Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуум помпа за климатици?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуум помпа за климатици?

    Тук съм решил в качеството на развлечение да монтирам 2 или 3 климатика по почивните дни.

    Консумативите се купуват, а от инструментите се установи че само вакуумна помпа нямам. А явно трябва.

    Изпълненията с изпускане на фреон вече няма да ги правим обаче нещо не се ориентирам в помпите - едностъпални, двустъпални...

    Я някой да каже каква да си взема и как се пасе?

  • #2
    От: Вакуум помпа за климатици?

    Най-бюджетно и вършещо работа е компресор от хладилник. Ако няма да се занимаваш за напред професионално,не си струва инвестицията във двустъпален и т.н. компресор.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Вакуум помпа за климатици?

      Нови, или втора употреба?
      Питам не защото мога да помогна, а за гаранциите на машините.
      Аз си купих някаква евтина на Валуе. Бавно действа, но върши работа
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Вакуум помпа за климатици?

        Компресорът от хладилник по традиция е бутален и не си представям да създаде нужния вакуум.

        @s_s1

        За бавното - колко да е бавно? Лимитиращ фактор на скоростта с която системата се вакуумира все едно е отворът през който го правиш, освен ако говорим за сградна инсталация.

        Каква е твоята помпа?

        Коментар


        • #5
          От: Вакуум помпа за климатици?

          Да се включа и аз с въпрос: медни тръбички откъде /около 3м./ 10мм и 16 м?.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Вакуум помпа за климатици?

            Имам вакуум помпа и манометри, ако измислиш как да пътува без да се излее маслото мога да ти услужа да си свършиш работата.

            Коментар


            • #7
              От: Вакуум помпа за климатици?

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Да се включа и аз с въпрос: медни тръбички откъде /около 3м./ 10мм и 16 м?.
              Ако говориш за 6мм и 10мм мога да ти услужа защото ми остават от инсталацията на предишното място.

              Иначе примерно от Апогей (онлайн). Един форумен участник май също има магазин за такива работи.

              Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
              Имам вакуум помпа и манометри, ако измислиш как да пътува без да се излее маслото мога да ти услужа да си свършиш работата.
              Предвид че ще ги ползвам за пръв път, рискът да ги поразя е различен от нула.

              Какво се прави с маслото на тия помпи? Теорията я знам, че се сменя понякога ама практически?

              Коментар


              • #8
                От: Вакуум помпа за климатици?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако говориш за 6мм и 10мм мога да ти услужа защото ми остават от инсталацията на предишното място.

                Иначе примерно от Апогей (онлайн). Един форумен участник май също има магазин за такива работи.
                за 10мм и 16 мм става дума, един приятел ще прави термопомпа, сега ще му пратя сайта, ако не намери - ще вземем твоите от 10мм
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Вакуум помпа за климатици?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  за 10мм и 16 мм става дума, един приятел ще прави термопомпа, сега ще му пратя сайта, ако не намери - ще вземем твоите от 10мм
                  Трябва ли да са гъвкави?
                  С водопроводни не става ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вакуум помпа за климатици?

                    Масово монтажниците монтират със "продухване" аз си вакуумирам, двустъпална валуе беше към 200 и някой лев.. едностъпална няма смисъл 1:1 вакуумира като стар здрав компресор.... Иначе маслото се сменя.. без масло не може да работи.. аз го сменям на око като вземе да става като боза ... понякога кара много понякога малко... явно зависи колко и какво е имало останало във инсталацията...
                    За София вероятно на много места може да се вземат тръби...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вакуум помпа за климатици?

                      Вакуум помпите са различни по мощност и дебит. Разликата е че едностъпалните немогат да направят по дълбок вакуум от 150 микрона, двустъпалните правят 15 микрона...за мерната еденица си намерете таблица, за да си сметнете в барове какво правят тези стойности.
                      Ясене, при мен има вакуум помпи и тръби, пиши на лично ако искаш. Или ми звънни на О88515292З
                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вакуум помпа за климатици?

                        Май намери. Просто машинарията трябва да седи права за да не се разлее маслото, а куриерите не са много грижовни в това отношение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вакуум помпа за климатици?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Трябва ли да са гъвкави?
                          С водопроводни не става ли?
                          нямам представа, както написах - един приятел търсеше вчера и вече е поръчал от горния сайт.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вакуум помпа за климатици?

                            Ако ще я ползваш еднкратно, мога да ти дам моята да си свършиш работа. Като я купувах беше нещо като 200лв, май, друго не знам - просто си работи, с нулева поддръжка (все забравям да и сменя маслото, че вече има и антифриз и спирачна течност в него).

                            ПП: От събота вечер нататък. На село е и тогава ще ходя.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вакуум помпа за климатици?

                              По принцип е хубаво маслото да се сменя на 20 работни часа, но повечето техници го сменят когато помътнее или като намалее, което нее правилно според мен, защото маслото което се продава е доста редичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X