Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лак за паркет, моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лак за паркет, моля за съвет

    Предстои ми нареждане циклене и лакиране на нов паркет, около 60 кв. м.
    Дървесината е три вида: дъб, акация и махагон (различна в трите стаи).
    Размера на паркетините е 60-90 мм. Х 600-900 мм. Х 22 мм.
    Моля, препоръчайте ми какъв лак да използвам.
    Става въпрос за жилище.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    До: Лак за паркет, моля за съвет

    Когато въстановявах старата си фамилна къща, имах подобна дилема с подовото покритие. Стогодишното душеме го импрегнирах няколко пъти, след циклене, с лазурен лак, който попива, без да създава характерен филм. След изсъхването, нанесох полиуретанов, двукомпонентен безцветен, има ги много. Българският който използвах 2000-та година не е мръднал.
    Успех!
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      До: Лак за паркет, моля за съвет

      Преди 2г. лакирах ново дюшеме с двукомпонентен лак и съм доволен-прави хубаво,твърдо покритие върху иначе меката дървесина.Към всеки лак си има и от същата марка грунд.
      0+

      Коментар


      • #4
        До: Лак за паркет, моля за съвет

        Преди четири години циклих дюшамето в хола.Лакирах с еднокомпонентен матов лак на Левис, резултатът е много добър,лакът е износо устойчив има приятен матово-копринен гланц.Препоръчвам го защото е изпитано.
        Поздрави и успех с ремонта
        http://www.vamko.com/levis-vernis-mat.php
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #5
          До: Лак за паркет, моля за съвет

          В трите ми стаи паркетът е лакиран с различни видове лак.Най-стария е с реактивен лак-докато се лакира мирише страшно и няма добър блясък,по-скоро е матов.Във втората стая го лакирах с някакъв лак,който се разтваряше със спирт за горене.Има гланц,който се задържа доста години.Мога да кажа,че е сравнително износоустойчив. В последната стая паркетът е лакиран с двукомпонентен полиуретанов лак.От резултата съм най-доволен.Има перфектен гланц след 3 ръце лакиране и вече 4-5 години не е мръднал.Докато се лакира миризмата му е поносима.

          Коментар


          • #6
            До: Лак за паркет, моля за съвет

            Моля, моля! Паркетниците нямат нужда от лак - те по горите не ходят!


            Аааа, ясно, ти за друг паркет питаш... Преди пет години и аз (както asenv) първо минах изцикления паркет с леко разреден сатенен лазурен лак и после го запечатах с полиуретанов, двукомпонентен. Проблем може да възникне при последващо циклене (заради проникването на лазурния лак), ама то кога ли ще бъде, пък и не е болка за умиране.

            Коментар


            • #7
              До: Лак за паркет, моля за съвет

              И аз съм с полиуретанов лак. Добър блясък има. Износоустойчив е.
              Въобще за дъб е добър декоратор.

              Коментар


              • #8
                До: Лак за паркет, моля за съвет

                Марката е Sadolin.Малко е скъп в сръвнение с масовите лакове обаче пък си заслужава с качестовот си.
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Лак за паркет, моля за съвет

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  Марката е Sadolin.Малко е скъп в сръвнение с масовите лакове обаче пък си заслужава с качестовот си.
                  Паркетът в детската е с такъв. След няколко години тормоз (включително напикаване ) не е мръднал. Отличен лак. Много приятно се нанася. Не мирише толкова зле като други, които съм ползвал. Бързо съхне. Последно време май внасят произведен от Полша, ама едва ли е с по-лошо качество.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лак за паркет, моля за съвет

                    И от мен един глас за Садолин. Не знам колко компонентен е и полиуретанов ли е, но за осем години не е мръднал. Има два варианта - гланц и мат.
                    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                    Opel Frontera V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лак за паркет, моля за съвет

                      От еднокомпонентните полиуретанови лакове "Садолин" и "Левис" от двукомпонентните "Сирка". "Садолин" също имат двукомпонентен, който е изключително здрав (може би най-здравият лак на нашият пазар), но е специално създаден за спортни зали и не се препоръчва за спални помещения. И още нещо, лакирай го три ръце.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лак за паркет, моля за съвет

                        Искам да си направя от бившето служебно бюро, кухненска маса. Много е здраво, обаче покритието отгоре е нещо изкуствено, сякаш дърво но по-скоро е като ламинат.
                        Може да се мие с влажна гъба, обаче едва ли може да се разлива вода, доматен сос и.т.н.

                        Мисля да го лакирам.
                        Въпроса е с какъв лак ????

                        Натоварването на една кухненска маса, особено за "соло катър" - като мен е сериозно. Чаши се изпускат, чинии се разливат - ясно е
                        Няма значение лак или мат. Важно е да издържа на влага и бърсане на мазно и лепкаво от храна.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лак за паркет, моля за съвет

                          Това както го описваш, изглежда да е ламинат от фенол-формалдехидна пластмаса. Никой лак не е по-здрав от нея, няма смисъл.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лак за паркет, моля за съвет

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Искам да си направя от бившето служебно бюро, кухненска маса. ...
                            Ако наистина става въпрос за кухненска маса, а не за плот, какво й е лошото на една елементарна покривка - мушама?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лак за паркет, моля за съвет

                              Вероятно е късно за автора на Темата, но помислете за ламиниран паркет. Лично аз се „родих" откакто се разделих с идеята да „възраждам" хронично дъбовото покритие в стаята.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X