Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет за боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пистолет за боядисване

    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...bccat_id=96486

    Някой има ли преки впечатления от уреда?
    Пише, че не става за латексни бои, но все пак ако някой е пробвал с латекс да каже какъв е ефекта.
    Благодаря!

  • #2
    До: Пистолет за боядисване

    не съм пробвал но според мен ще се запуши дюзата
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      До: Пистолет за боядисване

      става за латекс и се получава добре

      Коментар


      • #4
        До: Пистолет за боядисване

        +1 . латекса е доста гъст,тва освен че струва сигурно маса пари защото е бош ,не върши нужната работа,има едни електрически за 20-40лв. с тях е пробвано и става с латекс!

        Коментар


        • #5
          До: Пистолет за боядисване

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          +1 . латекса е доста гъст,тва освен че струва сигурно маса пари защото е бош ,не върши нужната работа,има едни електрически за 20-40лв. с тях е пробвано и става с латекс!
          Може ли малко повече инфо? Марка модел и откъде.Мерси.

          Коментар


          • #6
            До: Пистолет за боядисване

            Купих си от евтините от Бриколаж. За блажна боя не стават. Те са основно за латекс, но пък пръскат много бавно и капките са едри. Абе не се набутвай.
            Едно време имаше едни буркани за прахосмукачка. Те бяха идеални за латекс.
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #7
              До: Пистолет за боядисване

              Привет,

              като гледам как изглежда предполагам, че става дума за пистолет с бутало.

              Едно време като се занимавахме с боядисване имахме три- четири такива но на Вагнер. Много работа отметнаха и бая апартаменти боядисаха. Но рано или късно им се прецаква буталото и се развалят. Задължително е да се разглабят и почистват след всяко боядисване за да не се запушва дюзата. Даже имахме удължен накрайник който се кривеше за да се боядисва тавана.
              Като качество не бяха лоши, както и като качество на боядисването. Латекса се разрежда докато се постигне необходимата гъстота и след това се нанася. За да се постигне добър и плътен цвят трябваха поне 3 ръце. Като включиш и съхненето два дена не ти мърдат.
              На мече обикновенно латекса се нанася без да се разрежда (нова стена задължително се грундира преди това, намалява разхода и запечатва прашинките).
              За апаратите става дума имахме дядото на този:
              http://www.wagnerspraytech.com/porta...46009,747.html
              Но като гледам само дизайна са променили.
              Иначе това си е яко професионална техника.

              По темата може да се говори доста.
              Но съвета ми е ако си купуваш нещо такова, вземи си Вагнер.
              Иначе може и на ръка.
              LZ1VWW

              Коментар


              • #8
                До: Пистолет за боядисване

                в по големите магазини Метро,бриколаж,практикер неможе да няма преставлява нещо подобно на пистолет за бойдисване ама с компресор.
                другия вариант също изпробван е буркан и прахосмук със среден дебит на духане.
                буркана не е нищо особено капачката има дюза с регулиране и трябва да ти кажа,че ако компресора ти не е добър и вкарва във въздуха масло,това е идеалния вариант,утре ще го снимам да видиш ама май вече такива не се намират ,даже незнам дали не са правенийки.

                Коментар


                • #9
                  До: Пистолет за боядисване

                  Купих си някакъв от бриколаж. GAV е марката. С отделно компресорче. Като го пробвам ще пиша как е. Цената не е малка (265лв), но пък не е пластмасов като повечето.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пистолет за боядисване

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...bccat_id=96486

                    Някой има ли преки впечатления от уреда?
                    Пише, че не става за латексни бои, но все пак ако някой е пробвал с латекс да каже какъв е ефекта.
                    Благодаря!
                    Колега - бях доста години бояджия ( като студент ) и не съм забравил занаята. Чудно ми е - какво ще боядисваш , което ще стане по-добре с уреда , а не с валяк( мече ) или четка.
                    Сега се продават различни валяци за латекс- за едра шарка или за фино нанасяне на боята. Просто са идеални.
                    Ползвах големия компресор на Вагнер - с него боядисвахме фасади .
                    Такава мъгла прави - че просто ..... нама как да го опиша.
                    С този уред - ще трябва да покриеш всичко наоколо - заради мъглата , която не се вижда преди да падне и да боядиса което не трябва .
                    Това го писах само от любопитство - а не те разубеждавам ! То си е твоя работа - но като бояджия ми е интересно как разсъждава човек за този начин на боядисване .
                    Как ще отсичаш стената близко до тавана - чудно ми е ?
                    Извинявай , ако ти се струва нахално ! С усмивка !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пистолет за боядисване

                      Имам германско на повече от 10 години.
                      Пръскал съм с автомобилна боя, лакове и латекс.
                      Моето пистолетче е с дюза 0,6. За латекс трябва дюза 0,8мм.

                      Има тънкост, не разреждай много латекса, защото бързо се утаяват пигментите - титанвайс , креда и това задира работното буталце.

                      Пецеждай боята през тензух, дамски чорапогащник или ситна мрежа.
                      Пръскай само за изравняване на цвета или ако има дефекти по стените.

                      След работа обърни пистолета и налей машинно масло и препръскай. Постави машинно масло по пластмасовата резба на казанчето и никага не затягай същото до край.

                      Разпръсквача също се износва. От голямото налягане точно зад дюзата се получава спираловиден дълбок отвор в разпръсквача. Това довежда до лошо пръскане с едри капки. За целта запълваш със станиол и уплътняваш със секретна игла.

                      Ето още бояджийски думи.
                      Широка линия за отсичане, парцалче за бърсане след всяко пръскане върху линийката.

                      Струва ли си да дишаш аерозола?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пистолет за боядисване

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Колега - бях доста години бояджия ( като студент ) и не съм забравил занаята. Чудно ми е - какво ще боядисваш , което ще стане по-добре с уреда , а не с валяк( мече ) или четка.
                        Сега се продават различни валяци за латекс- за едра шарка или за фино нанасяне на боята. Просто са идеални.
                        Ползвах големия компресор на Вагнер - с него боядисвахме фасади .
                        Такава мъгла прави - че просто ..... нама как да го опиша.
                        С този уред - ще трябва да покриеш всичко наоколо - заради мъглата , която не се вижда преди да падне и да боядиса което не трябва .
                        Това го писах само от любопитство - а не те разубеждавам ! То си е твоя работа - но като бояджия ми е интересно как разсъждава човек за този начин на боядисване .
                        Как ще отсичаш стената близко до тавана - чудно ми е ?
                        Извинявай , ако ти се струва нахално ! С усмивка !
                        Идеята е, че ще се ползва на много места. Няма да се ползва да се изкарват пари. При мен, при брат ми, на вилата. Винаги има какво да се освежава и си мисля, че е по-лесен вариант отколкото да маам с четки и валяци За латекс единствено ще се ползва на място, където не е толкова важно да стане идеално. А на вилата дървенийки колкото щеш, които трябва да се освежават от време на време.
                        Все още не съм намерил време да си боядисам радиаторите, но като го направя ще пиша впечатления.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пистолет за боядисване

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          Идеята е, че ще се ползва на много места. Няма да се ползва да се изкарват пари. При мен, при брат ми, на вилата. Винаги има какво да се освежава и си мисля, че е по-лесен вариант отколкото да маам с четки и валяци За латекс единствено ще се ползва на място, където не е толкова важно да стане идеално. А на вилата дървенийки колкото щеш, които трябва да се освежават от време на време.
                          Все още не съм намерил време да си боядисам радиаторите, но като го направя ще пиша впечатления.
                          Има малка технологична разлика. С мечето боядисваш и тук там капеш - трябва да се постила. С пистолет пръскаш каквото трябва и не малко около него - трябва да се облепва.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пистолет за боядисване

                            И аз мислих за Бош, но боядисах с мече и не съжелявам. единствено видях зор с таваните, щото там за да се приложи нужния натиск си е бая зор. Освен това има и други пинизи, които трябва да се прилагат за да стане добре, но пък говорих с приятелка, художник, която ползва аерограф отдавна. Та мислих да ползвам компресор и пистолет за латекса, но тя ме посъветва да се откажа. 1-во според нея е по-икономично с мече и 2-ро става голяма лудница с мъглата, особено за помещение. Инак за лакиране и блажно, тези на Бош изглеждат доста приятно, но аз бих си взел един от 2-та по-големи модела, които обаче така и не намерих да се продават в Бъългария ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пистолет за боядисване

                              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                              Идеята е, че ще се ползва на много места. Няма да се ползва да се изкарват пари. При мен, при брат ми, на вилата. Винаги има какво да се освежава и си мисля, че е по-лесен вариант отколкото да маам с четки и валяци За латекс единствено ще се ползва на място, където не е толкова важно да стане идеално. А на вилата дървенийки колкото щеш, които трябва да се освежават от време на време.
                              Все още не съм намерил време да си боядисам радиаторите, но като го направя ще пиша впечатления.
                              Разбрах - имаш ориентация за какво ти трябва . Аз се обърках !
                              Според мен - за радиаторите и за дървенията е идеален .
                              Просто като завършиш боядисването - изплакни с АМБ или бензин и пръсни малко с тези течности - така ще ти служи дълго и безотказно.
                              Добра е машинката - БОШ не е само марка . Тя е професионална марка. Добър избор според мен ! Успех !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X