Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по дома - днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по дома - днес?

    Май тук няма такава тема, та реших да си излея душата защото днес ми беше е**ти деня

    Хванах се спокойно да си инсталирам омекотител за вода, но полека лека, неделнишко, и до обяд бях разхвърлял куфари с инструменти по цялата къща, валеше дъжд на почивки и аз в почивките ходех на вън да диря тръби, я медни на 15 и на 22м, я бяло ПВЦ на 43мм, разни фитинги и тройници и т.н.

    Всичко вървеше нормално, бавно но славно напредвах, от време на време четях инструкции после пак малко напредвах докато жената не реши, че спешно е трябвало да оправя радиатора в банята. Лятото направихме нова баня но радиатора така и не успях да сменя, не стигна времето и жена ми почна на всеки няколко месеца да ми натяква )

    Казах и да се подготви психически защото ще шурти много вода, старите връзки бяха с медно пръстенче и месингови фитинги а новите са пластмаса с вложка с гумички и т.н. пуш-фит не знам как се казва на български тази бърза връзка.

    Предупреждавам, четете хора и НЕ правете като мен, ремонти под напрежение и по принуда без план и обмисляне!!!

    Почнахме, развих стария радиатор, дръпнах го от връзките и като тръгнаха едни фонтани до тавана, всичко стана водопад и джунгла от пръски... жената в паника, аз дзинзирикам мокър от студената вода но бързо запуших с пръсти и двете тръби.

    Ако не знае някой, когато настане паниката мозъка започва да функционира на 1/4 от капацитета и особено разсъдъка бива изключен, физиология, организма си прави лоботомия временно докато отмине кризата...

    И в тази криза, аз се чудя и псувам от къде де*а иде тая вода под налягане, аз всичко съм спрял и завъртил и всички кранове и клапани и спрях помпи и т.н.

    Банята под 2-3 см вода, кърпи, хавлии, хартия за попиване всичко в употреба и 1-2 часа борби докато запуших временно с тапи двете течащи тръби и тогава изведнъж "ми текна" къде е проблема - просто от препирнята на жената, в бързането, съм забравил...

    Забравил съм да спра главния кран с вода, да спра подаването към 2ри етаж където е банята, забравил съм да спра помпата, забравил съм да спра крановете към парното и т.н. следваше 5 минути псуване на жената и обещания да я ругая още повече при следващ опит да ми дава наклон на дедовия и да ми се меси в плановете и да ми натяква всеки месец за неща дето съм обещал някога да ги оправя.

    Преди около два часа сглобих всичко, и пуснах водата, напълних разширителните съдове, пуснах помпата и обезвъздуших радиатора + долу обезвъздуших още два радиатора ей така за всеки случай и реших да пусна парното да тествам за течове.

    Пускам парното, то тръгва и след минутка загасна... пускам пак и *ур, голям, четвъртит, не тръгва парното, прималя ми, усетих, че нещо не е както трябва.

    Следваха два часа борби и четене в нета, борби и пак четене и тестове и пак все оня четвъртития, докато не прочетох, че стари парно'та като моето нямат датчици, нямат място за обезвъздушаване, прости са като гъдулка, помпата обаче има винтче за обезвъздушаване и над помпата има един винтил/клапан пак за обезвъздушаване.

    Обезвъздуших помпата, доста съскане излезе от там, малко въздух излезе и от клапана, пуснах парното, тръгна, обезвъздушавах още малко навсякъде и успех, за сега.

    Обаче съм размазан, утрепан, крив, мокър, пре*бах си неделята и на всичко отгоре цялата къща е бардак с пръснати инструмнети навсякъде, но и Хасан е хора и смятам да си налея едно винце и да поцъкам малко в нета, заслужих си го. А утре жената да оправя и да прибира.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Както направих по дома - днес?

    Този радиатор рязко и изведнъж ли го откачи от тръбите ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: Както направих по дома - днес?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Май тук няма такава тема, та реших да си излея душата защото днес ми беше е**ти деня

      Хванах се спокойно да си инсталирам омекотител за вода, но полека лека, неделнишко, и до обяд бях разхвърлял куфари с инструменти по цялата къща, валеше дъжд на почивки и аз в почивките ходех на вън да диря тръби, я медни на 15 и на 22м, я бяло ПВЦ на 43мм, разни фитинги и тройници и т.н.

      Всичко вървеше нормално, бавно но славно напредвах, от време на време четях инструкции после пак малко напредвах докато жената не реши, че спешно е трябвало да оправя радиатора в банята. Лятото направихме нова баня но радиатора така и не успях да сменя, не стигна времето и жена ми почна на всеки няколко месеца да ми натяква )

      Казах и да се подготви психически защото ще шурти много вода, старите връзки бяха с медно пръстенче и месингови фитинги а новите са пластмаса с вложка с гумички и т.н. пуш-фит не знам как се казва на български тази бърза връзка.

      Предупреждавам, четете хора и НЕ правете като мен, ремонти под напрежение и по принуда без план и обмисляне!!!

      Почнахме, развих стария радиатор, дръпнах го от връзките и като тръгнаха едни фонтани до тавана, всичко стана водопад и джунгла от пръски... жената в паника, аз дзинзирикам мокър от студената вода но бързо запуших с пръсти и двете тръби.

      Ако не знае някой, когато настане паниката мозъка започва да функционира на 1/4 от капацитета и особено разсъдъка бива изключен, физиология, организма си прави лоботомия временно докато отмине кризата...

      И в тази криза, аз се чудя и псувам от къде де*а иде тая вода под налягане, аз всичко съм спрял и завъртил и всички кранове и клапани и спрях помпи и т.н.

      Банята под 2-3 см вода, кърпи, хавлии, хартия за попиване всичко в употреба и 1-2 часа борби докато запуших временно с тапи двете течащи тръби и тогава изведнъж "ми текна" къде е проблема - просто от препирнята на жената, в бързането, съм забравил...

      Забравил съм да спра главния кран с вода, да спра подаването към 2ри етаж където е банята, забравил съм да спра помпата, забравил съм да спра крановете към парното и т.н. следваше 5 минути псуване на жената и обещания да я ругая още повече при следващ опит да ми дава наклон на дедовия и да ми се меси в плановете и да ми натяква всеки месец за неща дето съм обещал някога да ги оправя.

      Преди около два часа сглобих всичко, и пуснах водата, напълних разширителните съдове, пуснах помпата и обезвъздуших радиатора + долу обезвъздуших още два радиатора ей така за всеки случай и реших да пусна парното да тествам за течове.

      Пускам парното, то тръгва и след минутка загасна... пускам пак и *ур, голям, четвъртит, не тръгва парното, прималя ми, усетих, че нещо не е както трябва.

      Следваха два часа борби и четене в нета, борби и пак четене и тестове и пак все оня четвъртития, докато не прочетох, че стари парно'та като моето нямат датчици, нямат място за обезвъздушаване, прости са като гъдулка, помпата обаче има винтче за обезвъздушаване и над помпата има един винтил/клапан пак за обезвъздушаване.

      Обезвъздуших помпата, доста съскане излезе от там, малко въздух излезе и от клапана, пуснах парното, тръгна, обезвъздушавах още малко навсякъде и успех, за сега.

      Обаче съм размазан, утрепан, крив, мокър, пре*бах си неделята и на всичко отгоре цялата къща е бардак с пръснати инструмнети навсякъде, но и Хасан е хора и смятам да си налея едно винце и да поцъкам малко в нета, заслужих си го. А утре жената да оправя и да прибира.
      Хубава неделя си изкарал!Научил си нещо!Наздраве и да не ти пука!
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #4
        От: Както направих по дома - днес?

        Че къ иначе?!

        Джордж, бате, ти немаш ли у дОма жлъти страници?

        Ако немаш, си набави, и другия път, като реши работосъздателят да ти пречи на работата я излупкай с жълтия бордюр, и докато се чуди, откъде й е дошло, отваряш на Пи, и й казваш да си намери водопроводчик, щом толкова й е зор.

        Мани, и мен ме чака същото упражнение - демонтаж и монтаж на лирата в банята. Добре че се изказа, сега мога да ползвам твоето RTFM, и да се справя без наводнения.

        А пък аз днес ... ти да видиш!

        Тук при мен, в юго-западните щати, днес се навършиха 2 седмици, откакто не е спирало да вали. Това, обаче, не попречи на моя работосъздател миналата неделя, в пролуката между поредния шауър и хеви рейн, да отвори гаража (а.к.а. "шед"), да измъкне водоструйката, и да я довлече под навеса пред кухнята. Демек - "Сещай се, откога ти викам да измиеш черно-зелената гняс по индийския риъл камък".

        Тааа ... днес ....

        Закарах сутринта работосъздателя на работа. Вали. На пресекулки. Къмто ранния следобед си викам ще зема да дремна. Да ама не. Зе, че спря. И грейна некво слънце. Викам си - какво да отговоря довечера на въпроса на работосъздателя "какво прави цял ден на това слънце?"!? И като запалих Щилката ... за има-нема 3 часа 46 квадрата плочки станаха чисто нови. Не ме питай, къде имах вода и гняс.
        Изкъпах се (което ме подсеща за лирата), отидох и прибрах работосъздателя, и тя ... абе сигурно си чул лафа - "Happy Wife, happy Life"
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Както направих по дома - днес?

          Пак хубаво е , че си оправил нещата , ама темата биваше да се казва ,,Не правете това в къщи "

          Коментар


          • #6
            От: Както направих по дома - днес?

            Темата малко започна на криво, но когато се замислим, ако човек сам си прави ремонтите то това вече е симптом, че нещата са излезли от рамките на "нормалното", зер ако имах парите и имаше читави работници под ръка дали нямаше просто да поръчам да ми свършат работата...но когато няма, викам Неволята и ей така става понякога.

            Рязко извадих радиатора.

            Рязко заебах каквото бях почнал.

            И рязко без да помисля внимателно и в детайли, се вързах на жената...

            Това не е всичко, тъпото е, че аз съм тъп щото тази същата грешка я правя за втори път, ще обясня.

            Преди около 2 години, тъкмо се бяхме нанесли в къщата, жената реши в Неделя около осем часа вечерта, че трябва да оправя капещия кран на ваната.

            И аз викам си, ми ОК, колко му е, имам инструменти, имам гумички, сменям ги за 5 мин и съм готов, дето се казва кой бяга от едно плащане в натура без фактура, ако ме разбирате за какво намеквам.

            Мда, ама Мърфи не спи, а чака в засада, първо крана се оказа зле, имаше язва дълбока и се оказа нямам такъв размер(Фи) гумичка, реших да го сваля и да сложа друг който имах под ръка.

            Мда, ама това нещо нямаше развиване и докато се опитвах това нещо като каза шрак и нещо се стриши и тръгна вода, не да тече да капе ама се оказа, че капе при спрян кран(главен) и капенето щеше да наводни долу кухнята.

            Много майки, много кръв и пот буквално докато се опитвам да навра ръце и инструменти в дупка 10 на 15см и пак не ставаше.

            Ходих по нощите след 22:00 да се моля на съседи да търсят кранове с тъпия инчов размер който е от преди 1960та година, един съсед Сърбин, извади голяма купчина ВиК части и намерихме тапа, от старите модели, точно като за мен.

            Сложих тапата към десет и половина вечерта и си казах никога повече ремонти, вечер или в уикенда когато няма магазини отверени, аз хубаво си го казах ама вчера си пролича кой коли и кой беси у дома
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Както направих по дома - днес?

              Аз затова имам основно правило - никакви ремонти в неделя. Ако ще правя нещо уикенда, цяла седмица премислям и си набавям части, и все пак - никога в неделя. Най-мразя работа за 10 минути, обикновено отива на часове. Ама аз съм ерген...
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Както направих по дома - днес?

                Ма той и дедо боже е кАзАл, че неделята е за почивка, не за работа!!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих по дома - днес?

                  За това - спирателни кранове навсякъде - на входа, на изхода, а на главния щранг - по 2, за аварийни случаи.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих по дома - днес?

                    @BatGeorgeone



                    И ти като мене си мъж на жена си. Когато лукавия е решил да ти напакости свършено е с теб.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих по дома - днес?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      За това - спирателни кранове навсякъде - на входа, на изхода, а на главния щранг - по 2, за аварийни случаи.
                      Така е, но вече за мен малко мандалото хлопна, защото свърших с капиталовите ремонти по пода и там е входящия щранг с размер един цол, а тъпото е, че външния спирателен кран на улицата ми е роден преди 1930 и спира на 90-95%, вътре в дома умник е направил преход от цол на 1/2 цол, оттам и спад в налягането и крана вътре в дома на 1/2 цол ми е роден и той около 1930 но имахме проблеми с времето(разбихме на жена ми кухнята и имахме точно 2-3 дни да разбием и да оправм пода, за това сега си бия главата щото не свърших работата както трябва
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих по дома - днес?

                        Ааааа аз редовно правя ремонти в неделята! Ама редовно.Че и понякога ако не мога да спя и нощем.Ама в нашето градче има почти денонощно работещ магазин за части(отлично зареден) и работи от 8.30 сутринта до 7 вечерта.И това в неделя..

                        Иначе редовно и аз се правя на водопроводчик..И мойта жена мърмори...Я да ви разкажа
                        Значи трябва да се смени накрайника на душа в гардероба...Просто се спука и къпането е мъка---щото една мощна струя като от маркуч а не множество струйки..И а днеска а утре мина месец.Жената се накъса да мърмори..Но просто...ме скъсаха от ангажименти и...забравях и не успях.
                        Жената смени тактиката...Обажда се по време на работа и изкрещява в слушалката : Има душче - има свирка, няма душче - няма свирка
                        Захвърлям всичко и бягам в магазина (там продавача печен и знае точно какво душче ми трябва)
                        Влизам в магазина и ...нещо ме прихвана... точно пред продавача звъня на жената и се правя на луд: Абе аз хляб за свирка ли трябваше да купя?!
                        Жената вика отново: "Абе идиот има душче - има свирка, няма душче - няма свирка" ама съм пуснал на говорител...
                        Продавача ентусиазиран се провиква: ше има ше имааааааааааа - и тупва на тезгяха едно душче...
                        Ухилен ме уговаря: Виж сега кат почне, направи някоя друга снимка бе, така съм навит на твойта жена-той я виждал и я познава бегло...
                        Та... След две седмици минава жената случайно покрай магазина и продавача отвътре вика: Има душчееееееее.... и малко и голямо и светещо - ти само кажи....
                        Моментално разбрала съпругата какво е станало - изчервила се и сега не минава вече на тази улица

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих по дома - днес?

                          Жената като ме кара да правя нещо в неделя винаги излизам с пунта че няма отворени магазини и ако потрябва нещоняма от къде да се вземе. Почти винаги номера минава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих по дома - днес?

                            Не е виновна жената, търпял си я толкова време можеше пак да я изтърпиш, проявил си слабост и ти е излязло през носа . И аз не смея да пипам водопровод в почивни дни, след няколко случки в които съм използвал пълния си арсенал от техника, за да закърпя нещо разпадащо се струващо 2-3 лева (струг, заваръчна техника, поялници и не малко резервни части) .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих по дома - днес?

                              Обясни на жена ти-в седмия ден не се работи. Носи нещастие.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X