Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за постройка ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за постройка ??

    Така здравейте значи имам следното питане ,само ще помоля да не ми се подигравате ,ако объркам нещо понеже не съм много на ти с нещата ,това си го признавам пред вас и пред Бога.
    Значи представете си гола нива, каква би била себестойността на едноетажна постройка с квадратура 40 кв.м (правоъгална форма),
    едностайна ,пpитам за ориентировачна цена ?
    Ако е съвсем проста имам предвид една излята плоча 40 кв.м ,4-ри носещи колони ,нали там с арматурата му чудесиите и тавана ,това ми е идеята и да си има сълбички към тавана , като казвам таван имам предвит гола плоча ,без никакъв покрив имам предвид дървен или ламаринен или снежен ако щеш, просто една бетотена кутиика 40 кв.м без стени само с колони и бетонен таван ,да приемем че ще се ползва за живеене нали с баня там тоалетна(ама това сега не го смятаме).
    ГОВОРИМ ЗА СЕБЕСТОЙНОСТ БЕЗ ТУХЛИТЕ САМО ЗА БЕТОНА ,като се има в предвид че в Бургас 1 кубик е към 130 лв да кажем средно , колко кубика ще трябват и колко ли паричи излиза
    Документалната страна на нещата да не я засягаме само моля!
    Кои знае какви тръни и бодли съм написал ... кои знае.
    Мерси за помоща ,по отзивчив форум от този в Бг няма с ръка на сърцето го казвам!!!

  • #2
    До: Питане за постройка ??

    Основите се правят 80(надолу) х 40см х обиколката, над тях плочите горна и долна са х 10см х площа (40 м2) Колоните се правят 25см х 25см х височината, от горе се свързват с трегери като правоъгълник, ( не по диагонал) със същите размери, ....ми смятяй ама не си е за форум трябва на маса ( не на пиене ) да се седне да се почертае за да разбереш и н.т. ....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Питане за постройка ??

      Добре почти нищо не разбрах до тук ,само че от заравнената земна повърхност трябва да има 80 см бетон ,това добре сега пуснах едно планче от горе ,да видим кои ще излезе наи големия архитект в форума ,постарахсе да е хубаво ,39 е квадратурата вече ,нека така да го сметнем !
      ще ми окажете голяма помощ ,мерси хора !

      извинявам се в ляво съм го написал 8метра ,грешката е моя 3 метра е !
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Питане за постройка ??

        За основите-39 м. х 0,4 м. дебелина х 1,2 височина = близо 19 кубика бетон. За колоните-0,25х0,25х2,2м=0,55 куб.м. За плочата-39 кв.м. х 0,3 дебелина=11,7 куб.м. Останалото си сметни ти. Това ти е само бетона. Около 130 лв. на кубик и т.н. и т.н.......

        П.С. Дано да не съм сбъркал, че язък ми за образованието на строителен техник.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за постройка ??

          Както и да зададеш въпросът, каквито и сметки да сметнеш никога ама никога няма да ти излезнат сметките....
          Аз от такива сметки ако знаеш сега на какъв хал се намирам....

          П.П. Цената на бетон добре, ами желязото, ами кофраж, ами труд, ами вибратор, ами ........абе край нема и не на последно място бирата с каси върви ей, да знаеш.

          П.П.П. Но пък парите никога не са били проблем за Карлос чакала, дали не питаш щото искаш да взривяваш такава постройка...

          Коментар


          • #6
            До: Питане за постройка ??

            Е хуу де 4000 бона до тука ,ами желязото, кофраж, труд, вибратор, както казвате вие колко ще отидат според вас ?
            Питам ви защото сте по запознати ...
            Че искам да взривявам искам при това много ,и ако бях на мястото на Карлос щях да напрвя една услуга на народа като почна с една сграда в София ,представете си за каква всепризнателност щеше да става въпрос само .
            Жалко че го фанаха французите ,оплескаха ни работата .

            Коментар


            • #7
              До: Питане за постройка ??

              Приготви си 20000 лева. А ако не ти се вярва направи си по-точна сметка, но след това я умножи х 2.
              Последно редактирано от Виктор (V69); 16-10-08, 20:37. Причина: дописване
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за постройка ??

                ъъъ защо по две ?

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за постройка ??

                  Колега, извинявай, ама въпроса ти е некоректен.

                  Защо твърдя, че е некоректен: защото е зададен така, все едно ти се каниш сам да си правиш къщата без да разбираш нищо от "къщостроене".

                  Аз като не разбирам от коли отивам при майстор, като не разбирам от рязане на апендикси, отивам при хирург.

                  Само за две минути търсене в гугъл можеш да намериш най-различни фирми, които предлагат строеж на къщи "до ключ" на най-различни цени.

                  Ако не си поне строителен техник - не се захващай! Ще ти излезе двойно по-скъпо. Само два примера:

                  http://www.natoproperties.com/stepen.htm
                  http://iavor.net/offer.php?&l=&c=50

                  Тези са дървени. Защо твоята трябва да е тухлена?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за постройка ??

                    Обиколка 13+3+13+3=32м х 0.8 х 0.4 = 10.24 м3 бетон за ивичести основи
                    долна плоча 13 х 3 х 0.1 = 3,9 м3 х 2 (и горната плоча) = 7.8 м3
                    колони 2,5 х 0,25 х 0,25 = 0,16 м3 х 6 (броя колони) = 0,93 м3
                    трегер (грубо) 32 х 0,25 х 0,15 ( другата част е в бетона на плочата) = 1,2 м3
                    10.24+7.8+0,93+1,2 = 21 кубика (грубо та да остане) Колоните ги смятам не 4 а 6 На 8м. дължина, две в края ще искат много як трегер, за това още по една в средата........НЕ СЕ ЗАХРАЩАЙ САМ !!! ОЩЕ ОТ СЕГА СИ ЗАТЪНАЛ
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за постройка ??

                      сега ще ти кажа защо да не е сглобяема прятелю ,защото търся максималко ниска цена ,по тия сметки с 450Еуро квадрата ,излиза 35 000 да кажем лева , а по смедките на дядо владо=2730 лв.колко ли ще ми излезе останалите неща-кофраж,труд,желязото т.н. според вас? Говорим за краен резултат само бетонена конструкция !
                      сглобяемите къщи скъпа работа ,американска работа.
                      Че няма да се фащам сам на хорото ,няма да е.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за постройка ??

                        Първоначално публикуван от Максим... Преглед на мнение
                        сега ще ти кажа защо да не е сглобяема прятелю ,защото търся максималко ниска цена ,по тия сметки с 450Еуро квадрата ,излиза 35 000 да кажем лева , а по смедките на дядо владо=2730 лв.колко ли ще ми излезе останалите неща-кофраж,труд,желязото т.н. според вас? Говорим за краен резултат само бетонена конструкция !
                        сглобяемите къщи скъпа работа ,американска работа.
                        Че няма да се фащам сам на хорото ,няма да е.
                        В моята кола има около тон и половина желязо и към 700 кила други материали. По днешни пазарни цени на дребно, студеновалцуваната ламарина е около 700 евро на тон, профилите са по 1000, пластмаса там, гума и стъкло, малко мед, една кофа боя...абе да кажем 3 хиляди евро. И двойно да е, пак ще ми излезе под 12 хиляди лева.

                        Както и да е, идеята си е твоя, парите също. Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за постройка ??

                          Колегата е прав.....трябват ти около 20000 лв.
                          изкоп, кофраж, желязо, бетон, труд и други по-дребни....ааа, и наистина трябва поне 6 колони

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за постройка ??

                            За къщето първо намери проектант конструктор.
                            За половин час ще ти каже размери и количества на всичко.
                            НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ НА МАЙСТОРИ дето ти викат - абе тва тука еди колко си на еди колко си ша държи вервай ми.

                            А ако питаш мен - основа от бетон и другото да е от дървен материал. Най-лесно и бързо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за постройка ??

                              Колега, това "хоро" е сложно. Само пример - около съществуващо такова, подобно съоръжение (7х8 метра) трябваше да направя дренаж, ако не знаеш дренажа е изкоп пълен с камъни има и дренажни тръби и хидроизолация. Та показателното е - ако материалите са (примерно казано) 2000 лв. следва да прибавиш транспорт (в случая още 2000лв. - има значение разтоянието) труд, механизация, почерпки за приятели, които са ми помагали и не на последно място разходите ми по контрол на изпълнението, та в крайна сметка се получи материалите по 4. Значение има и отдалечеността на обекта от източниците на суровини - в твоя случай бетонов възел и населено място с читави майстори.
                              Съветът ми е - направи си проект и технология на изпълнение (ако не можеш сам търсиш проектант), така че да си наясно с всички процеси, които те очакват - това е единствения начин да се доближиш до реалната цена и пак ще има непредвидени разходи. Поздрави и успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X