Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за марка ПВЦ дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

    По стечение на обстоятелствата имам едни приятели с къщи в една друга страна, чийто къщи са по високо в планината. Там на всички, от дръжката на капака на външната врата включително (там монтират капаци-дървени не само на прозорците а и на външните врати)
    до последното прозорче в мазето всичко е Velux.

    Нямам инфо за цени и незнам дали се предлага в България (освен за таванни прозорци), но съм склонен да мисля, че е топ.
    П.П
    Страната е известна с банки,шоколад и ножчета
    Последно редактирано от hilllti; 20-03-09, 21:58. Причина: spelling
    LZ1HRD

    Коментар


    • #77
      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

      Качествена ПВЦ дограма с материали на водещи роизводители (Salamander, Veka, Rehau, Kommerling, KBE), предназначени за крайните призводители по поръчка с монтаж.......
      Последно редактирано от Peppy; 09-09-09, 09:43.

      Коментар


      • #78
        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

        С две ръце подкрепям мненията на тези, които се изказват в полза на това да се обръща повече внимание на качествената сглобка и качествения монтаж на дограмата. Поради вечния недостиг на "финансови средства" поставях дограмата на апартамента си в продължение на 2-3-4 години - едната година в кухнята, другата година в стаята и т.н. и т.н. И навсякъде е все различна - от Рехау до... абе каквато се сетите. Честно казано не намирам никаква разлика нито в профилите, нито (почти) в сглобката. Първата дограма в кухнята (северно изложение) вече е на 10 години - Рехау и пластмасата практически не се различава от тази в хола дето е някаква друга марка (южно изложение) на 6 години!
        Но монтажа, монтажаааа.... Няма прозорец, на който "майсторите" поне малко да не са си оставили ръцете. Почти няма прозорец или врата, който да е добре нивелиран - като го отворя или сам се затваря или се отваря докрай, не стои там, където съм го оставил.
        Уж след всеки следващ монтаж най-вторачено проверявах и "натяквах" на майсторите и пак.... и обкова вече на някои места взе да се "обажда"...
        По-горе някой каза че много е важно да се осигури постоянна температура и вентилация в помещението. Абсолютно правилно, според мен. Нямаш ли вентилация, не подържаш ли постоянна температура (да няма чести и големи разлики в температурата) не можеш се спаси от влага и конденз. Без значение ПВЦ или АЛУ, има няма термомост, К-стъкло и пр. все е тая...

        Коментар


        • #79
          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

          Уж след всеки следващ монтаж най-вторачено проверявах и "натяквах" на майсторите и пак.... и обкова вече на някои места взе да се "обажда"...
          Колега, майсторите най-вероятно са си свършили работа. Но при ПВЦ дограмата при 40% след третия месец се налага регулиране, това се дължи на т.н. "напасване" (провис) на крилото спрямо касата. За обкова ти препоръчвам да го смазваш на няколко месеца, WD-40 върши чудесна работа. С удоволствие бих ви отговорил на всякакви въпроси свързани Дограма.

          Поздрави
          what does not kill me makes me stronger

          Коментар


          • #80
            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

            Първоначално публикуван от el_Comandante Преглед на мнение
            Колега, майсторите най-вероятно са си свършили работа. Но при ПВЦ дограмата при 40% след третия месец се налага регулиране, това се дължи на т.н. "напасване" (провис) на крилото спрямо касата. За обкова ти препоръчвам да го смазваш на няколко месеца, WD-40 върши чудесна работа. С удоволствие бих ви отговорил на всякакви въпроси свързани Дограма.

            Поздрави
            Не колега, майсторите не си свършиха работата защото не става въпрос за нормалното провисване на крилата след три месеца или след 1 година(знам, че това е нормално да се случи!), а за това че още на следващия ден се вижда, че дограмата не е нивелирана. А когато една дограма не е нивелирана - което ще рече че крилото като го отвориш не стои там където го оставиш, а се люшка или към затваряне или към отваряне - никакво "напасване" не помага. Още на третия ден се обадих във фирмата да пратят майстори да оправят проблема. И знаеш ли какво стана? Оправиха го. Нивелираха крилото. Само че нали знаеш, парен каша духа! Я, викам, да направим една проба. Запалих цигара и духнах в уплътненията. Димът излезе навън. Я, викам, да повторим пробата - духнах отвън навътре. Същата работа. На въпроса "ми ко прайм ся?" получавам вдигане на рамене. "Ми те колегитеее..., ми тоо не сме я поставяли ниеее..., ми ще им се обадим да дойдат те да си я оправят..." и пр. и пр. Та върнахме старото положение, предпочитам да ми е уплътнено пред това да ми е нивелирано след като тъй или иначе се наложи да избирам.
            В другата стая пак имаше денивелация и пак ги виках (друга фирма бяха), тоя път оправиха нещата без да има проблем с уплътняването, но пък отварянето и затварянето стана страшно тегаво. Три часа си играха и нищо. Викам им " връщайте старото положение, няма след 1 година да правя обков я!".
            И те така.
            Имам и още за разправяне за майсторлъка им, но мисля че това е достатъчно.
            Сега някой майстор на дограма, който чете това да не вземе да се обиди! Сакън! Не съм искал никого да засягам, още повече че една от фирмите извикахме да правят ПВЦ-дограма и при тъщата. Не мога да си кривя душата, справиха се блестящо. Но бяха други майсторите.
            Кой знае, може пък и да съм си карък!?

            Коментар


            • #81
              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

              Първоначално публикуван от ДактаДжоунз Преглед на мнение
              Сега някой майстор на дограма, който чете това да не вземе да се обиди! Сакън!
              Няма такава опасност. От тях на дест един е свестен и той сугурно е толкова зает, че няма време да чете форуми.
              Три фирми ми сменяха дограмата, на всеки от майсторите му ходих по гъза. Но аз си знам, че ще е така и поне съм подготвен, демек псувам без да се изненадвам.
              Та, във връзка с темата - която и да е марката на профилите, обкова и т.н., пипне ли я говедо, не чакайте добър резултат. А лошото е, че цената се формира с оглед на марката, а не на майстора...

              Коментар


              • #82
                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                ...
                Та, във връзка с темата - която и да е марката на профилите, обкова и т.н., пипне ли я говедо, не чакайте добър резултат...
                Що не пита?
                Не е съсвсем така. Евтините профили са компромис. Един път са "леки" като габарит и маса. Усилващия профил също е "лек" . Това е за да се влагат по малко суровини и от там по ниска цена. От там нямат и здравина - усукват се и се гънат. Компромис е и монтажа на такива прозорци. От друга страна имат и конструктивни недостатъци.
                Така е и с обкова. С една дума - ментета.
                Истинските профили са Немските, с традиции и опит - първите ПВЦ прозорци са от 50-60-та г. Фирмите които ги сглобяват са със съвременно оборудване. Всеки процес от сглобяването е максимално автоматизиран и прозореца от разкрояването до завършен вид върви на поточна линия. Тоест "майсторите" са само оператори и фактора човешка грешка е изключен. На такъв прозорец се слага нивелира в трите равнини и "заспива".

                Коментар


                • #83
                  До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Що не пита?
                  Истинските профили са Немските, с традиции и опит - първите ПВЦ прозорци са от 50-60-та г. Фирмите които ги сглобяват са със съвременно оборудване. Всеки процес от сглобяването е максимално автоматизиран и прозореца от разкрояването до завършен вид върви на поточна линия. Тоест "майсторите" са само оператори и фактора човешка грешка е изключен. На такъв прозорец се слага нивелира в трите равнини и "заспива".
                  Единият ми прозорец е Шуко (аз и марките нашарих). Вярно - нямам забележки към самата му изработка и качеството му. Но го монтираха, докато ме нямаше. Оказа се, че е монтиран без нито един дюбел, държи се само на пяната! Чудех се дали да предупредя след това този, дето монтира щорите - висна се доста човекът отвън, а пък съм на високо
                  Обаче си замълчах и е имало защо - и след него напасвах и поправях.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                    сложи вивапласт цял живот ще се радваш на качество

                    Коментар


                    • #85
                      До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                      Аз си сложих на Русевпласт ПВЦ четирикамерна и съм много доволен!Пета година нямам проблем,пък и цената беше разумна

                      Коментар


                      • #86
                        До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                        Ако искате да няма изненади след монтажа подписвайте приемо-предавателен протокол.Трябва да има и гаранция.
                        На който не му хареса монтажа-не плаща.Просто е.
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                          А пък най-хубаво, ако можеш да я пропуснеш (прескочиш) тая мода с ПВЦ дограмата и да не си слагаш изобщо. Справка - една тема по-долу.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                            Прав е колегата Andro 160 ментета дограми в България дал господ и най вече с това че в Гемания 50-60 годишната истотрия на ПВЦ профили и 160 г производство на обков би трябвало да се получи добър прозорец или врата за разлика от турски евтини системи или вече пренесени и преименувани в Български , качеството на дограмата разбираемо е друга. Колкото до това с провисването ако прозорците или вратите са направени с хубав немски профил и обков армировката да е тази която трябва , нивелирането добро и най-важното казано на догамаджииски език заклинването на стъклопакета првилно може да се наложи реглаж от провисване след години или никога.,
                            [/SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #89
                              До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                              Мисля че колегите по горе са казали почти всичко необходимо. Aз казвам. Rehau. кат архитект и като потребител. Дори на саламандър обкова има някои елементи които ръждясват докато на рехау не съм видял подобни недомислици. задължително троен стъклопакет - инвестицията се връща. Обаче има един момент - и най-добрата дограма можеда се монтира некадърно, да се пукне профил или стукло поради напреженията или просто да духа и тече отвсякъде. Аз познавам хора от Казанлък, които просто правят нещата както трябва, така че пишете ми лс и ще уредим нещата на цени, за които в София никой няма да ви говори.
                              ето и няколко съвета:
                              -Стойте там докато я монтират и им висете на главата, без да досаждате - все пак като не енакеф чевекняма как да работи добре.
                              -огледайте дограмите добре - всяка пукнатина говори за неправилно монтиране на профилите и стъклппакета и "няма да си остане така"
                              - не поръчвайте големо поплощ стъкла (няма да обяснявам защо)
                              - на всеки вертикал - трупче и дйубел. Пяната след 5 години няма да я има.
                              - мисля че го казаха погоре - отвън не пести силикона
                              - монтирането не трябва да отнеме повече от 2-3 дена и не ви трябват повече от двама - трима майстори за целта. Избягвайте фирми , които пращат цяла бригада ^ ще патите.
                              - обръщането може и да си го направите сами, трябват ви няколко дъски, мастар и подпори, торбацимент, вар, теракол и може би малко итонг.
                              Александър

                              Коментар


                              • #90
                                До: Дайте идея за марка ПВЦ дограма

                                Колега, като архитект би трябвало да знаеш че REHAU е производител на профилни системи и няма нищо общо с обковите .
                                [/SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X