Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър и водопроводчик за поставянето му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтър и водопроводчик за поставянето му

    След двукратна повреда на миялната машина на майка ми в Панчарево, най-накрая купих от Практикер специален филтър да пресява пясъка /и камъчетата!/ от водата...

    Сега търся водопроводчик, който да го монтира...
    По-късно днес ще кача снимки...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

    Не се ли поставя с едно движение от неквалифициран средно грамотен човек?

    Или ти искаш да филтрираш на цялата къща, не само за пералнята?

    Коментар


    • #3
      До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

      за цялата къща - връзва се както водомера... довечера ще снимам - мисля, че ще трябват колена, нипели и т.н.

      филтърът е приблизително с размерите на бутилка от 1.5л...

      филтърът на миялната беше напълно задръстен, а също и тръбата над спирателния кран... цели парчета по 1см... за пясъка да не говорим...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

        Аз пък мисля, че лесно ще се справиш. Никакви колена и такива извращения, това е отживелица. Гъвкава връзка ти трябва, като за бойлер.

        п.с. и аз само се каня на такъв филтър, но не стигам до него.

        п.с2 и от опита ми във филмовата лаборатория: не смениш ли тръбите в къщата, нищо не правиш. Ти вкарваш чиста вода, тя тече мръсна от крана, защото събира ръжди и тиня от 15-ина метра стари тръби. Повярвай ми, не искаш да поглеждаш в тях. Ще се уплашиш.

        Ето затова мисля, че е по-удачно на входа на машината, а не на входа на къщата. Освен, ако тръбите са пластмасови.

        Коментар


        • #5
          До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

          ето снимките... визуално не достига съвсем малко място... тръбата е пластмасова - евентуално ако се избута настрани би трябвало да стане...

          Търся водопроводчик за извършване на монтажа!
          Теодор - 0885461763

          Прикачени файлове
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

            Колега нямам опит с подобно оборудване, но това си е едно сериозно хидравлично съпротивление и ако имаш проблеми с налягането може нещата да се осложнят. Чисто мое теоретично мнение
            Танки грязи не боятся!

            Коментар


            • #7
              До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

              1. Няма проблем с налягането /в най-ниската част на Панчарево/
              2. Все си мисля, че американците са помислили по въпроса... филтриращият елемент е навит канап, а площта не е хич малка... На всичкото отгоре може да се свали и да остане само кутията като утайник за пясъка и камъните...

              Търси се "ВиК специалист" !
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                този филтър е с размер на изводите 3/4 (най-вероятно)
                след монтаж-а лесно може да се се смени корпусната част от неспециалист, просто гледай да го захванат допълнително с дюбели, защото после развъртането и подмяната на новия филтър изисква доста сила и може да протече на другите елементи от сукането....

                Сега видях къде се намира водомера(преди малко не виждах снимките) хубаво ще е ако може водомера да се премести малко напред, ако има възможност, защото както сам виждаш около 10см. не достигат, сега виждам че и водомера ти с размер 3/4 като на филтъра.
                Ако няма място с чупки се извежда настрани, но не е много желателно заради стабилност му при последваща смяна!

                Аз се занимавам с ВиК, и мога да го направя.
                ако решиш може да ми звъннеш на 0878-434-350 Любо
                Последно редактирано от Шангеров; 09-07-08, 10:53.

                Коментар


                • #9
                  До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                  Ако са верни стрелките по крана и водомера, мога да се наема да ти го сложа. Макар че съм само любител водопроводчик, имам нужните инструменти и опит.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Все си мисля, че американците са помислили по въпроса..
                    Тук няма нищо американско. Баркодът е на Полша...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Тук няма нищо американско. Баркодът е на Полша...
                      Колега, моля те дай инфо за баркода и разчитането на страната производител. Че, аман от опаковъчни фирми и Made in EU...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                        Има го на много места в нета. Например тук.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                          Благодаря за бързият отговор!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                            филтърът е монтиран, благодарение на колегата Шангеров...
                            Допълнително ще кача снимки и ще дам отзиви след период на "експлоатация"...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Филтър и водопроводчик за поставянето му

                              Една снимка от моя:


                              Гарантирам, че върши работа и спасява от редовното сваляне на бойлера за чистене. Освен това за него намерих и пластмасови филтри за многократна употреба. Ако някой желае...
                              Прикачени файлове
                              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X