Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на коренища...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на коренища...

    Здравейте,
    Отскоро с един приятел сме собственици на "празно дворно място". С идеята да строим там вчера решихме да "поразчистим" тръни, шипки, къпини и всякакви диви саморасляци.Почнахме на майтап, а сигурно сме надробили и нарязали и изгорили поне 3 куб.м.(10 часа огън с диаметър 2 метра) бодили и всякакви такива. Направо ни се взе акъла от бачкане.Накрая ми идваше всичко да подпаля, а има още много. Въпроса ми е дали има по-хитър начин за вадене на коренищата, освен този за който аз се сещам(копане, скубане, сеч). Има корени от няколко дървета с диаметър 20 см, останалите са по тънки. Багера дали ще се справи като доиде да копае основите или трябва предварително да се махнат? В казармата ги връзвахме за ЗИЛа и ги дърпахме с него...ама сега ни ЗИЛ, ни джип. Ех ако имах един БАТ за малко само.

  • #2
    До: Вадене на коренища...

    Багера даже няма и да ги усети щом са 20см. стволовете.
    Ако са по дебели ги дупчиш със свредел или възможно най-дебелата
    бургия за дърво много и нагъсто, после пълниш дупките с нафта и палиш...
    Има и още начини например пълниш дупките с взрив и ги гърмиш ама комшийте .
    Поне така ги махаха на Банско от пистите ама там са вековни мури.

    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Вадене на коренища...

      Благодаря ти за бързия отговор Иване! Отзивчив както винаги. Ще се радвам да се запозная с теб. А може и да покараме заедно някой път, да ме почакаш ти мен малко...

      Коментар


      • #4
        До: Вадене на коренища...

        Това упражнение го практикувам от октомври насам. Кошмар е. Толкова дървесина не съм изгорил за целия си живот до сега. Използвам и една прахосмукачка с маркуч от другата страна и тръба 3/4. С нея огъня гори като ковашко огнище и пак няма свършване. Вече се чудя дали да не наема един булдозер да изгребе 1м от повърхността и после да си го насипя на ново с пръст и пясък .
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: Вадене на коренища...

          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
          Вече се чудя дали да не наема един булдозер да изгребе 1м от повърхността и после да си го насипя на ново с пръст и пясък .
          Просто незнаеш къде отиваш. Това мероприятие излиза на цената на БГ теракот-13-14лв/кв.м при 30-40 см дълбочина.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X