Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик GREE?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Климатик GREE?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    За коя част на Бг?

    Като гледам за цяла България.
    Колегата от село,най-вероятно е от София по поста му,за мен във Варна.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #47
      От: Климатик GREE?

      Влади за София,
      а ако се търси по-ниска цена Вимакс.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Климатик GREE?

        Начетох се на коментари, та прописах!
        GREE е най големият производител на климатична техника в света. За2017г. Са произведени 70 000 000 битови климатика и 14 000 000 промишлени. Фирмата вносител дава 5г. гаранция, при спазване на профилактиките. Абсолютно безпроблемни машини са. Превъзхождат много по известни марки. В момента се предлагат 5 модела като цените са от 783 до2252 лв за мощности 9000btu. Високите класове са недостижими от другите производители!
        За миналата година вносителя е продал 71000 битови климатика-дали са лоши и проблемни?

        Коментар


        • #49
          От: Климатик GREE?

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          излезе плюс още 32 лв за тампоните .
          Може ли снимка на тампоните,да свера часовника.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Климатик GREE?

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение

            Не съм съгласен с това твърдение,особено при постоянна употреба.
            Твое право си е, всеки си преценява сам за себе си.
            Аз прецених, че не е добра идея да ме доят, и рискувах.
            И риска се оправда, но това е моя конкретен случай.
            А може и да се счупи нещо на другия ден след като гаранцията е оттекла в канала. Риск. Но имайки предвид максимата, че новото не се чупи лесно, а и производителите се мъчат всячески да направят машина която да не се чупи в гаранционния срок(че струва много пари)-вероятността да се счупи нещо фокато е в гаранция е минимален.
            След гаранцията може и да се чупи, но тогава е все тая.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: Климатик GREE?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Твое право си е, всеки си преценява сам за себе си.
              Аз прецених, че не е добра идея да ме доят, и рискувах.
              И риска се оправда, но това е моя конкретен случай.
              А може и да се счупи нещо на другия ден след като гаранцията е оттекла в канала. Риск. Но имайки предвид максимата, че новото не се чупи лесно, а и производителите се мъчат всячески да направят машина която да не се чупи в гаранционния срок(че струва много пари)-вероятността да се счупи нещо фокато е в гаранция е минимален.
              След гаранцията може и да се чупи, но тогава е все тая.

              И аз бих рискувал.Но гаранцията е прекалено дълга.Едва ли производителя предвижда безпроблемна работа на климатика след втората година.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #52
                От: Климатик GREE?

                Термопомпата ми в къщи е от Грее Чейндж 24 000 БТУ нов.
                Тогава гаранцията беше 2 години. Вече 3 сезона го експлоатирам и не съм имал никакви оплаквания.
                В офиса имам монтирани 3 бр Грее и един стар вграден таванен фуджицо Грее са по-тихи.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #53
                  Да бутнем малко темата. Нови отзиви за GREE?
                  Трябва да слагам подови климатици за големи помещения и чуденката ми е между GREE и DAIKIN.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Слагай Гриий-то . По-добра цена, по-дълга гаранция.( Да знаеш , че Грий-то са с 5 години, ако не ти предлагататаква, смени доставчика )

                  • NovemberCharlie
                    NovemberCharlie коментира
                    Редактиране на коментар
                    Топлим вилата с такова. Идеално е!

                • #54
                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Слагай Гриий-то . По-добра цена, по-дълга гаранция.( Да знаеш , че Грий-то са с 5 години, ако не ти предлагататаква, смени доставчика )

                  За гаранцията е така, въпроса е за консумацията и ще може ли да смогва да топли като DAIKIN.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Избираш си според обема на отопляемото помещение. Аз като пълен лаик , направих грешка . Понеже бързах и нямаше избор миналата зима , взех един Дайкин и едно Грее , и двете 12-ки ; и горе долу в един ценови диапазон( Дайкина беше малко по-скъп) . В големите студове Дайкина издъхваше и пееше смъртна песен. Беше уволнен и сменен с Грий .
                    Да поясня , че Дайкина беше най-нисък клас а Грийто висок. Това се получи от разликата в цените.
                    Та накратко отговора за теб е , и двете ще ти топлят , ако избереш подходящия , но с Грий ще ти излезе по-евтино.
                    Подавача ми каза , нещо , което не знам дали е вярно , че компресорите на Грийй , са били същите като на Дайкин.

                • #55
                  Топля се на Грее, първи етаж на къща, зиморничав съм, 150 лева макс сметка миналата зима. Мисля, че е добре

                  Коментар


                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    И това барабар с хладилник, пералня, фурна и бойлер.

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    А всичко това на твоя електромер ли е закачено!? Защото аз за двустаен апартамент, под 250 лв не мога да падна.

                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да

                • #56
                  Аз ще кажа догодина. Иначе миналата седмица се обзаведох с един GREE Soyal, с намерението да го използвам като основно отпление тази зима.
                  Прави впечатление, че топлообменниците са осезаемо по големи и тежки в сравнение с другите ми климатици (също 12-ки).
                  Та на пролет ще кажа.

                  Коментар


                  • #57
                    Всички твърдят, че вече са доста качествени, с яки пластмаси-не дрънчат, компресор на DAIKIN, тихи и с отстранени проблеми по електрониката.
                    Ако трябваше да купя един, нямаше да му мисля, но ми трябват между 3 и 4, и то подови за големи помещения. Става въпрос за доста пари, над 12к. И след това ще се плаща и ток, та затова се чудя?
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #58
                      Аз взех подов 18 - ка миналата седмица. Вътрешните тела са еднакви, разликата е само във външните. Мисля че при подходящ дистрибутор ще могат да се уговорят отстъпки и цената ще е по - поносима.
                      Имам проблем с приложението за управление през Wi Fi, не мога да го инсталирам на телефона. Интернета е от А1 Нет бокс. Не знам откъде идва проблема.
                      Ако някой се е справил - да сподели.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #59
                        Проблемите идват от сървъра им в Китай и от факта, че на доста китайски компании са наложени санкции от САЩ и този списък продължава да се разширява...


                        Компресорът е дайкин, но с технологии отпреди 12 години. На практика и ниския клас на дайкин се изработват в Joint venture завода на двете марки в Китай и реално не е дайкин а Gree и то от най-ниския клас...

                        От тази марка икономия не чакайте - подходящи са за офиси, но за домашен климатик не са особено подходящи. Е, на някой може да му харесва за всекидневна или хол/трапезария. За спалня не стават.

                        Между януари и март 2023 година ще "пуснат" битовите потребители на ел.енергия на свободно падане/пазар и ще настане веселба...

                        За мен климатиците за отопление са фуджицу(и цялата им тройка), тошиба и шарп. След тях са двете мицубишита. Бих сложил и панасоник в първата редица, но само най-високия им клас за Япония -7-ци и 9-ки, и една -две 12-ки от които първите две са с мощността на 14/16-ки, а консумират като 7-ци, 9-ки, а последната е 18/20-ка и консумира като 10/12-ка.

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          А сега кажи , за колко време и дали ще се избие разликата в цената между цитираните от теб и Грийй
                          И аз мога да кажа , че моето Грийй е 12 с мощност на 14-ка , ама файда "жок" както казват в Азия .

                          Един голям плюс на Грий-то е , че има функция, температурата да се мери от дистанционното и като стигне желаната стойност, вътрешното тяло спира напълно да работи , което означава тишина.

                        • Justif
                          Justif коментира
                          Редактиране на коментар
                          След 1 януари 2023 година сам ще разбереш без да ти казвам. Тогава битовите абонати ще ги изхвърлят на свободния пазар и вероятно ще плащаме както аз си плащам в офиса - 1 киловат = 80 стотинки.

                      • #60
                        Във къщата имам висок клас митсубиши електрик на ет 2 южно На ет 3 пак южно има грее 12 ка ....

                        При охлаждане и горе долу еднакви условия ...грее охлажда с една идея по добре.....не че митсубишито не охлажда ...но ....

                        Зимата при отопление...митсубишито прави баня пак при еднакви условия с грее

                        Митсубишито отвън е много тихо, усеща се че работи едва на 2-3 метра от него...
                        Греето е леко малко по шумно

                        разликата в цената е 3 пъти...в полза на грее



                        Последно редактирано от Roninn; 17-08-22, 06:54.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X