Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с ел инсталацията (220V)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с ел инсталацията (220V)

    Една комшийка ме помоли да погледна тоците в апартамента й. Та проблема е доста странен и умувам как да й помогна за оправянето му. Ще се опитам да обясня поведението на инсталацията.

    1. Изгасени всички лампи. При светване на само на една от тях, тя почва да свети слабо, при това положение напрежението в разпределителната кутия е около140V.
    2. При включване на още една лампа, светят нормално, напрежението в кутията 220-230V.
    3. Когато се влючи компресора на хладилника й, всичко е наред, всички си светят нормално независимо дали е включена 1 или няколко лампи и напрежението е нормално.

    Цял ден умувам чертая схеми с всевъзможни ситуации на контактни съпротивления, грешни свързвания или утечки и до такава ситуация не мога да стигна.

    Другото което забелязах при огледа е, че върху бушона има под около 10 V. Бушоните са автоматични завити в кръгли гнезда за нормално бушони.
    О899 2б2 1З2

  • #2
    До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

    Питай я кво са правили, та е станало така.

    Коментар


    • #3
      До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

      Да няма некъде хлабави връзки из кутийте имахме преди врем подобен случеи с баща ми и се оказа хлабави връзки.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

        Затегнах връзките на 3 от кутиите (другите са под тапетите и не съм ги отварял). смятам да ги отварям на ред и да махам керамичните пръстени за връзки и да направя спайки, макар че инсталацията е стара и не знам да ли кабелите ще имат достатъчна дължина.
        И все пак дори и да има хлабави връзки, не мога да си обясня такова поведение.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Питай я кво са правили, та е станало така.
          Питах я. Нищо никой не е правил. Само преди години е опънат допълнителен кабел за въпросния хладилник.
          Стефане, мота ми се нещо в главата около автоматичните бушони. Дали пък пада който дават няама някава обратна зависимист от протичащия ток. Не им знам устройството. Може и глупаво да звучи, ама друго обяснение не мога да намеря. Утре ще тествам с обикновенни бушони.
          Последно редактирано от iiiopo; 08-04-08, 20:45.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

            Тез керамични пластини са супер гадост нема повечето случеи са си изпяли песента и кабелите са нагорели от хлабави връзки.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

              Просто няма такъв пад на напрежение върху здрав бушон. Директно го изхвърляй.

              Коментар


              • #8
                До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                Или някоя нула я няма някъде, и лампите се опитват да тръгнат през заземяването. И тръгват нормално през хладилника.
                Е как е започнал проблемът?

                Коментар


                • #9
                  До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                  Май верния отговор го даде Стефан сега се сещам че на последния обект дето бачках на старата работа точно подобно нещо се беше смарангясало и дърпаше нула през земното или нещо такова не помня вече но същия номер правеше.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Или някоя нула я няма някъде, и лампите се опитват да тръгнат през заземяването. И тръгват нормално през хладилника.
                    Е как е започнал проблемът?
                    Ами жената не можа да ми обясни кога и как е започнал проблема.

                    Хм това с губенето на нулата .... май ще изкочи от там заек.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                      За да изключиш проблем в предпазители вземи един обикновен 20, 30 Амперов и ги сложи на мястото на съмнителният. Ако е от предпазител това ще реши проблемът.
                      Ако инсталацията е много стара вероятно няма защитно зануляване - не е трипроводна както са изискванията в последно време, а е двупроводна, като нулата се свръзва към защитното зануляване на уредите. Старите панелни блокове и кооперации са така.
                      Много намирисва на лоша връзка, но трудно се установява къде. Провери и самото табло с предпазителите за всеки случай, може там да е проблемът.
                      Хладилникът във веригата на осветлението ли е включен?
                      Докато всичко е изгасено колко е напрежението в разпределителната кутия?
                      Има ли някаква зависимост коя лампа ще пуснеш или ефекта от точка 1 е един и същ за всички?
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                        Ами в старите апартаменти НУЛАТА и ЗЕМЯТА не е ли едно и също (един проводник)? Аз си мисля, че само в промишлени условия има разделяне.
                        Странното в случая е, че при една лампа измереното напрежение е по-ниско отколкото при две лампи... Въпреки това ми прилича на лоша връзка някъде .

                        Ред. Иван ме изпревари
                        Последно редактирано от kksnick; 08-04-08, 21:35.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                          За да изключиш проблем в предпазители вземи един обикновен 20, 30 Амперов и ги сложи на мястото на съмнителният. Ако е от предпазител това ще реши проблемът.
                          Ако инсталацията е много стара вероятно няма защитно зануляване - не е трипроводна както са изискванията в последно време, а е двупроводна, като нулата се свръзва към защитното зануляване на уредите. Старите панелни блокове и кооперации са така.
                          Много намирисва на лоша връзка, но трудно се установява къде. Провери и самото табло с предпазителите за всеки случай, може там да е проблемът.
                          Хладилникът във веригата на осветлението ли е включен?
                          Докато всичко е изгасено колко е напрежението в разпределителната кутия?
                          Има ли някаква зависимост коя лампа ще пуснеш или ефекта от точка 1 е един и същ за всички?
                          Инсталацията е стара. Кабели с текстилна изолация (или както там се натича). Ще тръгна първо от бушоните и таблото. Хладилникът е вклъчен във веригата на осветлението. Докато всичко е изгасено напрежението е 220В. Няма значение коя лампа ще включа за да падне напрежението.

                          Тези дни ще отида и по-обстойно ще изследвам цялата ситуация, че днес само на бързо огледах и ще ви докладвам.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                            Вземи си една пробна лампа за 220-380v че до колкото разбирам мериш с мултицет.Мися че тъка ще решиш проблема най лесно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Странен проблем с ел инсталацията (220V)

                              Първо провери фасунките.Бакелитовите фасунки издържат до 60w осветителни тела.Ако осветителните тела са 100w фасунгите ще прегорят и ще имаш предпоставка за късо.И аз се лутах като тебе и излезе от там(поне така беше при мен).
                              Cherokee(XJ) Country 1993 4.0i

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X