Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Цитат:
    Мнение на Jeep_bs
    Аз като живеещ край морето ти препоръчвам горещо да не слагаш вар във външната мазилка. Верно е, че ти не си край морето, но проблемите са от същото естество. Варта е хигроскопична и "дърпа" влагата. Зимата се получават замръзи и след време мазилката ти е на земята. Варта всъшност в мазилката се използва само за лепливост.
    ВЪНШНА мазилка - само цимент и пясък!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    За лепливост на пазара има достатъчно добавки. Съвет от професионалист : Не слагай вар! И плати малко повече за майстори които ще се съгласят да не слагат вар във външната ти мазилка.
    Имай в предвид, че мазилката(мазането) е най - неблагодарната операция(СМР) в строителството. Останали са само цигани които я практикуват. Защото е ужасно трудоемка, мръсен строителен процес и неблагодарен (разбирай лошо платен)

    ПС Не дадох цена ....


    Малко спам ама по нашия край все още се намират бледолики дето да мажат с хоросан. Пък и цена от 4-6 лв/ м2 не е чак толкова лоша.

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      Прилагам актуална оферта от фирма в София за строеж на къща с РЗП 294 м2 - мазе, етаж + полуетаж (там няма плоча отгоре, стените са скосени към периферията) да се ориентираме в цените.
      На мен цената ми се види висока т.е. не мога да си я позволя, иначе може и да е нормална.
      Офертата е актуална - от преди 1 седмица.
      Сега си смятам някои неща на моята къща и се загледах в количеството на зидовете ти. За първия етаж 58 кубика, а за втория 84. Сигурен ли си, че тези цифри са вярни. На мен ми се вижда прекалено много. При мен общо за двата етажа са около 60 кубика.
      Първия етаж ми е 112кв.м, а втория 101кв.м, като първия етаж е със светла височина 2.84м, а втория 2.68м.

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Сега си смятам някои неща на моята къща и се загледах в количеството на зидовете ти. За първия етаж 58 кубика, а за втория 84. Сигурен ли си, че тези цифри са вярни. На мен ми се вижда прекалено много. При мен общо за двата етажа са около 60 кубика.
        Първия етаж ми е 112кв.м, а втория 101кв.м, като първия етаж е със светла височина 2.84м, а втория 2.68м.
        Ами не е вярно, завишени са.
        Ама аз не съм ги смятал, а строителя. Около 35 м3 на етаж са, по мои сметки .
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
          Ами не е вярно, завишени са.
          Ама аз не съм ги смятал, а строителя. Около 35 м3 на етаж са, по мои сметки .
          Значи двойно ги е писал. А ако провериш и други неща току виж офертата му се окаже нормална за теб, а не висока.
          Кофти начало за отношения от такъв род. Аз бих бягал далеч.

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Много интересна е практиката с използване на морски пясък за строежа и довършителните операции. Хората които го правят твърдят, че е един път.
            Защо все пак?
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Интересна и пагубна.

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Много интересна е практиката с използване на морски пясък за строежа и довършителните операции. Хората които го правят твърдят, че е един път.
                Защо все пак?
                Ха сега, де!
                Във Варна видях доста такива строежи на времето - имаха твърде призрачен и злокобен вид - жълтеникаво-зърнести на вид и фатално изронващи се.....
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  Ха сега, де!
                  Във Варна видях доста такива строежи на времето - имаха твърде призрачен и злокобен вид - жълтеникаво-зърнести на вид и фатално изронващи се.....
                  Наблюденията са ми само за градежи тип "селската къща" (прогимназия).
                  И нямам за пример вадения с машините мокър пясък от езерото и морето, а за морски пясък.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    В пясъка има много органични примеси и качествата му са далеч от тези на пясъка, годен за строителство.

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Като изпопадаха сградите при земетресението в Турция анализа показа , че една от причините да паднат толкова лесно е именно ползването на морски пясък. Причините са , че в него има доста сол /нещо не се връзвала с цимента/ и самите песъчинки не са производно на минерали а голяма част от тях са начупени черупки от миди , охлюви и т.н.

                      Баси залповия отговор!
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        Като изпопадаха сградите при земетресението в Турция анализа показа , че една от причините да паднат толкова лесно е именно ползването на морски пясък. Причините са , че в него има доста сол /нещо не се връзвала с цимента/ и самите песъчинки не са производно на минерали а голяма част от тях са начупени черупки от миди , охлюви и т.н.

                        ...
                        Не знам в морето какви охлюви има, но питах зщото и на мен ми противоречи на теорията. Натриевия хлорид не е единствената сол обаче.

                        Виждал съм кариера за морски пясък. Гарантирам, че море там няма от векове. Опитвал съм пясъка, не е солен. Просто е морски, ситен и съставен от варовик.
                        Та в този ред на мисли, пробвал съм бетон със земен пясък дето е солен.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Не знам в морето какви охлюви

                          Не се заяждай сега. Рапана какво е? А онова дето по нашите брегове му викат рак отшелник и живее обикновенно в черупката на някакво неизвестно за мен охлювче. Абе пълно е с фауна в морето.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            ..... Та в този ред на мисли, пробвал съм бетон със земен пясък дето е солен.
                            Офф (не се сдържах) - и вкусен ли е, като го пробва?
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Солен,горчив,сладък,тръпчив,кисел-не стават...
                              Най-добър е промитият речен пясък без съдържание на глина и соли!
                              Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Много интересна е практиката с използване на морски пясък за строежа и довършителните операции. Хората които го правят твърдят, че е един път.
                                Защо все пак?
                                Защото е без пари и много ситен. Придава финен завършен вид на всяко СМР в което е вложен.
                                Има лек и за това - казва се сулфатоустойчив цимент.
                                Но не използвайте морски пясък !!!
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X