Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Аз Т-фитинг не мога да намеря, за утка не знам. Вкарване на въздух отдолу нагоре е тъпа идея, трябва да дърпа отгоре на комина, че да не пуши.

    Коментар


    • #77
      Я гледам че има специалисти тука по комини
      Има ли драма към един комин да вържа две работещи печки и имали драма колко е дълга хоризонталната част
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        Принципно няма проблем,ако работи с една. Не е добре отворите да са един срещу друг (мин30-40см разл във вертикал). Или поне докато едната тръгне добре, другата да е затворена. Добре е мин. хориз участък, даже ако позволява и лек наклон. Зависи все пак от сечение и височина на комина, вид печки.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
          Аз Т-фитинг не мога да намеря, за утка не знам. Вкарване на въздух отдолу нагоре е тъпа идея, трябва да дърпа отгоре на комина, че да не пуши.
          Братята правят всякакви кюнци (тези с уламите), а и не е тъпа идея, тя не е и моя. Така се качва нависоко студен въздух, за други цели вода, и изобщо флуиди. Има знаещи колеги тук, но вероятно няма да им се занимава с простотията да влизат в спор след обяснение.
          пп така са ми камина, барбекю и обикновена ел скара
          Последно редактирано от veskov; 28-10-19, 14:55.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Принципно няма проблем,ако работи с една. Не е добре отворите да са един срещу друг (мин30-40см разл във вертикал). Или поне докато едната тръгне добре, другата да е затворена. Добре е мин. хориз участък, даже ако позволява и лек наклон. Зависи все пак от сечение и височина на комина, вид печки.
            Разликата във вертикала ще е метър и половина.
            Реално едната печка е точно на комина.
            Към същия искам да вържа още една, хоризонтала ще дойде примерно пет метра.
            Пернишки печки
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              Не мисля, че ще има изобщо проблем, че са в един комин. Пробвай все пак да дадеш някакъв приемлив за окото мин наклон на 5те метра, множко са, ако пък има и крива... . Пробвай
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #82
                Ъъъ
                Три кривки трябва да има
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  Това си е проблем, без значение на останалите фактори, в случая съвсем. Може пък комина да си има тяга, без да му се помага. Хамалогия е, но си трябва проба.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    Петьо, проба му е майката, аз имах 7 м хоризонтала с две криви, но пък коминът теглеше яко.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #85
                      То пробата е свързана с дупка в една стена и разбира се в комина.
                      Което не е безкрайна драма но все пак искам да съм подготвен
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        Единственият проблем, който може да се появи е ако кюнците хоризонтално минават през неотопляемо помещение, ще правят гаден конденз и ще капе гняс от тях по пода.
                        Решение има: термоустойчив силикон за камини и топлоизолация.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #87
                          Може, но зависи от конкретни технически показатели:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0341-Custom-e1366076203996.jpg
Прегледи:194
Размер:45.0 КБ
ID:6523394

                          За две печки твърдо гориво в един комин, желателно е да:
                          ...има груба сметка дали коминът като размер може да осигури достатъчно тяга
                          ...се чисти коминът доста по-начесто
                          ...имаш детектор за CO
                          ...не се отварят вратичките на двете печки едновременно
                          При дълга хоризонтална тръба се образуват повече сажди в комина (риск от пожар). Изолацията помага.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X