Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

    Дъщеря ми влезе в ново жилище и по мое настояване си поставиха в кухнята мелница за битови кухненски отпадъци.
    220-250 лева + 100 за нова мивка и забравяте за вмирисващите се отпадъци от риба, манджи...динени кори, прочее вонящи субстанции.

    Направете на жените си този подарък!

    И на себе си.
    Няма да ходите често до казаните с боклук!

  • #2
    До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение

    Няма да ходите често до казаните с боклук!

    И не само това...След вчерашното почистване на сифона на кухненската мивка,нуждата от подобен уред,ми изглежда все по-належаща.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      Дъщеря ми влезе в ново жилище и по мое настояване си поставиха в кухнята мелница за битови кухненски отпадъци.
      220-250 лева + 100 за нова мивка и забравяте за вмирисващите се отпадъци от риба, манджи...динени кори, прочее вонящи субстанции.

      Направете на жените си този подарък!

      И на себе си.
      Няма да ходите често до казаните с боклук!
      +1!!
      Почти 20 (да - ДВАДЕСЕТ) год. имахме in-sink-erator ( http://www.insinkerator.com/product/...8&template=hhd ) и когато миналата година най-накрая умрЕ (изгни му смилащия диск, взе да се пълни с боклуци, да задържа ротора и въпреки всичките ми усилия - месечно разглобяване, почистване, раздвижване на центробежния прекъсвач на стартовата намотка и пр. глезотии, мотора изгоря), изпаднах в дълбок траур...
      Замених го с http://www.evroset.bg/melnici.html от "Бриколаж". На външен вид и като присъединителни размери са 1:1.
      Дано и като живот да са го докарали...
      Но наистина - просто нЕма такова удобство.

      Коментар


      • #4
        До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

        То и аз отдавна си мечтая за такова "удобство", но все не идва ред до него...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

          За да е удобство, канализацията след него трябва да е изпълнена правилно - наклони, дължини и т.н. Ако има например дълъг хоризонтален участък с недостатъчен наклон ще стане "неудобство".

          Коментар


          • #6
            До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            За да е удобство, канализацията след него трябва да е изпълнена правилно - наклони, дължини и т.н. Ако има например дълъг хоризонтален участък с недостатъчен наклон ще стане "неудобство".
            Ееее, аз съм в блок, на 7-и етаж .

            Коментар


            • #7
              От: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              Дъщеря ми влезе в ново жилище и по мое настояване си поставиха в кухнята мелница за битови кухненски отпадъци.
              220-250 лева + 100 за нова мивка и забравяте за вмирисващите се отпадъци от риба, манджи...динени кори, прочее вонящи субстанции.

              Направете на жените си този подарък!

              И на себе си.
              Няма да ходите често до казаните с боклук!
              Знам, че е стара тема, но все пак ме интересува на коя фирма е уреда, ако все още е в употреба(би трябвало)? Че под 300 и кусур лева не видях по сайтовете.

              Коментар


              • #8
                От: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

                Когато взимате такова устройство имайте предвид, че обикновено бутонът, с който се оперира то, се продава отделно.

                Струва около 150 лева (само бутонът) и се намира трудно.
                Работи с вакум - включва веригата от разстояние, за да се избегне токов удар от евентуално попаднала вода от кухненския плот.

                Възможно е да се сложи и най-обикновен ел.ключ, но водозащитен или да се използва реле с ниско напрежение.

                Ползвам такава мелница за отпадъци от около две години и съм доволен, въпреки че не замества коша за боклук.
                По мое мнение става предимно за дребни остатъци от храна от съдовете.
                Голямо количество смлени боклуци наистина могат да задръстят канала.

                Моят модел мелница е американски и явно му липсва водна тапа, както е при сифоните за мивка - усеща се миризма от канала.
                Явно затова към комплекта върви и гумена тапа за отвора на мивката.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Дезинтегратор. Мелница за отпадъци.

                  В коя държава сте имали In-sink-erator (Ако е в USA, ok). Аз търся мелница в България и вече от e-bay ми отговориха че нямат 220v модели.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X