Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Узаконяване и одобрение на проекти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
    С голям интерес прочетох цялата тема ,не че очаквах нещо по различно от проблеми с общината и се замислих дали някой може да сподели как е положението в по европейските страни.Дали и там ги има същите простотии като виза ,разрешение и други нужни и ненужни норми.
    Питам се дали има нужда от тази така сложна регулация или всичко е направено да се тормози простия човечец и да се цицка колкото може повече от него.
    Има ги разбира се. Може и не в тоя вид и предполагам със сигурност много по-опростено. Не може всеки да си строи каквото му скимне.
    Знам за САЩ, че даже като се излива бетон задължително има представители на местната община. И таксата съответно е доста сериозна.

    Коментар


    • #32
      До: Узаконяване и одобрение на проекти

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Познати ли са ти във фирмата.
      Не за друго, но аз не бих си оставил оригиналите ако не ги познавам.
      На моите проектанти само копия давам.
      Не са ми познати! Ама незнам какъв е проблема аз съм им дал пълномощно да ме представляват в общината и всички възможни документи без нотарялните актове де!
      Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
      0884837709
      0878383528

      Коментар


      • #33
        До: Узаконяване и одобрение на проекти

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        С голям интерес прочетох цялата тема ,не че очаквах нещо по различно от проблеми с общината и се замислих дали някой може да сподели как е положението в по европейските страни.Дали и там ги има същите простотии като виза ,разрешение и други нужни и ненужни норми.
        Питам се дали има нужда от тази така сложна регулация или всичко е направено да се тормози простия човечец и да се цицка колкото може повече от него.
        Ох недей за Европата. Там са още по-сбъркани. Имам доста години опит с ремонти във Виена.Пожарникаря ни направи луди. Иска протокол от коминочистача, че всичко с комина е наред. И това е при положение, че сградата е на газ.А пък коминочистача трябва да минава на всеки 6 месеца за проверка. Ако не си там, в определения от него ден и час, общината е в правото си да ти запечата апартамента. А от там нататъка почват едни други дивотии. Не е лошо в Европата, ама дали ще ни хареса?А да не говорим например за смяна на дограма- може, но на цялата сграда с еднаква. А за балкон остъклен и приобщен към хола просто забрави!

        Коментар


        • #34
          До: Узаконяване и одобрение на проекти

          Реда, и дисциплината никога не са били на Почит в България. Инак се удивляваме на другите нации за напредъка им, но опре ли ние да спазваме правила и норми, ставаме потърпевши. Да не говорим че нормите и законите в България сякаш винаги са правени за решаване на точно определен Личен проблем на някого или малка група от хора, а не на хората като цяло. Ако тука ти кажат в кой ден и час ще дойдат да свършат каквато и да е работа или няма да дойдат или няма да си свършат работата както трябва. Точно за Австрия съм се убедил че каквито и изсквания да има, то те имат някакъв заложен смисъл, който ние простосмъртните вечно смятаме за излишни. Сградата може и да е била на газ, но някой може и да реши да си сложи камина на дърва ей така за уют например. И ако комина е зазидан или запушен примерно два етажа по-горе, кой ще носи отговорността за отравянето на хората в блока тогава? В нашия бардак, който е с ТЕЦ, комщията на 9-тия етаж си е направил точно такава камина, въпреки ТЕЦ-а. Така че толкова по въпроса за излишността на надзора! Хората си имат с-ма за контрол и надзор, спазват си я и точка.
          Погледни блоковете във Виена и погледни нашите грозотии - две тераси еднакви няма, фасадите с изолации - тука има там нема, като всеки проявява собствено творческо цветолюбие - УЖАС. За дограмите да не говорим - такова грозно нещо като жилищен блок в Б-я аз другаде в Европа не съм видял.
          Въпрос на избор е човек дали да живее в коптор или в нормален дом. Паралелите с Виена са толкова взаимно перпендикулярни че даже са неуместни. Всичко което там е абсурд тук е норма!
          Последно редактирано от D-MAX; 08-02-09, 08:33.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #35
            До: Узаконяване и одобрение на проекти

            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
            Реда, и дисциплината никога не са били на Почит в България. Инак се удивляваме на другите нации за напредъка им, но опре ли ние да спазваме правила и норми, ставаме потърпевши. Да не говорим че нормите и законите в България сякаш винаги са правени за решаване на точно определен Личен проблем на някого или малка група от хора, а не на хората като цяло. Ако тука ти кажат в кой ден и час ще дойдат да свършат каквато и да е работа или няма да дойдат или няма да си свършат работата както трябва. Точно за Австрия съм се убедил че каквито и изсквания да има, то те имат някакъв заложен смисъл, който ние простосмъртните вечно смятаме за излишни. Сградата може и да е била на газ, но някой може и да реши да си сложи камина на дърва ей така за уют например. И ако комина е зазидан или запушен примерно два етажа по-горе, кой ще носи отговорността за отравянето на хората в блока тогава? В нашия бардак, който е с ТЕЦ, комщията на 9-тия етаж си е направил точно такава камина, въпреки ТЕЦ-а. Така че толкова по въпроса за излишността на надзора! Хората си имат с-ма за контрол и надзор, спазват си я и точка.
            Погледни блоковете във Виена и погледни нашите грозотии - две тераси еднакви няма, фасадите с изолации - тука има там нема, като всеки проявява собствено творческо цветолюбие - УЖАС. За дограмите да не говорим - такова грозно нещо като жилищен блок в Б-я аз другаде в Европа не съм видял.
            Въпрос на избор е човек дали да живее в коптор или в нормален дом. Паралелите с Виена са толкова взаимно перпендикулярни че даже са неуместни. Всичко което там е абсурд тук е норма!
            Точно така. Съгласен съм. Още повече, че става въпрос за отделни индивидуални комини, а не като тукашните "сдвоени комиини тела", които са само за отдушник.И ако си монтираш камина в нея можеш да гориш само определени екобрикети, за дърва и кюмюр - забрави!

            Коментар


            • #36
              До: Узаконяване и одобрение на проекти

              Научете се да си търсите правата.Аз съм строителен инженер, но за жалост от Бургас и в София не мога да ти помогна, но съм имал такива проблеми. Тъпите общинари тълкуват закона както си искат и използват всяко несъвършенство за да ви мотаят и да ви искат пари. Имало е случай в който съм изпращал казуси за тълкуване директно до министъра.
              Какво те съветвам: наеми си фирма консултант по смисъла на ЗУТ - или както им казват "Надзорна фирма" за да ти направи доклада и да не минава на съвет проекта ти.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #37
                До: Узаконяване и одобрение на проекти

                И ние имаме подобен проблем. Имаме си хубав парцел, построихме си сграда с временен статут. Спазваме законите. Идеята на градоустройствения план от преди 30 години била, че ще минава път да свързва несъществуващо пристанище със несъществуваща зеленчукова борса. Водихме дело. Спечелихме го. Сега се прави нов градоустройствен план, пътят пак е заложен. Питаме общината ЗАЩО? Отговорът е ами ние не сме получили резултата от делото. Ето го им го показваме. Не ставало така, трябвало да пристигне от съда. Ама мина година и не го получават. И ако приемат плана пака няма да можем да правим нищо повече със терена.
                Ние си изградихем нова голяма сграда на друго място, заради горния проблем, но сега онази е неизползваема и непродаваема буквално.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #38
                  До: Узаконяване и одобрение на проекти

                  А на мен ми казаха, че съда не пращал решенията, и трябвало аз да си го донеса, копие с печат и да платя 30лв на съда(май за това не го получава общината горката). Така е в нашата държавна и общинска анархия. Ежедневно си задаваш един и същи въпрос - какъв е смисъла да плащаш данъци, и отговора винаги клони към НИКАКЪВ. Всъщност това което получаваш срещу данъците си са лъжи, протакане, прехвърляне, произвол, губене на време, една камара изхабени нерви и в резултат скандали с близките хора, и като достигнеш (ако доживееш въобще) до крайния резултат си толкова отвратен и изморен че дори не можеш да му се зарадваш. Поставят те в ситуации, в които си без вина виновен, противно на всички закони и наредби, и ти почваш да се чудиш дали случайно не си се побъркал покрай цялата тази дивотия, която ни заобикаля.
                  Това е милата ни родина!
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #39
                    До: Узаконяване и одобрение на проекти

                    Току що разбрах че "любимата" ни държавна администрация е дигнала 5(ПЕТ) пъти(не проценти) таксите за промяна статута на земеделската земя от 1-ви януари. Мойта преписка отлежава вече "само" 6м в същата служба. Ако някой знае нещо за въпросния "секретен" документ(аз нищо не можах да открия в интернет), поне да каже къде да ги търсим тези поредни изменения. Държавен вестник отдавна не чета, защото уволних преводача, който можеше да ми каже какво всъщност пише вътре. Така че нещо по-нормално за четене е за предпочитане.
                    За пет години процедура по смяна на статута на личната ми земя(и все още не е ясно дали и кога ще се стигне изобщо до строене), толкова ми втръсна от простотиите мързела и своеволията на държавната и общинската администрация, че съм на ръба да започна със саморазправата.
                    Знам че не бива да се кълне, обаче поемайки всички негативи върху себе си ще изрева с пълно гърло - ОГЪН ДА Я ГОРИ И АДМИНИСТРАЦИЯТА И ДЪРЖАВАТА!
                    Скъсиха ми живота тез мръсници, и то поради единствената причина, че тръгнах да строя дом на собствена земя съгласно ЗУТ и всички останали измишльотини!
                    Викаше ми комшията да им тегля майната и да си строя(както той направи) каквото и където искам в рамките на парцела, ама аз не - законите трябва да се спазват! Хак ми е сега и на мен и на всички, които са си въобразили, че спазването на законите в България е правилния подход!
                    Вече не ме бройте за фен на правовата държава. Такава на територията на България няма и не може да има. НИКОГА!
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #40
                      До: Узаконяване и одобрение на проекти

                      Днес ми казаха че имало някви промени в ЗУТ в частта за ремонт и преустройство на покриви! Може ли някой да сподели къде да прочета най новата версия на закона?
                      Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                      0884837709
                      0878383528

                      Коментар


                      • #41
                        До: Узаконяване и одобрение на проекти

                        Някой, който има Апис, Лекси, или Държавен вестник. Ако не ти е спешно утре ще го прикача тук.

                        Колега D-Max къде прочете това за таксите?
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Узаконяване и одобрение на проекти

                          Ще съм благодарен! А за сега чакането не е проблем!
                          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                          0884837709
                          0878383528

                          Коментар


                          • #43
                            До: Узаконяване и одобрение на проекти

                            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                            Някой, който има Апис, Лекси, или Държавен вестник. Ако не ти е спешно утре ще го прикача тук.

                            Колега D-Max къде прочете това за таксите?
                            Чух го от устата, на човек, който се занимава с проектиране и смяна на предназначението на имоти.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #44
                              До: Узаконяване и одобрение на проекти

                              Ето колега, обещания актуален ЗУТ, дано ти е от полза.
                              Прикачени файлове
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Узаконяване и одобрение на проекти

                                Благодаря!
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X