Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

    Здравейте колеги.Запретнах ръкави за да направя един експеримент в коридора си.Идеята я взех от тук:http://www.napravisam.bg/forum/viewt...?t=302&start=0 Добре изглежда обаче се оказа,че технологията не е по-описания там начин.Камъните не се оформят с лъжица защото фугата между тях не остава идеално гладка като на снимките на това му намерих колая.Но каманите се получиха малко рошавки.А и на края техниката за нанасяне на пръските с метлича се оказа,че, не се получава.Питах и по специализираните форуми,но никой няма идея.Как да направя пръските за да се получат що годе приемливо.Ако има колеги от Банско нека споделат каква е техниката за изпълнение може и на лично.За да излезна от това положение.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03296.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5852318

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03290.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5852319

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03308.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5852320

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03435.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5852321

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03437.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5852322
    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

  • #2
    До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

    Ако камъните са грапави като на третата снимка ще ти кажа.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

      Относно пръските се правят с пистолет за пръскана мазилка или с ръчно приспособление наподобаващо латерна. Продава се по железарските магазини 20 - 25лв. мисля, че бяха.
      Но все пак изисква опит.
      Успех!

      Коментар


      • #4
        До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Ако камъните са грапави като на третата снимка ще ти кажа.
        Не всички са така различно се получиха като кликнеш върху другиге снимки излизат в самостоятелен прозорец и се виждат по-добре.



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03303.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5089437

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03301.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5089438
        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

        Коментар


        • #5
          До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

          Щом не са еднакви, ще мислим друго. Например , има едни пластмасови четки за коса. Цилиндрични с пластмасови игли. Режеш дръжката, нанизваш я на един електрод(примерно) И натам се сещаш. Тава с малко боя. Малко! Колкото да се омажат върховете. Успех.


          пп. Ако не става ще измислим друга простотия.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

            За мен камъните ти се получават и то много добре. Разликата от другите в другия форум е във фугата.Колега не се стреми да ги направиш еднакви. Преди години правихме на една дискотека облицовка имитация на камък само, че с ютонг и дялане и тогава по обстойно разглеждах различни камъни. Чара на естествените камъни е в това, че не са еднакви и, че не са гладки нито са еднакви по цвят или пък пръските по тях са различни. Загледай се малко по истински камъни и ще се очудиш от несъвършенството и невероятните цветове с които природата ги е обагрила и ще достигнеш сам до отговора.

            Коментар


            • #7
              До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

              targa:Опитах подобен начин с твърда четка на която космите са разделени на снопчета,но резултата пак не ме задоволява.Снимките които качвам сега са правени с нея и с оцветен латекс.Предишните пръски бяха с блажна боя.Мойте камъни са доста бели трябва по някакав начин да ги направя по-сиви в друг форум ме посъветваха да ги мина със циментово мляко за да посивеят малко повече.Това ми допада като идея и ще го пробвам.Обаче пръските остават като задачка как и с какво?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03439.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5089509

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03440.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5089510

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03443.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5089511
              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

              Коментар


              • #8
                До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                Пламене ти си човек от бранша, дай идея за пръските как и с какво да ги направя?Иначе камъните си ги харесвам и нарочно съм ги правил да са различни по форма и големина.
                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                Коментар


                • #9
                  До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                  Няма ли Бансканлии четящи форума???
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                    Надяавам се,че има Бансканлии тук,но не са прочели темата.
                    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                      Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                      Здравейте колеги.Запретнах ръкави за да направя един експеримент в коридора си.Идеята я взех от тук:http://www.napravisam.bg/forum/viewt...?t=302&start=0 Добре изглежда обаче се оказа,че технологията не е по-описания там начин.Камъните не се оформят с лъжица защото фугата между тях не остава идеално гладка като на снимките на това му намерих колая.Но каманите се получиха малко рошавки.А и на края техниката за нанасяне на пръските с метлича се оказа,че, не се получава.Питах и по специализираните форуми,но никой няма идея.Как да направя пръските за да се получат що годе приемливо.Ако има колеги от Банско нека споделат каква е техниката за изпълнение може и на лично.За да излезна от това положение.
                      До колкото те разбрах, искаш да направиш камъните на пръски.
                      Значи. Първо лепиш камъните.
                      Второ. Шпакловаш фугата с обикновенно лепило за плочки. Когато лепилото започне да стяга (да се втвърдява) с мокра гъба минаваш навсякъде за да се изравни повърхноста (да няма следи от шпакларя, или инструмента с който си фугирал пространството между камъните).
                      Трето. След като стегне лепилото, првиш разтвор от цимент, Ц200 и вода. Консистенцията трябва да е по рядка от боза. Гундираш навсякъде със сместа и изчакваш да изсъхне.
                      Четвърто. Има един инструмент, на който всички му казват "машинка за пръскана мазилка". Както каза един колега по-горе, това наподобява латерна. Много опростено произведение на социалистическият труд. Него го пълниш със следната смес : кварцов пясък, бял цимент, Ц200 и вода. Разбира се трябва да го забъркаш предварително. След като го изипеш в машинката, нанасяш 2-3 слоя и си готов.
                      АКО не ползваш кварцов пясък и бял цимент, имай предвид, че мазилката има вроятност (почти 100%) да започне да се лющи (да пада пясъка).
                      След това мериш квадратурата която имаш и умножаваш по 0.73. Полученото число ти са килограмите боя, която ти трябва за боядисването (в случай, че решиш да се изтръскаш за скъпа боя)
                      Пето и последно. След като си готов и се нарадваш на резултата, купуваш каса бира, и се обаждаш за да я изпием заедно!!!

                      ПП Ако жена ти не го хареса, не ме търси за бирата
                      Последно редактирано от Адриан; 20-03-09, 09:00.
                      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                        Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
                        До колкото те разбрах, искаш да направиш камъните на пръски.
                        Значи. Първо лепиш камъните.
                        Второ. Шпакловаш фугата с обикновенно лепило за плочки. Когато лепилото започне да стяга (да се втвърдява) с мокра гъба минаваш навсякъде за да се изравни повърхноста (да няма следи от шпакларя, или инструмента с който си фугирал пространството между камъните).
                        Трето. След като стегне лепилото, првиш разтвор от цимент, Ц200 и вода. Консистенцията трябва да е по рядка от боза. Гундираш навсякъде със сместа и изчакваш да изсъхне.
                        Четвърто. Има един инструмент, на който всички му казват "машинка за пръскана мазилка". Както каза един колега по-горе, това наподобява латерна. Много опростено произведение на социалистическият труд. Него го пълниш със следната смес : кварцов пясък, бял цимент, Ц200 и вода. Разбира се трябва да го забъркаш предварително. След като го изипеш в машинката, нанасяш 2-3 слоя и си готов.
                        АКО не ползваш кварцов пясък и бял цимент, имай предвид, че мазилката има вроятност (почти 100%) да започне да се лющи (да пада пясъка).
                        След това мериш квадратурата която имаш и умножаваш по 0.73. Полученото число ти са килограмите боя, която ти трябва за боядисването (в случай, че решиш да се изтръскаш за скъпа боя)
                        Пето и последно. След като си готов и се нарадваш на резултата, купуваш каса бира, и се обаждаш за да я изпием заедно!!!

                        ПП Ако жена ти не го хареса, не ме търси за бирата
                        Тази рецепта пробвана ли е?Ще ми е интересно да видя снимков материал на предложената рецепта.
                        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изкуствен зид в коридора ми.Помощ.

                          Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                          Тази рецепта пробвана ли е?Ще ми е интересно да видя снимков материал на предложената рецепта.
                          че кой да снима
                          Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X