Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за надуваема играчка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепило за надуваема играчка?

    Не е надуваема кукла, а замък-батут. Зверовете у дома го спукаха, разреза е дълъг около 3 см. Опитах с някаква готова самозалепваща лепенка от друга подобна играчка, не става. Опитах с различни видове фолио, не става. Имам подходяща подобна материя за лепенка, въпроса е с какво лепило? Трябва да е нещо еластично, залепващо PVC. Всякакви силикони отпадат. Едно време съм виждал по железариите лепило за PVC тръби, дали ще стане? Други идеи? Добавям снимка на материята, от която е направен замъка -


    Помагайте, моля!

  • #2
    До: Лепило за надуваема играчка?

    Ъ-ъ, лепилото за меко ПВЦ е едно, за твърдото (тръбите) е друго. Има и универсално, демек и за двете. От мекото и универсалното не съм доволен. Макар че май просто ги използвах неправилно.
    Щом обаче е работа на домашни зверове, единствения ти път е към табелите "ТИР покривала". Работилници за. Те не си поплюват, направо заваряват кръпките високочестотно.

    Коментар


    • #3
      До: Лепило за надуваема играчка?

      Трябва да се справям на място, с голи ръце. Замъка заема почти цяла стая, няма как да го мъкна по работилници. Ще търся лепило за меко PVC.
      А лепилата за гума /тип Хелми/?

      Коментар


      • #4
        До: Лепило за надуваема играчка?

        Категорично не.
        Виждал съм ги в едновремешните кафяви аптекарски шишета. Гледай да е ново, че разтворителите са много летливи. И мисля че не е един, а смес от някакви, с разтворено в тях пвц.
        Мий със спирт, и после непременно го затискай силно.
        Ако нямаш кръпка - ще ти дам, сигурно моите парцали са дебели примерно колкото трябва.

        Коментар


        • #5
          До: Лепило за надуваема играчка?

          В големите вериги за майстории има лепила за лодки. Потърси, питай и ще останеш доволен.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #6
            До: Лепило за надуваема играчка?

            Ако не намериш такова за лодки, от веригите метро, практикер и други вземи тангит - тубичка за 5-7лв. С него става - циклохексанон, които разтваря пвц. Нагласи си парче винил от билборд, тир-платнище или каквото намериш и не мажи много дебело, че може да се разтвори много. Веднага ги притискаш и не го напъвай поне 24 часа. Съхне бързо, но само повърхностно. Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Лепило за надуваема играчка?

              Savov определено си в приключение. Тая материя и много гадна за лепене. Имам надуваеми каяци за бързи води и са от подобна материя. Единия го спукаха и имам към тях ремонтен комплект. Пусни ми кординати ЛС и ще видя дали имам по мазето нещо. Със самия ремонтен комплект трудно се закрепят нещата но има надежда. Дето се вика поне парче от същия матерял мога да ти дам. Имам колеги които докопаха двукомпонентно лепило и с него повече става, задължително трябва да седи натисното поне 24 часа.

              Коментар


              • #8
                До: Лепило за надуваема играчка?

                Такова пробвал ли е някой?
                http://www.mikimak.com/?function=detail&id=8103

                Лепило винилно 25мл. "Bison"

                Висококачествено, водоустойчиво лепило за поправка на всички видове изделия от мека пластмаса (меко PVC- винил), като надуваеми лодки, ленти за ръце, надуваеми дюшеци. Много подходящо за поправка на дъждобрани, водни легла и водни басейни от PVС фолио. Залепва добре към изкуствена кожа (Skai) за поправка на мебелна и автомобилна тапицерия например.

                Коментар


                • #9
                  До: Лепило за надуваема играчка?

                  аз не съм.
                  Един съвет от мене. Като тръгнеш да лепиш първо залепи една лепенка в/у пробитата материя и след това я дублирай с още една много по голяма от нея. Когато пращаме лодките на производителя да си ремонтира ни ги връщат по този начин направени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лепило за надуваема играчка?

                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    Такова пробвал ли е някой?
                    http://www.mikimak.com/?function=detail&id=8103

                    Лепило винилно 25мл. "Bison"

                    Висококачествено, водоустойчиво лепило за поправка на всички видове изделия от мека пластмаса (меко PVC- винил), като надуваеми лодки, ленти за ръце, надуваеми дюшеци. Много подходящо за поправка на дъждобрани, водни легла и водни басейни от PVС фолио. Залепва добре към изкуствена кожа (Skai) за поправка на мебелна и автомобилна тапицерия например.
                    Става! Пробвано.За кръпката ти трябва също армиран материал.Ако правиш две. долната може и да не е. Тя трябва да е тънка, за да няма ръб с втората.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лепило за надуваема играчка?

                      Благодаря за отговорите, тръгвам по магазините да търся такова лепило. Ще споделя резултата.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лепило за надуваема играчка?

                        Ако скъсаното не е на шев, най-здраво е да се залепи с пистолет за горещ въздух и малко валяче. Тези неща се шият от ПВЦ плат със специфично тегло от 350 до 650 гр/кв.м. Ако размерите на твоя са около 3/3 м., най-вероятно е шит от по-леките материали. Температурата на въздуха да не е по-висока от 180-200 град. Успех!!
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лепило за надуваема играчка?

                          Не намерих по нашите магазини от горе споменатите лепила. Един продавач се кълнеше, че лично е пробвал това - Epoxy elastic. Бях сигурен, че нищо няма да стане, но реших да пробвам. Изрязах две лепенки от друга спукана играчка и ги залепих вчера една върху друга. Днес надух замъка, за сега е OK, ето резултата -






                          Май станаха нещата! Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X