Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Груб строеж?

    Честито и Успех до финала!

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Честито!
      Спорна работа до акт 16

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Благодаря,
        MG RACING

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Успех с довършването на къщата !
          Ако има стройтели в форума нека да кажат колко горе долу излиза трудът за такава къща.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от svetko Преглед на мнение
            Успех с довършването на къщата !
            Ако има стройтели в форума нека да кажат колко горе долу излиза трудът за такава къща.
            Малко по-назад в темата се писа по въпроса.Нещата не са се променили особено, поне не и нагоре.

            Коментар


            • От: До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
              ПП.Работа не съм слагал защото всичко ще си правим сами...
              Честито и от мен! Радва ме и разчупения вид на къщата и предполагам, че като я измажете ще изглежда много добре.

              Но искам да попитам относно труда. Нали по-напред в тази тема се пишеше, че строежа трябва да се извършва от лицензирани фирми и имаше дебат по тоя въпрос. Та как стоят нещата на практика? Контролира ли някой подобни обекти или те са по някой друг член от закона? Няма ли да има спънки при узаконяването накрая?

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Договор с технически ръководител е достатъчен.
                Строителството на стопански начала си е разрешено за къщи.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Точно така.
                  MG RACING

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    Договор с технически ръководител е достатъчен.
                    Строителството на стопански начала си е разрешено за къщи.
                    А строителите които работят по обекта как ги водите - на трудов договор, или използвате такива с ЕТ?
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Масово на 4 часа.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Масово на 4 часа.
                        Инспекцията по труда и НАП това чакат!

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Инспекцията по труда и НАП това чакат!
                          По-добре е като тези дето строят АМ Люлин - там всеки работник е ЕТ и се сключва договор. Не са ми ясни точните подробности обаче...
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            По-добре е като тези дето строят АМ Люлин - там всеки работник е ЕТ и се сключва договор. Не са ми ясни точните подробности обаче...
                            След бърза консултация с гл. счетоводителка:
                            -Работника си прави ЕТ, със съответните разходи/стойноста зависи от адвоката.
                            -Осигурява се като самоосигуряващо се лице-420лв. и съответно месечно задължение около 115лв.
                            -Възложителя заплаща /срещу фактура!/,месечно възнаграждение, по-голямо от 420 лв.
                            -ЕТ-то на края на годината си плаща счетоводното обслужване и още данъци за разликата.
                            -ЕТ-то няма разходи, понеже получава възнаграждение само за труд, т.е. данъка е сериозен.
                            -при трудова злополука,отговорноста си е изцяло на ЕТ-то.
                            Работниците не могат да преценят в началото всички тези последствия и колко ще му останат в джоба.
                            В общи линии това е схемата.Изводите всеки може да си ги направи.

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Така поставено, не звучи много добре, със сигурност за работника. И за строителните фирми, които играят по правилата също не е добре. Надявам се да не съм те засегнал по някакъв начин - в никакъв случай не прокламирам избягването на работа със строителна фирма (особено такава, която доказано работи качествено и коректно).
                              П.П. Трябва да разходим джипките по някое време, преди да съм махнал калните гуми
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Здравейте
                                Станислав, страхотна къща.
                                Сега към експертния съвет. Почти на един дъх изчетох темата наистина доста полезна информация.
                                Предстои ми строеж и съм се насочил към полистиролбетон за външни стени, като те бъдат изливани на място.
                                Някой строил ли е с такъв вид материал? Начин на полагане, време на стягане, нужда от армиране.
                                Моля да не се получава за и против технологията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X