Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик GREE?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Висок COP и комфорт често се разминават. Най-вече заради шум.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      И заради веене, духане, фучене.

  • #77
    Някой имаше проблем със свързването на климатика и рутера , не мога да намеря мнението ..може да е било в съседната тема , но да кажа , четете книжките Оказа ,се че Грее-то не подържа 5 гигахерцовата мрежа а само 2,4 , та четене му е майката
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #78
      Сменяш рутера или ако има повече настройки му пускаш една мрежа на 2,4. Проблема е когато рутера е на някой от операторите и е заключен.

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Аз при мен съм се оправил

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Заключен рутер на някой от операторите е за кофата.

    • #79
      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      Аз ще кажа догодина. Иначе миналата седмица се обзаведох с един GREE Soyal, с намерението да го използвам като основно отпление тази зима.
      Прави впечатление, че топлообменниците са осезаемо по големи и тежки в сравнение с другите ми климатици (също 12-ки).
      Та на пролет ще кажа.
      Та стана "догодина", та ще си кажа - доста съм разочарован от сояла. Топлообменниците са си все така големи и може да топли много, но управлението никакво го няма.

      Използвах го за отопление и при зададени 20 градуса вдига до 23 - 24 преди да се сети да изключи. Има го и обратния ефект - спада осезаемо под заданието преди да влезе в работен режим.

      Следващатото нещо е че си е доста шумен, а не както го рекламират. Пластмасите си "пукат" а турбината си бръмчи.
      Дистанционното - това беше първото ми разочарование Сложили са едно много малко ИР диодче на "кучето в гъз@" за това когато искаш да подадеш команда на климатика трябва да се прицелваш с дистанцинното все едно си на турнир по предцизна стрелба.
      Е, да кажа и една добра дума все пак - има подсведка на дисплея. Не знам каква практична стойност има но му пиша "+" за това.

      С две думи - машината сигурно щеше да работи доста по добре ако не й бяха наср@ли софт-а.
      Дали съжалявам че дадох 2400 лева за сояла - ДА!
      Дали бих си купил още един - НЕ!
      Дали бих купил от друг GREE - също НЕ!



      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Аз пък нямам оплаквания , но съм по-евтиния вариант Джи-тек, дистанционното хваща дори и когато е насочено в другата стена , не е шумен( освен на турбо режима) , топли си добре. Относно температурата , когато не е включена Ifeel функцията е точно както ти казваш , но това е нормално , защото тялото мери температурата горе на тавана , само че с тази функция , термометър става дистанционното и тогава разликата е голяма .

    • #80
      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение

      ...
      Следващатото нещо е че си е доста шумен, а не както го рекламират. Пластмасите си "пукат" а турбината си бръмчи.
      Дистанционното - това беше първото ми разочарование Сложили са едно много малко ИР диодче на "кучето в гъз@" за това когато искаш да подадеш команда на климатика трябва да се прицелваш с дистанцинното все едно си на турнир по предцизна стрелба.
      ...
      Аз нямам сериозни наблюдения над Cree но в къщата по приблизително едно и също време монтирахме две 24-ки - кри и митсубиши хеви.
      Точно за тези две неща съм напълно съгласен но и до там са ми наблюденията над първото.
      Осезаемо по-голям шум вдига вътрешното тяло.

      Не знам дали е 2 пъти повече колкото е по-скъпо митсубишито но няма нужда от измервания за да се усети разликата.
      Разликата в цената беше дори повече от 2 пъти и без да се взема предвид, че Cree се продава с модула за WiFi управление стандартно.
      При митсубиши се продава допълнително.
      И двете не подържат 5GHz мрежи ма това пък е най-малкият проблем.

      Обхвата на ДУ също е значително по-ограничен и реално трябва по-директно насочване.

      Иначе за отопление и на двата нищо конкретно не мога да кажа.
      Откакто сме ги сложили не е имало нито една зима а дори и период в тях, която да става за тест на климатик!
      Враг усраине

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X