна ограда с височина от 2м нагоре?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X