Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолационна вата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изолационна вата

    Здравйте,

    Ще се местим в нов ремонтиран офис. Изолацията на таваните е някаква вата. Жълта на цвят. Едната и страна е облицована с някакъв черен материал. Зачукана е директно за тавана, като жълтото е към тавана, а черното гледа към пода. На доста места черната облицовка е наранена и се подава ватата.

    Интересувам се какви видове вати се използват за топло и звукоизолация. Аз знам само за минерална, която не е сред най-здравословните неща за вдишване. Предполагам, че има и други видове.

    Какви въздействия водят до разпрашаване на ватата - течение, вибрации, саморазграждане?
    Какви мерки се вземат за да не се разпрашава?
    До колко е опасен за здравето прахът?

    От къде може да се намери литература относто приложението на ватите, мерките за сигурност и запазване на здравето при работа с вата и в среда изолирана с вата?

    Благодаря предварително!
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Изолационна вата

    Виж в Кнауф (Knauf). Според мен са лидерите в бранша.

    Коментар


    • #3
      До: Изолационна вата

      Няколко пъти съм монтирал такава вата. Последствията за мен бяха изпъпчени ръце до лактите/облечен с нормално работно облекло и ръкавици/ и едноседмично дращене на гърлото. При положение че под ватата ще имаш някакъв окачен таван то едва ли ще има някакви последици за здравето.
      Лично аз предпочитам вибран,стеродур,стеропор и др.
      От противопожарна гледна точка ватата е с пъти по добра но не си мисли че след пожар е възможно използването на офиса!
      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

      Коментар


      • #4
        До: Изолационна вата

        Под ватата няма окачен таван. За това и зададох въпросите. Има само пана с осветителни тела над бюрата. По принцип под ватата е предвидено да има нещо като мушама, но не е монтирана навсякъде.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          До: Изолационна вата

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          Под ватата няма окачен таван. За това и зададох въпросите. Има само пана с осветителни тела над бюрата. По принцип под ватата е предвидено да има нещо като мушама, но не е монтирана навсякъде.
          Егати офиса,халето или каквото е там. Ами монтирайте "мушама" или нещо друго.

          Коментар


          • #6
            До: Изолационна вата

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Егати офиса,халето или каквото е там.
            За това се борим - да се направи като хората. Но явно ръководството и изпълнителите има по-друго мнение...
            Последно редактирано от Иван Горчев; 10-01-09, 14:35.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Изолационна вата

              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
              За това се борим - да се направи като хората. Но явно ръководството има собствено мнение...
              И ръководството ли ще е там? Тогава го оставете така, даже може да го дораздърпате.

              Коментар


              • #8
                До: Изолационна вата

                Трайни последици за здравето няма. Но е досадно, а при директен контакт - и сърбящо.

                Оставен (непокрит) на атмосферни влияния, всеки изолационен материал деградира. В това отношение минералните вати са най-добри, но все пак далеч от идеални. Тъй че, частички ще се ронят.

                Трябва да се оправи от принципни съображения, според мен.

                Коментар


                • #9
                  До: Изолационна вата

                  Не съм много на ясно но институцийте които одобряват дадено помещение за работно или за склад не би трябвало да разрешат ползването в този вариянт!
                  Сега е момента да започне извиването на ръце. Вие на шефа и той на Вас.
                  Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                  Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изолационна вата

                    Помещението, в което тавана е само ватиран е склад. В него е и агрегата на вентилационната система - т.е. - ще изобилства от вибрации. Спорд мен ватата ще се рони и разпрашава. А след това вентилацията ще се грижи да разнесе праха до всички стаи за да е пълно удоволствието.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изолационна вата

                      Мислая че една облицовка с гипскартон ще реши проблема най-безболезнено за всички.Не ми идва нищо друго на ум с което да се покрие ватата.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изолационна вата

                        Би трябвало всмукателния колектор на вентилацията да няма нищо общо с каквото и да е затворено помещение.Иначе не е вентилация!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изолационна вата

                          Подхвърлете на "началството", че се притеснявате за скъпата техника в офисите, как стъкло/минералните/ частици, разнасяни от вентилацията биха повредили всякакви движещите се механизми, лагери, надират оптика и т.н. световни катастрофи. До сега не съм видял да се създават по-добри условия за работа на хората, но виж за машините /вкл. компютри/ - трябва! Успех в борбата!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изолационна вата

                            Тази вата която е при теб, е стъклена и покрита с чер воал.Лошото при нея е че не е здравословна при вдишване,за разлика от каменната вата.Най лесният вариант е гипс картон или окачен таван но тази не я сваляй просто е безмислено

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изолационна вата

                              Такава вата поставихме преди години - тя е изолационна, но се поставя НАД плочата-изрично ни предупредиха от фирмата, която ни я достави/ тогава нямаше много строителни маркети/. Вярно е, че прави обриви, но има супер топлинен ефект.
                              Във вашия случай трябва да предприемете нещо!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X