Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от ДОБРИН Преглед на мнение
    Има ги колега пуснал съм количествена сметка в др една тема в този раздел, но... разминаванията са огромни, фирмата ми искаше почти двойно. Всичко това което горе писах за сумата, съм го правил като себе си. Купувал съм българска тухла-по скъпа е. Изолация в основите, бетон от най-скъпата фирма, която го предлага тук, обратен насип не с земя а с фракция(дребни камъчета)- 109т..
    Всичко си индивидуално. Когато търсех бригада първоначално ми искаха 16 000 за карабината, сега ми работят наполовина, и не защото бригадата е калпава, а защото някой си мислят, че са много добри.
    Да уточня- дограма няма в тази сметка, външна изолация също, а замаските и боята не са в карабината поне аз така си мисля. Ето сметката която ми прави фирма- http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=71252&page=2
    Мерси, много е полезно това. Аз ако тръгна да строя нещо, бих го правил единствено и само като за себе си, то иначе няма да стане както трябва.
    Иначе КСС строителните фирми винаги го завишават двойно - с цел да те поизлъжат. Аз като правя КСС на проект също завишавам с 10-15%, защото не винаги може да се предвиди какво ще се случи и не е хубаво на човек да му свършат парите тъкмо като е развял знамето.
    Александър

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      Сега да не ме започнат професионалистите ...... тия дни гледах по нешънъл джиографик мисля, филмче за разлома Сан Андреас дето ги тресе американците.
      Дай линк или поне името на филма да видя в Youtube. Може би са използвали схема, при която бетона работи само на натиск. Например в древен Рим се е строяло на този принцип - купола на пантеона е с доста голям отвор, като е покрит само с бетон без армировка - те са ползвали много здрав цимент и не са се интересували от опъни. В момента чувам, че вече са успели да достигнат до тяхното технологично ниво и да постигнат цимент с подобни характеристики.

      Ето и малко лекции, но са доста дълги и са на английски.
      http://www.youtube.com/view_play_lis...t+rebar&page=1
      Ето и как правят готови панели от газобетон.
      http://www.youtube.com/watch?v=x7C-QTZwMus
      Последно редактирано от axlastro; 11-12-09, 10:10. Причина: още линкове
      Александър

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Дай линк или поне името на филма да видя в Youtube. Може би са използвали схема, при която бетона работи само на натиск. Например в древен Рим се е строяло на този принцип - купола на пантеона е с доста голям отвор, като е покрит само с бетон без армировка - те са ползвали много здрав цимент и не са се интересували от опъни. В момента чувам, че вече са успели да достигнат до тяхното технологично ниво и да постигнат цимент с подобни характеристики.

        Ето и малко лекции, но са доста дълги и са на английски.
        http://www.youtube.com/view_play_lis...t+rebar&page=1
        Ето и как правят готови панели от газобетон.
        http://www.youtube.com/watch?v=x7C-QTZwMus
        Няма как да се сетя за името на филма..... съжалявам. Но не се спомена нищо , било конструктивно или технологично , различно от стандарта. И конструкцията си изглеждаше съвсем нормално - без арки и други заигравки. Казаха , че просто са намалили количеството стомана.Нищо друго.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Ами това само някой конструктор може да го обясни. Има ли такива тук?
          По принцип има един коефициент - Мю (гръцката буква) май беше, който
          зависи от съотношението бетон-армировка. Понякога не е никак добре да се превишава. Затова е възможно да се намали количеството армировка и да се постигне доста добър ефект. Това може да стане например, като се изкарат конзоли на плочата от всички страни - едновременно се намалява дебелината и количеството армировка. На този принцип мисля се строят трите кули на Гришата Ганчев до КАТ София. Просто при конзолата основната опънна армировка е отгоре, а при плочата е отдолу. Получава с по-малък момент в опорите (колоните), от което следва по-малко количество желязо и по малки срязващи усилия и по-малко провисване (по тънка плоча).
          Александър

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
            Цените не са паднали, те са се сринали. Бригада която ми работеше преди година за 36 лв на квадрат- груб строеж и се мръщеше на тези пари , днес ми оферира 25 лв цена вкючваща всичко.
            Цените които съм посочил са без ДДС върху труда и печалбата. Но знаете, че има игрички и там.
            Колко души ти е бригадата. Сега му е времето да се строи, но за съжаление цените на хубавите парцели в София са безбожно високи и хората още се колебаят. Вчера си говорих с един познат и му предлагах да му построим една къща - каза , че единственото което го спира са цените на имотите.
            Иначе за цената на грубия строеж каза, че му предлагали 120 ЕВРО, което както виждам си го постигнал в лева.
            Александър

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
              Цените не са паднали, те са се сринали. Бригада която ми работеше преди година за 36 лв на квадрат- груб строеж и се мръщеше на тези пари , днес ми оферира 25 лв цена вкючваща всичко.
              Цените които съм посочил са без ДДС върху труда и печалбата. Но знаете, че има игрички и там.
              Колега само във и около Бургас ли строиш?
              Тези цени звучат доста добре, а на мен ми предстои строеж в София.

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                само в Бургаско - от Сл.бряг до Созопол. Тук съм силен, бригадите са ми перфектни. По- надалеч не ходя. Не съм като някои фирми дето дойдоха по морето чак от Видин и сега не могат да саберат пари за билет за влака. Камъка си тежи на мястото. Разбери ме правилно, не че не желая да ти взема парите, но .........
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Колко души ти е бригадата. Сега му е времето да се строи, но за съжаление цените на хубавите парцели в София са безбожно високи и хората още се колебаят. Вчера си говорих с един познат и му предлагах да му построим една къща - каза , че единственото което го спира са цените на имотите.
                  Иначе за цената на грубия строеж каза, че му предлагали 120 ЕВРО, което както виждам си го постигнал в лева.
                  Е, повече е от 120 лв.
                  Да ти кажа, и цените на парцелите ще паднат скоро. В Несебър например , парцел вече може да се намери в "Черно море" за 15-19000 Е. С готов проект за двуетажна къща.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Сериозно съм се замислил да започвам да се занимавам със строителство, защото не виждам смисъл да проектирам нещо, в чието реализиране после нямам почти никаква роля. Момента е едновременно лош и добър - лош защото е криза и добър, защото цените са ниски с тенденция надолу. За съжаление не съм родом от София и въпреки, че живея тук от 10-тина години си е съвсем различно, независимо колко хора познаваш. Колегата е на 100% прав, че камъка си тежи на мястото.
                    Александър

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от stroitelenartist Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      Интересно колко хора се интересуват предимно от цените на грубия строеж. И когато намерят подходящо предложение се втурват в една авантюра и довършителните работи ги "довършват".
                      Ако искате да карате кола ще си купите ли само купето, без двигател, гуми, седалки. Същото е и с една къща. Не можеш да живееш на голи стени.
                      Когато се разболееш, отиваш при лекар, котато ти се развали колата, отиваш в сервиз. Когато решиш да строиш, отиваш при архитект, инженер или фирма, които да ти свършат работата.
                      Да се довериш на бригада или майстори не е най-правилното решение.
                      От 2008 г. след създаването на централния професионален регистър и камарата на строителите не можеш да строиш законно, ако не наемеш фирма, която е в регистъра. А относно цените на строителство - ако искаш приблизителен бюджет за разходите по строителство, трябва да имаш в количествено измерение всички видове работи, необходими за завършването на къщата. На пазара има едно специализирано списание което се казва "Строителен обзор". В бр.1 от 2009 г. са посочени цените за построяване на двуетажна еднофамилна къща. Имам информацията, но като младши участник, все още не мога да качвам материали на FTP сървъра. Ако някой се интересува, може да ми изпрати ЛС. С удоволствие ще му изпратя по е-mail ценовата информация.
                      здравейте,

                      може ли на мен да го пратите - съжалявам, че е в публичната дискусия, на не мога да пратя лс. peter@5040.biz

                      предварително благодаря

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                        Това звучи интересно: http://www.youtube.com/watch?v=AKE1L...e=channel_page
                        аз ходих до там специално да се разходя - и аз искам да си строя къща от сламени бали. тази специално са я строили като load bearing - т.е. нямат дървена конструкция, самите бали издържат тежестта на покрива. нарича се още nebraska стил - според първооткривателите на метода. промушили са едни пръти отгоре надолу за да държат стените вертикални.

                        ако някой се интересува още, да пише, ще разказвам

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                          Само "тъп" англичанин може да направи такава "барака". Виж само какви малки прозорци има. Дори не съм сигурен, че ще издържи и пет години!!! На село навремето имахме "самалък"(място където се събира сеното за животните през зимата - помещение голямо колкото къща; плевня). Сеното се изхвърля всяка пролет - просто изгнива. Да не говорим за гадините които щъкат вътре. От всичко най ми хареса основата - много правилно построена - с възможност за вентилация.
                          PS Сестра ми е в Канада емигрант и ми показа как се строи там. Нашите обори в които ни е страх да държим животните са в ПЪТИ по- здрави от техните къщи. И после реват като мине торнадото. И в България има торнадо от време на време, и само някой покрив вдига. Не ми се мисли тази "къщичка" ако се окаже на пътя на нещо подобно.

                          Любимата приказка на сина ми който е на 6 години е "Трите прасенца". Там има подобно безумно строителство......

                          Поздрави
                          не съм сигурен за "тъп" англичанин. строежът беше нещо като workshop - имаше представители на доста националности, лектор и баш майстор бе една дама от amazon nails - води се корифей в бранша. ще издържи доста повече от 5 години - запазените сгради в небраска са от 1903 г.

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            По-скоро очаквам да мине транзит без да и се задеиства взривателя от мойте ефирни стени.

                            Та тя приказката тръгна от строителните ни норми , които очевидно не предвиждат друг строителен материал освен тухла и хоросан /които пък аз неизвестно защо ненавиждам искренно/. Когато почнах да строя предишната си къща , установих , че цепеният гранит е с цена на м3 сходна с тази на тухлите. И естествено дадох на архитектката задачка да смята къщата от гранит...... Е ядец. Не можа да я сметне. Чудя се как ли са се оправяли дюлгерите в старо време. И са строили с каквото има в изобилие в конкретното място. Много се чудих и на едни дувари /каменни огради/ в с. Царева Ливада , които бяха иззидани само от камък - без свързващ материал. И си стоят до ден днешен въпреки земетръсите.

                            Та колеги съфорумници архитекти и проектанти дайте малко повече подробности относно въпросните строителни норми , щото аз втора къща вдигам и още не мога да разбера - възможно ли е да се строи с нещо различно от тухли аджеба? И знае ли някой в България как?

                            И въпроса не е за дървени къщи - щото родния материал се разсъхва и разкривява , нито за метални - не били геомагнитно здравословни /или нещо такова/ , пък и не са удачни по ред съображения.

                            Аз както е видно съм взел правилното според мен решение. Но на много хора им предстои. Та ако можем да им поспестим малко пари и главоболия.....
                            здравейте,

                            аз не съм архитект, надявам се тази година да започна проектиране на къща. идеята ми е доста нетрадиционна (искам дървено-скелетна конструкция с "пълнеж" от бали слама) - общо взето си ме препратиха да ми я изчислят в чужбина. има още малка надежда за бг де, ако стане ще дам координати.

                            и аз не харесвам тухли и хоросан. и съответно мен не ме харесват.

                            поздрави

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Попадна ми списък на документи за регистрация на строеж, т.е. аз го разбирам узаконяване на готовата къща. Моля мнение дали е пълен и ако не, какво трябва да се добави?
                              Малко е разбъркан и има неща, които не са ми ясни:
                              т.7 - за какво е този протокол?
                              т.22 - дали е за това, че съм предал проекта на строителя?
                              т.25,26,28 - становища за какво?

                              П.С. От опит по друг вид строеж ви казвам много да внимавате с датите на протоколите.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Ей, строителите, какво става? Като се опре до документи и спирате съветите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X